Aquamet Oral: zastosowania, efekty uboczne, interakcje, zdjęcia, ostrzeżenia i dawkowanie - - Narkotyki - Leki 2022 (2022)

Używa

Używa

Lek ten jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi. Obniżenie wysokiego ciśnienia krwi pomaga zapobiegać udarom, zawałom serca i problemom z nerkami.Hydrochlorotiazyd należy do grupy leków zwanych lekami moczopędnymi / "pigułkami na wodę". Działa, powodując zwiększenie ilości moczu. Pomaga to organizmowi pozbyć się dodatkowej soli i wody.

Ten lek zmniejsza także dodatkowy płyn w organizmie (obrzęk) spowodowany stanami takimi jak niewydolność serca, choroba wątroby lub choroba nerek. Może to złagodzić objawy, takie jak duszność lub obrzęk kostek lub stóp.

Jak korzystać z Aquamet Tablet

Lek ten należy przyjmować doustnie, zgodnie z zaleceniami lekarza, zwykle raz na dobę rano z posiłkiem lub bez posiłku. Jeśli zażyjesz ten lek zbyt blisko spania, być może będziesz musiał obudzić się, by oddać mocz. Najlepiej przyjmować ten lek co najmniej 4 godziny przed snem.

Dawkowanie zależy od stanu zdrowia i reakcji na leczenie.

Używaj tego leku regularnie, aby jak najwięcej z niego skorzystać. Aby pomóc Ci pamiętać, rób to o tej samej porze każdego dnia. Kontynuuj przyjmowanie tego leku, nawet jeśli czujesz się dobrze. Większość osób z wysokim ciśnieniem krwi nie czuje się źle.

Jeśli przyjmujesz również niektóre leki obniżające poziom cholesterolu (żywice wiążące kwasy żółciowe, takie jak cholestyramina lub kolestypol), przyjmuj hydrochlorotiazyd co najmniej 4 godziny przed lub co najmniej 4 do 6 godzin po zażyciu tych leków.

Należy poinformować lekarza, jeśli stan pacjenta nie poprawia się lub jest gorzej (na przykład odczyty ciśnienia tętniczego pozostają wysokie lub zwiększają się).

powiązane linki

Jakie warunki leczenia stosuje tabletka Aquamet?

Skutki uboczne

(Video) How To Use Nasal Spray | How To Use Nasal Spray Properly | Nasal Spray Technique (2018)

Skutki uboczne

Może pojawić się rozstrój żołądka, zawroty głowy lub ból głowy, gdy twoje ciało dostosowuje się do leku. Jeśli którykolwiek z wymienionych objawów utrzymuje się lub nasila się, należy niezwłocznie powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Aby zmniejszyć ryzyko zawrotów głowy i oszołomienia, wstań powoli, gdy wstajesz z pozycji siedzącej lub leżącej.

Pamiętaj, że lekarz przepisał ten lek, ponieważ on lub ona uznał, że korzyść dla ciebie jest większa niż ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Wiele osób stosujących ten lek nie ma poważnych skutków ubocznych.

Należy natychmiast poinformować lekarza, jeśli wystąpią jakiekolwiek ciężkie działania niepożądane, w tym: osłabienie wzroku, ból oka.

Ten lek może powodować utratę zbyt dużej ilości wody w organizmie (odwodnienie) i soli / minerałów. Należy natychmiast poinformować lekarza, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy odwodnienia lub utraty minerałów, w tym: skrajne pragnienie, bardzo suchość w ustach, skurcze mięśni / osłabienie, wolne / szybkie / nieregularne bicie serca, splątanie, zmniejszone oddawanie moczu.

Bardzo poważna reakcja alergiczna na ten lek jest rzadka. Należy jednak natychmiast uzyskać pomoc lekarską, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy ciężkiej reakcji alergicznej, takie jak: wysypka, swędzenie / obrzęk (zwłaszcza twarzy / języka / gardła), ciężkie zawroty głowy, trudności w oddychaniu.

To nie jest pełna lista możliwych skutków ubocznych. W przypadku zauważenia innych objawów niewymienionych powyżej, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

W Stanach Zjednoczonych -

Skontaktuj się ze swoim lekarzem, aby uzyskać porady medyczne na temat działań niepożądanych. Możesz zgłaszać działania niepożądane do FDA na 1-800-FDA-1088 lub na www.fda.gov/medwatch.

