4 potężne zioła regenerujące mózg – wskazówki dla osób z alzheimerem i parkinsonem (2022)

Jakość naszego życia jest w dużej mierze zależna od zdrowego funkcjonowania mózgu. Od bardziej podstawowych operacji utrzymania skomplikowanej równowagi sieci biologicznych, do bardziej wyrafinowanych funkcji percepcji, świadomości, wyobraźni i myśli.

Życie we współczesnym świecie wydaje się działać na wiele sposobów, m.in. na zdrowie naszego mózgu. Potężne neurotoksyny są zawarte w naszym pożywieniu i emitowane jako gazy w niezliczonej ilości materiałów syntetycznych stosowanych w domach, samochodach, kosmetykach, toksycznych ubraniach, smog również dokłada swoje 3gr.

Jasne, sztuczne światła ekranów komputerowych i telefonów komórkowych zmieniają delikatnie dobową równowagę neuroprzekaźników, nasze nerwy wzrokowe są nadmiernie stymulowane po zmroku. Żywność jest często uprawiana na osłabionych glebach, a następnie dalej przetwarzana i pakowana, jest to okradanie naszego ciała z niezbędnych witamin i minerałów, które są dosłownie paliwem dla naszego mózgu.

W rzeczywistości, dostrojenie funkcjonowania mózgu do dobrego samopoczucia i zdrowia, pomimo tych wszystkich okoliczności, jest wyzwaniem. Postępy w holistycznej nauce, w połączeniu z powszechną dostępnością do „pożywienia”, roślin leczniczych, naturalnych leków, ekologicznego rolnictwa i technologii, przeciwdziała negatywnym skutkom syntetycznych wpływów współczesnego świata, pozwoli praktycznie każdy ma odpowiednią wiedzę oraz dąży do optymalizacji zdrowia naszego mózgu.

(Video) Zrób to a stres zacznie leczyć Twoje ciało i serce. | Marek Skoczylas

Jest wiele substancji, które oferują największe korzyści dla zdrowia naszego mózgu- to starożytne leki ziołowe. Rośliny te były znane jako wzmacniacze mózgu od tysiącleci.

Cztery super zioła, przedstawione poniżej, poprawiają funkcjonowanie mózgu, poprawiają pamięć, dotleniają tkanki, a nawet odnawiają połączenia neuronalne.

4 potężne zioła regenerujące mózg – wskazówki dla osób z alzheimerem i parkinsonem (1)

4 potężne zioła regenerujące mózg – wskazówki dla osób z alzheimerem i parkinsonem (2)

Roślina ta od tysięcy lat była czczona przez taoistycznych mistrzów i joginów jako silne zioło długowieczności. Gotu Kola jest jedną z głównych roślin, która wpływa na poprawę zdrowia mózgu. Wykazano w badaniach na zwierzętach i ludziach, że Gotu Kola ma działanie na funkcje kory mózgowej, która odpowiada za świadomość, percepcję, pamięć, zdolności myślowe, intelekt i czynności mózgowe. Ekstrakt z roślin również, jak wykazano, przyczynia się do naprawy uszkodzonych neuronów i promowania wzrostu nowych sieci neuronowych. Badania na dzieciach karmionymi Gotu Kola wykazały, że są bardziej uważne, zdolne do lepszej koncentracji, spokojniejsze, następowała u nich poprawa pamięci, oraz chęć do rozwijania swoich uzdolnień. Uważa się również, że następuję poprawa komunikacji między półkulami mózgu, które jak wykazano, stymulują większą kreatywność i powodują wzrost częstotliwości dodatnich stanów fal mózgowych (w szczególności alfa, gamma i beta).

4 potężne zioła regenerujące mózg – wskazówki dla osób z alzheimerem i parkinsonem (3)

(Video) Professor odc. 27 - Krzem – kompendium wiedzy

Gotu Kola ma szereg innych bardzo korzystnych właściwości wpływających na ciało i umysł, które wykraczają poza zakres tego artykułu.