W Kanadzie - skontaktuj się ze swoim lekarzem, aby uzyskać porady medyczne na temat skutków ubocznych. Możesz zgłaszać działania niepożądane do Health Canada pod numerem 1-866-234-2345.

(Video) How to Use Nasal Sprays Properly

powiązane linki

Wymień skutki uboczne na tablecie Aquamet według prawdopodobieństwa i nasilenia.

Środki ostrożności

Środki ostrożności

Przed przyjęciem hydrochlorotiazydu należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o uczuleniu na niego; lub jeśli masz jakiekolwiek inne alergie. Ten produkt może zawierać nieaktywne składniki (takie jak siarczyny znajdujące się w niektórych markach), które mogą powodować reakcje alergiczne lub inne problemy. Porozmawiaj ze swoim farmaceutą, aby uzyskać więcej informacji.

Przed użyciem tego leku, powiedz swojemu lekarzowi lub farmaceucie o twojej historii medycznej, szczególnie o: cukrzycy, dnie moczanowej, chorobie nerek, chorobie wątroby, toczniu.

Ten lek może powodować zawroty głowy. Alkohol lub marihuana może powodować więcej zawrotów głowy. Nie prowadź pojazdu, nie używaj maszyn ani nie rób niczego, co wymaga czujności, dopóki nie zrobisz tego bezpiecznie. Ogranicz napoje alkoholowe. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli używasz marihuany.

Poważne pocenie się, biegunka lub wymioty mogą zwiększać ryzyko poważnej utraty wody w organizmie (odwodnienie). Należy zgłaszać lekarzowi długotrwałą biegunkę lub wymioty. Aby zapobiec odwodnieniu, pij dużo płynów, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Jeśli masz cukrzycę, hydrochlorotiazyd może wpływać na stężenie cukru we krwi. Regularnie kontroluj poziom cukru we krwi zgodnie z zaleceniami lekarza. Twój lekarz może wymagać dostosowania leków na cukrzycę, programu ćwiczeń lub diety.

Lek ten może zmniejszać stężenie potasu. Zapytaj swojego lekarza o pokarmy bogate w potas (takie jak banany, sok pomarańczowy) lub o użycie substytutu soli zawierającego potas. Lekarz może przepisać suplementację potasu.

Ten lek może sprawić, że będziesz bardziej wrażliwy na słońce. Ogranicz swój czas na słońcu. Unikaj kabin opalających i lamp opalających. Używaj kremów przeciwsłonecznych i nosić ubranie ochronne na zewnątrz. Należy natychmiast poinformować lekarza o poparzeniach skóry lub zaczerwienieniu skóry.

Przed operacją należy poinformować lekarza lub dentystę o wszystkich używanych produktach (w tym lekach na receptę, lekach bez recepty i produktach ziołowych).

(Video) Final 2020 Presidential Debate Between Donald Trump, Joe Biden | NBC News

Starsi dorośli mogą być bardziej wrażliwi na działanie tego leku, zwłaszcza na zawroty głowy.

W czasie ciąży lek ten należy stosować tylko wtedy, gdy jest to wyraźnie potrzebne. Omów ryzyko i korzyści z lekarzem.

Lek ten przenika do mleka matki, ale jest mało prawdopodobne, aby zaszkodził dziecku karmiącemu. Przed karmieniem piersią skonsultuj się z lekarzem.

powiązane linki

Co powinienem wiedzieć o ciąży, karmieniu i stosowaniu Aquametu u dzieci lub osób starszych?

Interakcje

Interakcje

Zobacz także sekcję Jak używać.

Interakcje leków mogą zmienić sposób działania leków lub zwiększyć ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych. Ten dokument nie zawiera wszystkich możliwych interakcji z lekami. Zachowaj listę wszystkich produktów, których używasz (w tym leków na receptę / bez recepty i produktów ziołowych) i podziel się nimi z lekarzem i farmaceutą. Nie rozpoczynaj, nie przerwij ani nie zmieniaj dawkowania żadnych leków bez zgody lekarza.

Niektóre produkty, które mogą oddziaływać z tym lekiem to: dofetilid, lit.

Niektóre produkty zawierają składniki, które mogą podnieść ciśnienie krwi lub pogorszyć obrzęk. Poinformuj farmaceutę, jakich produktów używasz i zapytaj, jak bezpiecznie je stosować (szczególnie produkty na kaszel i na zimno, środki wspomagające dietę lub NSAID, takie jak ibuprofen / naproksen).

Ten lek może zakłócać pewne testy laboratoryjne (takie jak działanie przytarczyc), prawdopodobnie powodując fałszywe wyniki testu. Upewnij się, że personel laboratorium i wszyscy twoi lekarze wiedzą, że używasz tego leku.

powiązane linki

Czy Aquamet Tablet wchodzi w interakcje z innymi lekami?

Przedawkować

Przedawkować

Jeśli ktoś przedawkował i miał poważne objawy, takie jak utrata przytomności lub trudności w oddychaniu, zadzwoń pod numer 911. W przeciwnym razie, natychmiast skontaktuj się z centrum kontroli zatruć. Mieszkańcy USA mogą dzwonić do lokalnego centrum kontroli zatruć w 1-800-222-1222. Mieszkańcy Kanady mogą nazywać prowincjonalne centrum kontroli zatruć. Objawy przedawkowania mogą obejmować: ciężkie zawroty głowy, osłabienie, omdlenia.

Uwagi

Nie udostępniaj tego leku innym osobom.

Zmiany w stylu życia, które mogą pomóc w lepszym stosowaniu tego leku, obejmują ćwiczenia, rzucenie palenia i jedzenie diety o niskiej zawartości cholesterolu / niskiej zawartości tłuszczu. Skonsultuj się z lekarzem po więcej szczegółów.

Podczas przyjmowania tego leku należy wykonać testy laboratoryjne i / lub medyczne (takie jak stężenie potasu, czynność nerek). Zachowaj wszystkie wizyty lekarskie i laboratoryjne. Skonsultuj się z lekarzem po więcej szczegółów.

Regularnie sprawdzaj ciśnienie krwi i puls (tętno) podczas przyjmowania tego leku. Dowiedz się, jak sprawdzić własne ciśnienie krwi i tętno w domu, i podziel się wynikami z lekarzem.

Niewykorzystana dawka

W przypadku pominięcia dawki, należy przyjąć ją tak szybko, jak to możliwe. Jeśli zbliża się czas przyjęcia następnej dawki, należy pominąć dawkę. Następną dawkę należy przyjąć o zwykłej porze. Nie podwajaj dawki, aby nadrobić zaległości.

Przechowywanie

Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od światła i wilgoci. Nie przechowuj w łazience. Wszystkie leki należy trzymać z dala od dzieci i zwierząt domowych.

Nie spłukiwać leków w toalecie ani nie wlewać ich do kanalizacji, chyba że poinstruuje się o tym. Prawidłowo wyrzucić ten produkt, gdy wygasa lub już nie jest potrzebny. Skonsultuj się ze swoim farmaceutą lub lokalną firmą zajmującą się usuwaniem odpadów. Informacja ostatnio zmieniona we wrześniu 2017 r. Copyright (c) 2017 First Databank, Inc.

Obrazy

Przepraszam. Dla tego leku nie są dostępne żadne obrazy.

Lek ten należy przyjmować doustnie, zgodnie z zaleceniami lekarza, zwykle raz na dobę rano z posiłkiem lub bez posiłku.. Należy poinformować lekarza, jeśli stan pacjenta nie poprawia się lub jest gorzej (na przykład odczyty ciśnienia tętniczego pozostają wysokie lub zwiększają się).. Skutki uboczne Może pojawić się rozstrój żołądka, zawroty głowy lub ból głowy, gdy twoje ciało dostosowuje się do leku.. Jeśli którykolwiek z wymienionych objawów utrzymuje się lub nasila się, należy niezwłocznie powiadomić lekarza lub farmaceutę.. Środki ostrożności Przed przyjęciem hydrochlorotiazydu należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o uczuleniu na niego; lub jeśli masz jakiekolwiek inne alergie.. Ten produkt może zawierać nieaktywne składniki (takie jak siarczyny znajdujące się w niektórych markach), które mogą powodować reakcje alergiczne lub inne problemy.. Poinformuj farmaceutę, jakich produktów używasz i zapytaj, jak bezpiecznie je stosować (szczególnie produkty na kaszel i na zimno, środki wspomagające dietę lub NSAID, takie jak ibuprofen / naproksen).