4 potężne zioła regenerujące mózg – wskazówki dla osób z alzheimerem i parkinsonem (4)

Lwia grzywa, zwana też soplówką jeżowatą, jest grzybem leczniczym, który był używany przez tysiące lat w Azji jako potężny środek medycyny naturalnej. W ostatnich badań przeprowadzonych przez japońskiego dr Hirokazu Kawagishi, wykazały, że pozytywny wpływ preparatów soplówki jeżowatej związany jest z ich indukującym wpływem na aktywność nerwowego czynnika wzrostu (ang. NGF – nerve growth factor). Czynnik wzrostu nerwów jest bioproteina, która odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia i regeneracji neuronów w mózgu. Brak NGF jest uważane za jedną z głównych przyczyn choroby Alzheimera i innych chorób zwyrodnieniowych mózgu. NGF jest wymagany przez mózg i ważne neurony czuciowe znajdujące się w całym ciele, aby cały układ nerwowy był mocny, wytrzymały i zdrowy. NGF może również stymulować wzrost nowych neuronów w ośrodkowym i obwodowym układzie nerwowym. NGF jest podstawowym białkiem odpowiedzialnym za wzmocnienie i naprawę zaburzeń neurologicznych i przebudowę sieci nerwowych w mózgu i całym ciele.

Poszczególne związki występujące w grzybni soplówki są jednymi z najsilniejszych induktorów NGF wszystkich naturalnych związków znanych człowiekowi. Składniki soplówki jeżowatej przenikają barierę krew-mózg, co jest podstawowym warunkiem skutecznego działania danej substancji na ośrodkowy układ nerwowy. Ekstrakt jest w stanie pobudzić NGF, co ma zasadnicze znaczenie dla rozrostu i życia neuronów. Pobudza mielinizację, czyli tworzenie się otoczki zbudowanej z mieliny na włóknach nerwowych.

Wykazano również, że soplówka wpływa na zmniejszenie płytek amyloidowych, które zaburzają przekaźnictwo nerwowe w mózgu. Amyloid to szkodliwe białko, które utrudnia funkcjonowanie nerwów i pojawia się przede wszystkim przy chorobie Alzheimera i innych chorobach neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Parkinsona.

4 potężne zioła regenerujące mózg – wskazówki dla osób z alzheimerem i parkinsonem (5)

(Video) Jedz 1 jabłko dziennie i zobacz, co się stanie! Regeneruje serce, mózg i jelita / badania naukowe

Miłorząb japoński jest najstarszym gatunkiem drzew żyjący na naszej planecie. Liście tego drzewa mają wiele korzyści biologicznych, ale najbardziej istotne to jego wpływ na umysł. Badania na zwierzętach wykazały, że miłorząb japoński zwiększa produkcję komórek macierzystych w mózgu, które mają pozytywny wpływ na pamięć i funkcje poznawcze, jak również promowanie ogólnego odmłodzenia. Oprócz swoich niezwykłych efektów na komórkach macierzystych, miłorząb także stymuluje produkcję neuroprzekaźnika i jest przydatny w leczeniu stanów, takich jak utrata pamięci, zaburzenia koncentracji, splątanie, depresja, niepokój, zawroty głowy, szum w uszach i bóle głowy.

Efekt ten jest częściowo związany z jego zdolnością do skutecznego udrażniania i wzmacniania wszystkich ścianek naczyń krwionośnych, dzięki czemu lepiej dotleniony jest mózg i mięsień sercowy. Gingko został również stosowany w leczeniu alzheimera,parkinsona,astmy, zapalenia oskrzeli, zmęczenia, podrażnienia pęcherza, niskiego libido, pasożytów jelitowych i rzeżączki, między innymi dlatego, że jest jednym z najważniejszych ziół leczniczych na tej planecie.