Dlatego nie należy stosować tego produktu w leczeniu objawów przeziębienia u dzieci poniżej 6 lat, o ile nie zaleci tego lekarz.. Niektóre produkty (takie jak długo działające tabletki / kapsułki) nie są zalecane do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.. Zapytaj swojego lekarza lub farmaceutę, aby uzyskać więcej informacji na temat bezpiecznego korzystania z produktu.. Produkty te nie leczą ani nie skracają czasu przeziębienia i mogą powodować poważne skutki uboczne.. W przypadku przyjmowania produktu dostępnego bez recepty, przed przyjęciem tego leku należy zapoznać się ze wszystkimi wskazówkami na opakowaniu produktu.. Jeśli lekarz przepisał ten lek, należy go przyjąć zgodnie z zaleceniami.. Nie należy zwiększać dawki leku ani przyjmować tego leku częściej niż zalecił lekarz lub instrukcje dotyczące pakowania bez zgody lekarza.. Jakie warunki ma leczenie roztworem Liquicough DM?. Skutki uboczne Mogą wystąpić zawroty głowy, bóle głowy, nudności, nerwowość lub problemy z zasypianiem.Jeśli którykolwiek z tych objawów utrzymuje się lub się nasila, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.. Należy poinformować lekarza, jeśli wystąpi którykolwiek z tych mało prawdopodobnych, ale poważnych działań niepożądanych: zmiany mentalne / nastrój (np.. Przed zastosowaniem tego leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o swojej historii medycznej, w szczególności o: problemach z oddychaniem (np.. Ten lek może powodować zawroty głowy.. Zapytaj swojego lekarza lub farmaceuty o bezpieczne stosowanie tego produktu.. Nie zaczynaj, nie przerwij ani nie zmieniaj dawkowania żadnego leku przed wcześniejszym skonsultowaniem się z lekarzem lub farmaceutą.. Przyjmowanie niektórych inhibitorów MAO tym lekiem może powodować poważne (prawdopodobnie śmiertelne) interakcje z innymi lekami.

Ten produkt nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 6 lat ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych (takich jak powolne / płytkie oddychanie).. Ten lek może powodować reakcje związane z odstawieniem leku, zwłaszcza jeśli był stosowany regularnie przez długi czas lub w dużych dawkach.. Ryzyko to może być większe, jeśli masz zaburzenia związane z używaniem substancji (takie jak nadużywanie lub uzależnienie od narkotyków / alkoholu).. Jeśli którykolwiek z tych objawów utrzymuje się lub się nasila, należy niezwłocznie powiadomić lekarza lub farmaceutę.. Należy natychmiast poinformować lekarza prowadzącego, jeśli wystąpią jakiekolwiek poważne działania niepożądane, w tym: zmiany psychiczne / nastroju (takie jak pobudzenie, dezorientacja, omamy), ból brzucha / brzucha, trudności w oddawaniu moczu, objawy niewydolności nadnerczy (takie jak utrata apetyt, niezwykłe zmęczenie, utrata masy ciała).. Przed przyjęciem tego leku należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o uczuleniu na niego; lub do innych opioidów (takich jak hydromorfon, morfina, kodeina); lub jeśli masz jakiekolwiek inne alergie.. Przed zastosowaniem tego leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o historii choroby, w szczególności o: zaburzeniach mózgu (takich jak uraz głowy, nowotwór, drgawki), problemach z oddychaniem (takich jak astma, bezdech senny, przewlekła obturacyjna choroba płuc - POChP), choroba nerek choroby wątroby, zaburzenia psychiczne / zaburzenia nastroju (takie jak splątanie, depresja, myśli samobójcze), osobiste lub rodzinne zaburzenia związane z używaniem substancji (takie jak nadużywanie lub uzależnienie od narkotyków / alkoholu), problemy żołądkowe / jelitowe (takie jak zatkanie, zaparcia, biegunka z powodu infekcji, porażenna niedrożność jelit), trudności w oddawaniu moczu (takie jak z powodu powiększenia prostaty), choroba pęcherzyka żółciowego, choroba trzustki (zapalenie trzustki).. Lek ten może powodować zawroty głowy lub senność.. Starsi dorośli mogą być bardziej wrażliwi na skutki uboczne tego leku, zwłaszcza na dezorientację, zawroty głowy, senność i powolne / płytkie oddychanie.. Ryzyko poważnych działań niepożądanych (takich jak powolne / płytkie oddychanie, ciężka senność / zawroty głowy) może być zwiększone, jeśli lek ten jest przyjmowany z innymi produktami, które mogą również powodować senność lub problemy z oddychaniem.. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o przyjmowaniu innych produktów, takich jak inny ból opioidowy lub leki przeciwkaszlowe (takie jak kodeina, oksykodon), alkohol, marihuana, leki nasenne lub lękowe (takie jak alprazolam, lorazepam, zolpidem), leki zwiotczające mięśnie (takie jak jako karisoprodol, cyklobenzapryna) lub leki przeciwhistaminowe (takie jak cetyryzyna, difenhydramina).. Przykłady obejmują antyalergiczne związki azolowe (takie jak ketokonazol), antybiotyki makrolidowe (takie jak erytromycyna), leki przeciw HIV (takie jak rytonawir), ryfamycyny (takie jak ryfabutyna, ryfampicyna), niektóre leki stosowane w leczeniu napadów padaczkowych (takich jak karbamazepina, fenytoina), inni.. Skonsultuj się ze swoim farmaceutą lub lokalną firmą zajmującą się usuwaniem odpadów, aby uzyskać więcej informacji na temat bezpiecznego usuwania produktu.

Nie należy zwiększać dawki ani przyjmować tego leku częściej niż zalecono.. Należy natychmiast poinformować lekarza, jeśli wystąpią jakiekolwiek ciężkie działania niepożądane, takie jak: łatwe krwawienie / siniaczenie, odleżyny, drżenie / drżenie, problemy z mięśniami (takie jak drgania, sztywność, osłabienie), drętwienie / mrowienie dłoni lub stóp, zaburzenia psychiczne / zmiany nastroju (takie jak splątanie, omamy), objawy zaburzeń czynności wątroby (takie jak nudności / wymioty, które się nie zatrzymują, utrata apetytu, ból żołądka / brzucha, żółte oczy / skóra, ciemne zabarwienie moczu), zatrzymane miesiączki (kobiety).. Natychmiast uzyskaj pomoc lekarską, jeśli wystąpią jakiekolwiek bardzo poważne działania niepożądane, takie jak: drgawki.. Skontaktuj się ze swoim lekarzem, aby uzyskać porady medyczne na temat działań niepożądanych.. W Kanadzie - skontaktuj się ze swoim lekarzem, aby uzyskać porady medyczne na temat skutków ubocznych.. Przed operacją należy poinformować lekarza lub dentystę o wszystkich używanych produktach (takich jak leki na receptę, leki bez recepty i produkty ziołowe).. Należy poinformować lekarza o ciąży lub planowaniu zajścia w ciążę.. Obrazy Leukeran 2 mg tabletka

W przypadku samodzielnego leczenia tym lekiem ważne jest dokładne zapoznanie się z instrukcją pakowania producenta, aby wiedzieć, kiedy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.. Lek ten należy przyjmować doustnie z posiłkiem lub bez posiłku, zgodnie z zaleceniami lekarza lub produktu, zwykle raz lub dwa razy dziennie.. Środki ostrożności Przed rozpoczęciem przyjmowania loratadyny należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie, jeśli pacjent ma uczulenie; lub do desloratadyny; lub jeśli masz jakiekolwiek inne alergie.. Nie należy samodzielnie leczyć tego leku bez uprzedniego skonsultowania się z lekarzem, jeśli pacjent ma pewne schorzenia, takie jak: choroba nerek, choroba wątroby.. Nie należy jednak prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn ani wykonywać czynności wymagających czujności, dopóki nie upewnisz się, że możesz bezpiecznie wykonywać takie czynności.. Jeśli masz ule, a lekarz przepisał loratadynę lub jeśli rozważasz zastosowanie tego leku w leczeniu własnych uli, natychmiast powiadom lekarza, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, ponieważ mogą to być objawy cięższego stanu: pokrzywka które mają niezwykły kolor, pokrzyw, które wyglądają na posiniaczone lub pokryte pęcherzami, pokrzyw, które nie swędzą.. Jeśli pacjent ma fenyloketonurię (PKU) lub inny stan wymagający ograniczenia spożycia aspartamu (lub fenyloalaniny), należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w sprawie bezpiecznego stosowania tego leku.. Ten dokument nie zawiera wszystkich możliwych interakcji z lekami.Zachowaj listę wszystkich produktów, których używasz (w tym leków na receptę / bez recepty i produktów ziołowych) i podziel się nimi z lekarzem i farmaceutą.. Skonsultuj się ze swoim farmaceutą lub lokalną firmą zajmującą się usuwaniem odpadów, aby uzyskać więcej informacji na temat bezpiecznego usuwania produktu.