4 potężne zioła regenerujące mózg – wskazówki dla osób z alzheimerem i parkinsonem (6)

Bacopa to zioło lecznicze, stosowane powszechnie w Indiach i istotne w medycynie Ayurveda, gdzie jest również znane jako „Brahmi”. Najnowsze badania wykazały, że zioło Bacopa jest odpowiedzialne za lepszą komunikację synaptyczną. Synapsy i receptory komórek nerwowych stają się bardziej aktywne i następuje szybszy przepływ informacji między nimi. Bacopa także stymuluje produkcję serotoniny i zmniejsza tempo rozpadu dopaminy, co powoduje, że wspiera nasz organizm w walce ze stresem i lękami, a także poprawia nastrój-pozwala się nam odprężyć i zrelaksować. Zawiera także potężny enzym zwany hydroksylazą tryptofanu, który poprawia pamięć, usprawnia proces zapamiętywania, kojarzenia oraz odtwarzania informacji przesyłanych do mózgu.

Ponadto Bacopa jest ziołem adaptogennym, co oznacza, że doprowadza do równowagi ciała. Wiele osób z lękami lub którzy są zestresowani, stwierdziło, że zioło ich uspokaja i odwrotnie, osoby z przewlekłym zmęczeniem stwierdziły, że zioło dodaje im energii. To sprawia, że jest ono bezpieczne.

Chociaż wszystkie te zioła są niesamowite i potężne, to zaleca się, aby rozpocząć od stosowania jednego, aby zrozumieć, jak nasz mózg i ciało reaguje na jego działanie i również dać czas, aby organizm mógł się dostosować. Uruchamianie wielu ziół na raz, sprawia, że trudniej jest dostrzec, która roślina daje jakie efekty.

(Video) 14 najlepszych produktów spożywczych, które zwalczają stany zapalne- Rzeczywiste korzyści zdrowotne

[1] Veerendra Kumar MH, Gupta YK. Effect of different extracts of Centella asiatica on cognition and markers of oxidative stress in rats. J. Ethnopharmacol. 2002 Feb;79(2):253-60.

[2] Rao SB, Chetana M, Uma Devi P. Centella asiatica treatment during postnatal period enhances learning and memory in mice. Physiol Behav. 2005 Nov 15;86(4):449-57.[3] Soumyanath A, Zhong YP, Gold SA, Yu X, Koop DR, Bourdette D, Gold BG. Centella asiatica accelerates nerve regeneration upon oral administration and contains multiple fractions increasing neurite elongation in-vitro. J Pharm Pharmacol. 2005 Sept;57(9):1221-9.[4] M.V.R. Appa Rao, et. al, The Effect of Mandookaparni (Centella Asiatica) on the General Mental Ability (Medhya) of Mentally Retarded Children, Journal of Indian Medicine (August 25, 1973), p.9-12.[5] Leviton R. Brain Builders!, A Lifelong Guide to Sharper Thinking, Better Memory, and an Ageproof Mind. Penguin; 1995.[6] Lai PL, Naidu M, Sabaratnam V, et al. Neurotrophic properties of the Lion’s mane medicinal mushroom, Hericium erinaceus (Higher Basidiomycetes) from Malaysia. Int J Med Mushrooms. 2013;15(6):539-54.[7] Kawagishi, H, et al “The Inducer of the Synthesis of Nerve Growth Factor from Lion’s Mane (Hericium erinaceum)” Explore! Vol. 11, No. 4, 2002.[8] Nagai, K. et al “Dilinoleoyl-phosphatidylethanolamine from Hericium erinaceum protects against ER stress-induced Neuro2a cell death via protein kinase C pathway.” J Nutr Biochem, 17 (2006) 525-530.[9] Mori, K et al “Improving Effects of the Mushroom Yamabushitake (Hericium erinaceum) on Mild Cognitive Impairment: A Double-blind Placebo-controlled Clinical Trial.” Phytother Res, 23, 367-372 (2009).[10] Kawagishi, H et al “Anti-dementia effects of a low polarity fraction extracted from Hericium erinaceum.” Abstracts of the 5th International Medicinal Mushroom Conference, p. 18-19, September 5th – 8th, 2009, Nantong, China.[11] Wang J, Chen W, Wang Y. A ginkgo biloba extract promotes proliferation of endogenous neural stem cells in vascular dementia rats. Neural Regen Res. 2013;8(18):1655-62.[12] Birks J, Grimley evans J. Ginkgo biloba for cognitive impairment and dementia. Cochrane Database Syst Rev. 2009;(1):CD003120.[13] Singh RH, Narsimhamurthy K, Singh G. Neuronutrient impact of Ayurvedic Rasayana therapy in brain aging. Biogerontology. 2008 Dec;9(6):369-74. doi: 10.1007/s10522-008-9185-z.[14] Aguiar S, Borowski T. Neuropharmacological review of the nootropic herb Bacopa monnieri. Rejuvenation Res. 2013;16(4):313-26.