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych rzadkich, ale poważnych działań niepożądanych, należy natychmiast zwrócić się o pomoc medyczną: przyspieszone / bardziej nieregularne bicie serca, ciężkie zawroty głowy, omdlenia.. Skontaktuj się ze swoim lekarzem, aby uzyskać porady medyczne na temat działań niepożądanych.. W Kanadzie - skontaktuj się ze swoim lekarzem, aby uzyskać porady medyczne na temat skutków ubocznych.. Środki ostrożności Przed zastosowaniem flekainy należy poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli pacjent ma uczulenie na ten lek; lub jeśli masz jakiekolwiek inne alergie.. Przed zastosowaniem tego leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o swojej historii medycznej, w szczególności o: chorobach nerek, zaburzeniach czynności wątroby, innych chorobach serca (takich jak wcześniejszy zawał serca, rozrusznik serca).. Ten lek może powodować zawroty głowy.. Nie prowadź pojazdu, nie używaj maszyn ani nie rób niczego, co wymaga czujności, dopóki nie zrobisz tego bezpiecznie.. Fleekinid może powodować stan, który wpływa na rytm serca (wydłużenie odstępu QT).. Wydłużenie odstępu QT rzadko może powodować poważne (rzadko śmiertelne) szybkie / nieregularne bicie serca i inne objawy (takie jak ciężkie zawroty głowy, omdlenia), które wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej.. Ryzyko wydłużenia odstępu QT może być zwiększone, jeśli masz pewne schorzenia lub przyjmujesz inne leki, które mogą powodować wydłużenie odstępu QT.. Ryzyko to może wzrosnąć, jeśli stosujesz określone leki (takie jak leki moczopędne / "tabletki na wodę") lub masz takie stany, jak ciężkie pocenie się, biegunka lub wymioty.. Starsi dorośli mogą być bardziej wrażliwi na skutki uboczne tego leku, zwłaszcza wydłużenie odstępu QT (patrz wyżej).. Nie rozpoczynaj, nie przerwij ani nie zmieniaj dawkowania żadnych leków bez zgody lekarza.. Nie spłukiwać leków w toalecie ani nie wlewać ich do kanalizacji, chyba że poinstruuje się o tym.. tabletka flecainide 150 mg kolor biały kształt owalny odcisk ANI, 382 150

Weź ten produkt dokładnie tak, jak zalecono, aby zmniejszyć ryzyko uzależnienia.. Należy natychmiast poinformować lekarza, jeśli wystąpią jakiekolwiek poważne działania niepożądane, takie jak: zmiany psychiczne / nastrój (np.. Ten produkt może powodować poważne zmiany psychiczne / nastrojowe i bardzo poważne (rzadko śmiertelne) problemy z oddychaniem.. Lek ten może powodować zawroty głowy lub senność.. Starsi dorośli mogą być bardziej wrażliwi na skutki uboczne tego leku, zwłaszcza dezorientacja, zawroty głowy, senność, powolne / płytkie oddychanie, szybkie / nieregularne bicie serca, problemy z oddawaniem moczu lub problemy z zasypianiem.. Ryzyko poważnych działań niepożądanych (takich jak powolne / płytkie oddychanie, ciężka senność / zawroty głowy) może być zwiększone, jeśli lek ten jest przyjmowany z innymi produktami, które mogą również powodować senność lub problemy z oddychaniem.. Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o przyjmowaniu innych produktów, takich jak inny ból opioidowy lub leki przeciwkaszlowe (takie jak kodeina, hydrokodon), alkohol, marihuana, leki nasenne lub lękowe (takie jak alprazolam, lorazepam, zolpidem), leki zwiotczające mięśnie (takie jak jako karisoprodol, cyklobenzapryna) lub leki przeciwhistaminowe (takie jak cetyryzyna, difenhydramina).

Lek ten należy przyjmować doustnie z posiłkiem lub bez posiłku, zwykle 2 razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza.. Jeśli lek ten był stosowany regularnie przez długi czas, mogą wystąpić objawy odstawienia (takie jak zmiany nastroju, ból głowy, zmęczenie, zmiany snu i krótkie odczucia podobne do porażenia prądem), jeśli nagle przestaniesz używać tego leku.. Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, aby uzyskać więcej informacji i niezwłocznie zgłaszaj wszelkie reakcje na odstawienie leku.. Poinformuj lekarza, jeśli twój stan się nie polepszy lub się pogorszy.. Jeśli którykolwiek z tych objawów utrzymuje się lub się nasila, należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza.. Środki ostrożności Przed zastosowaniem milnacipranu należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o uczuleniu na niego; lub do lewomilnacipranu; lub jeśli masz jakiekolwiek inne alergie.. Przed zastosowaniem tego leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o historii choroby, w szczególności o: chorobie nerek, chorobie wątroby, spożywaniu alkoholu, historii jaskry w wywiadzie rodzinnym lub rodzinnym (typ zamknięcia kątowego), osobistych lub rodzinnych zaburzeniach psychicznych (takich jak zaburzenia afektywne dwubiegunowe).. zaburzenie maniakalno-depresyjne), osobiste lub rodzinne przypadki prób samobójczych, wysokie ciśnienie krwi, problemy z sercem (takie jak ból w klatce piersiowej, zawał serca, szybkie / nieregularne bicie serca), napad padaczkowy, ciężka utrata wody w organizmie (odwodnienie), żołądek / owrzodzenia jelitowe, brak równowagi mineralnej (niski poziom sodu we krwi), bolesne / trudne oddawanie moczu (na przykład z powodu powiększenia prostaty).. Savella 12,5 mg (5) -25 mg (8) -50 mg (42) tabletki w opakowaniu dawki kolor wielokolorowy (2) kształt multi- (2) odcisk F lub FL, L lub 25 lub 50 Savella 100 mg tabletka

Lek ten należy przyjmować doustnie z posiłkiem lub bez posiłku, zgodnie z zaleceniami lekarza, zwykle raz lub dwa razy na dobę.. Należy poinformować lekarza, jeśli stan pacjenta nie poprawia się lub jest gorzej (na przykład odczyty ciśnienia tętniczego pozostają wysokie lub zwiększają się).. Skutki uboczne Zawroty głowy, oszołomienie lub zmęczenie mogą wystąpić, gdy twoje ciało dostosowuje się do leku.. Jeśli którykolwiek z wymienionych objawów utrzymuje się lub nasila się, należy niezwłocznie powiadomić lekarza lub farmaceutę.. Należy natychmiast poinformować lekarza, jeśli wystąpią jakiekolwiek ciężkie działania niepożądane, w tym: objawy wysokiego stężenia potasu we krwi (takie jak osłabienie mięśni, wolne / nieregularne bicie serca), omdlenia.. Chociaż trandolapryl może być stosowany w zapobieganiu problemom z nerkami lub w leczeniu osób z zaburzeniami nerek, może również rzadko powodować problemy z nerkami lub je pogarszać.. Środki ostrożności Przed zastosowaniem trandolaprilu należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o uczuleniu na niego; lub do innych inhibitorów ACE (takich jak kaptopryl, lizynopryl); lub jeśli masz jakiekolwiek inne alergie.. Przed zastosowaniem tego leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o historii choroby, w szczególności o: historii reakcji alergicznej obejmującej obrzęk twarzy / warg / języka / gardła (obrzęk naczynioruchowy), procedury filtrowania krwi (takie jak afereza LDL, dializa), wysoki poziom potasu we krwi, choroba wątroby.. Przed zastosowaniem suplementów potasu lub substytutów soli zawierających potas należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.. Podczas przyjmowania tego leku należy wykonać testy laboratoryjne i / lub medyczne (takie jak czynność nerek, stężenie potasu).