Zioła te stanowią źródło wielu cennych mikroelementów i witamin niezbędnych dla naszego organizmu, to naturalne leki pomagające eliminować wiele schorzeń i wspierać w leczeniu wielu poważnych i przewlekłych chorób.. Jest skuteczny przy dolegliwościach wątroby i układu pokarmowego.. Dziurawiec poprawia łaknienie, trawienie, jest zalecany przy zaburzeniach czynnościowych wątroby, stanach zapalnych żołądka.. Po ostudzeniu przecedzić i pić przed posiłkiem po 1/3 szklanki.. Po jej wystudzeniu nakładamy na twarz na około 15-20 minut, a następnie spłukujemy.. W przypadku mniszka lekarskiego zbieramy zarówno korzeń jak i liście oraz kwiaty.. Ten sposób stosowania znany jest już od VII wieku, kiedy to stosowali go Arabowie.. Zrywamy ją do momentu kiedy nie zacznie kwitnąć, gdyż ma ona wtedy najwięcej leczniczych właściwości.. flawonoidy, karotenoidy, fitosterole, duże ilości chlorofilu, kwasy organiczne (mrówkowy, octowy), cholina, histamina, lecytyna, lignany, witaminy C, K i B2, A, C, E i K. Pokrzywa zawiera wiele mikroelementów jak wapń, magnez, fosfor, żelaz, siarkę, potas, jod, krzem, sód.. Pokrzywa, ze względu na swój bogaty skład ma wiele zastosowań w leczeniu bardzo wielu dolegliwości.. Mięta jest bardzo skuteczna przy:. bólach brzucha, wzdęciach, w stanach nieżytowych przewodu pokarmowego, w kolce jelitowej, przy nieprawidłowej fermentacji w jelitach, przy zapaleniu pęcherzyka żółciowego, przy lekkiej niewydolności wątroby i zbyt małym wytwarzaniu żółci, przy wymiotach, biegunkach, przy zaburzeniach miesiączkowania.. Ważne aby mięty nie stosować w nadmiernej ilości.. działa uspokajająco w nerwicach serca, poprawia apetyt i trawienie, jest skuteczna w chorobach żołądka, działa rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit, zmniejsza napięcie mięśni jelita grubego działa przeciwbólowo, przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, jest środkiem napotnym i wiatropędnym, łagodzi bóle menstruacyjne, zmniejsza nadpobudliwość płciową, wzmacnia pamięć, jest środkiem przeciwwymiotnym. Zewnętrznie można go stosować na włosy, gdyż wzmacnia ich końcówki oraz na twarz, gdyż ujędrni i uelastyczni jej skórę.

I tak np.. Stosuje się jako środek wykrztuśny, szczególnie dla dzieci.. Liście.. Kolendra pomaga witaminie D. Olejek kolendrowy ?. Czy tylko alantoina tak działa?. W postaci maści pomaga w leczeniu ran.

Jeśli chodzi o zastosowanie lecznicze, łagodzi dolegliwości żołądkowe, takie jak wzdęcia, bóle brzucha i biegunki.. Estragon - właściwości, działanie. Estragon znany jest jako ziele dziurawca.. Babka lancetowata - właściwości, działanie ziół. Uznawana za najlepszy naturalny środek na rany, oparzenia, wysypki czy stany zapalne skóry.. Składniki te mogą np.. Bazylia - właściwości, działanie. Bazylia jest nieoceniona nie tylko w kuchni – ma również szerokie zastosowanie w medycynie ludowej, ponieważ zawiera silne przeciwutleniacze, które chronią nasz organizm przed szkodliwymi dla zdrowia czynnikami.. Podobnie jak owoce, liście malin mają więc szerokie zastosowanie lecznicze.. Pietruszka - działanie, właściwości. Pietruszka nie tylko poprawia aromat wielu potraw, ale także wspomaga nasz organizm.. W medycynie ludowej pietruszka polecana jest np.. Jest pełna witaminy A i C, a więc działa również przeciwutleniająco i regenerująco na organizm.. Zobacz ich zastosowanie oraz właściwości lecznicze.