Przykłady tych leków obejmują antybiotyki chinolonowe (takie jak ciprofloksacyna, lewofloksacyna), antybiotyki tetracyklinowe (takie jak doksycyklina, minocyklina), lewodopa, fenytoina, leki tarczycowe (takie jak lewotyroksyna) i leki na osteoporozę (bisfosfoniany, takie jak alendronian).. Jeśli którykolwiek z wymienionych objawów utrzymuje się lub nasila się, należy niezwłocznie powiadomić lekarza lub farmaceutę.. Przed zastosowaniem tego leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o swojej historii medycznej, w szczególności o: problemach z krwią (takich jak mała liczba białych krwinek), pewnym stanie oczu (jaskra), problemach z sercem (takich jak wolne / szybkie / nieregularne bicie serca, niskie ciśnienie krwi), powolny ruch jelit / jelit (taki jak przewlekłe zaparcia, zablokowanie), choroba wątroby, zaburzenie mózgu / nowotwór / uraz, nadużywanie leku / alkoholu / substancji, rak sutka, choroba Parkinsona, pewna ciężka reakcja na inne leki przeciwpsychotyczne (złośliwy zespół neuroleptyczny - NMS), trudności w oddawaniu moczu (takie jak problemy z prostatą).. Dzieci urodzone przez matki, które stosowały ten lek w ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży, rzadko mogą mieć objawy takie jak sztywność mięśni lub drżenie, senność, trudności w karmieniu / oddychaniu lub ciągły płacz.. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o przyjmowaniu innych produktów powodujących senność, takich jak bóle opioidowe lub leki na kaszel (takie jak kodeina, hydrokodon), alkohol, marihuana, leki nasenne lub lękowe (takie jak alprazolam, lorazepam, zolpidem), leki zwiotczające mięśnie (takie jak karisoprodol, cyklobenzapryna) lub leki przeciwhistaminowe (takie jak cetyryzyna, difenhydramina).

Należy natychmiast poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli pacjent odstawia lek.. Lek ten należy przyjmować zgodnie z zaleceniami, aby zmniejszyć ryzyko uzależnienia.. Należy natychmiast poinformować lekarza, jeśli wystąpią jakiekolwiek poważne działania niepożądane, takie jak: omdlenia, nietypowe osłabienie, zmiany widzenia, zmiany psychiczne / nastrój (takie jak depresja, lęk, panika, paranoja, omamy, psychoza).. Natychmiast uzyskaj pomoc lekarską, jeśli wystąpią jakiekolwiek bardzo poważne działania niepożądane, takie jak: szybkie bicie serca, drgawki.. Skontaktuj się ze swoim lekarzem, aby uzyskać porady medyczne na temat działań niepożądanych.. Lek ten może powodować zawroty głowy lub senność.. Ten lek nie jest zalecany do stosowania w czasie ciąży.. Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o przyjmowaniu innych produktów powodujących senność, takich jak alkohol, marihuana, leki przeciwhistaminowe (takie jak cetyryzyna, difenhydramina), leki nasenne lub lękowe (takie jak alprazolam, diazepam, zolpidem), leki zwiotczające mięśnie (takie jak carisoprodol, cyklobenzaprynę) i środki przeciwbólowe narkotyczne (takie jak kodeina, hydrokodon).. Jeśli zbliża się czas przyjęcia następnej dawki, należy pominąć dawkę.. Następną dawkę należy przyjąć o zwykłej porze.

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Tish Haag

Last Updated: 08/23/2022

Views: 5479

Rating: 4.7 / 5 (47 voted)

Reviews: 94% of readers found this page helpful

Author information

Name: Tish Haag

Birthday: 1999-11-18

Address: 30256 Tara Expressway, Kutchburgh, VT 92892-0078

Phone: +4215847628708

Job: Internal Consulting Engineer

Hobby: Roller skating, Roller skating, Kayaking, Flying, Graffiti, Ghost hunting, scrapbook

Introduction: My name is Tish Haag, I am a excited, delightful, curious, beautiful, agreeable, enchanting, fancy person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.