Statystyki pokazują, że nawet 3 miliony mężczyzn w Polsce ma problemy z potencją.. Wskazane jest zatem wprowadzenie do diety owoców morza, otrąb, orzechów oraz produktów pełnoziarnistych, które są jego bogatym źródłem.. Jednym z jego objawów jest ból podczas wytrysku oraz zaburzenia erekcji .. Niepokojące objawy powinny skłonić do wizyty u urologa, który po badaniach diagnostycznych zaleci odpowiednie leczenie.. 11.99 zł 11.99 zł 37.79 zł tabletka, koncentracja, odporność, pamięć, zmęczenie. Gdy stosowany jest za długo lub w za wysokich dawkach może powodować nadmierne pobudzenie oraz objawy ze strony układu pokarmowego.. Przyjmowanie wyciągu z jego korzenia jest sprawdzonym sposobem na poprawę potencji.. Jest składnikiem polecanych preparatów przeznaczonych na zaburzenia popędu seksualnego.. Ta niepozorna roślina stymuluje receptory androgenowe w mózgu, zwiększa produkcję testosteronu, wpływa na doznania seksualne oraz wspomaga popęd seksualny.. Choroby weneryczne to choroby przenoszone drogą płciową, wywoływane przez wirusy, grzyby, bakterie oraz pasożyty.. Do jakiego lekarza udać się w tym celu?. Który żel intymny wybrać, czy lubrykant może uszkodzić prezerwatywę i czy osoby starające się o dziecko powinny korzystać z właściwości tych preparatów?. Zatem – jakie metody antykoncepcji są dostępne dla mężczyzn?

W celu sporządzenia herbaty poprawiającej trawienie (lub po prostu do picia) zaparzaj 1-3 łyżeczki suszonych liści w szklance wrzątku i pozostaw na 3-5 min pod przykryciem, aby zapobiec utracie lotnych olejków.. Herbata: 1-3 łyżeczki suszonych lub 2-6 łyżeczek świeżych liści mięty 3-5 razy dziennie.. Herbata rumiankowa może również spowodować głęboki, kojący sen. Należy ją pić przynajmniej godzinę przed położeniem się do łóżka (aby uniknąć nocnych wycieczek do łazienki) lub zastosować nalewkę.. W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów należy go stosować zewnętrznie jako olejek lub płyn do mycia, a wewnętrznie jako herbatę lub nalewkę .. Dodaj rumianek i pozostaw do namoknięcia na 10 min pod przykryciem, a następnie odcedź przez kilka warstw muślinu (lub filtr do kawy).

Videos

1. 11 sprawdzonych korzyści zdrowotnych czosnku - usuwa miażdżycę, skraca czas przeziębienia
(Motywator Dietetyczny)
2. Bezsenność: fakty i mity, Magdalena Komsta
(Copernicus)
3. Jak się dobrze wyspać? ✅STOSUJ TO ⛔UNIKAJ TEGO * 15 Propozycji 🕝 Ile trzeba spać aby się wyspać?
(Motywator Dietetyczny)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Otha Schamberger

Last Updated: 08/20/2022

Views: 5495

Rating: 4.4 / 5 (55 voted)

Reviews: 86% of readers found this page helpful

Author information

Name: Otha Schamberger

Birthday: 1999-08-15

Address: Suite 490 606 Hammes Ferry, Carterhaven, IL 62290

Phone: +8557035444877

Job: Forward IT Agent

Hobby: Fishing, Flying, Jewelry making, Digital arts, Sand art, Parkour, tabletop games

Introduction: My name is Otha Schamberger, I am a vast, good, healthy, cheerful, energetic, gorgeous, magnificent person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.