Lecznie tarczycy. REWELACJA ! 5 kroków jak WYLECZYŁAM tarczycę (2022)

Leczenie naturalnejest możliwe. Inna alternatywa… to podawanie hormonów do KOŃCA ŻYCIA. „Lecząc się” hormonami tarczycy powodujesz utratę naturalnej funkcji wydzielniczej gruczołu tarczycy. Bezpowrotnie!

Kobiety nie są informowane że przy chorej tarczycy jest szereg rzeczy które może im pomóc i pakują w w siebie leki zawierające hormon tarczycy, który zamiast leczyć odwleka jedynie chorobę w czasie. Dziś okazuje się że niedoczynność związana z gruczołem tarczycy wynika głównie z braków witaminowo-mineralnych, a autoagresja ma związek z infekcjami bakteryjno-wirusowymi.

Podsumowanie artykulu znajdziesz w kilkuminutowym filmiku, nie masz czasu czytać – obejrzyj

Niedoczynność tarczycy

Wyżej opisany schemat leczenia wykorzystuje się również do leczenia niedoczynności tarczycy, ponieważ jest ona elementem procesu chorobowego w przypadku Hashimoto. Dlatego jeżeli odkryjesz u siebie niedoczynność tarczycy, koniecznie zastosuj ten protokół, ponieważ leczenie niedoczynności tarczycy trwa tylko 3 – 5 miesięcy i daje 100% skuteczności, czego niestety nie można zagwarantować w przypadku leczenia Hashimoto.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT ZNAJDZIESZ W 1 części artykułu którą powinnaś koniecznie zobaczyć !KLIK

Spis treści schematu leczenia:

Proces leczenia tarczycy możemy podzielić na 6 kluczowych obszarów:

 1. Higiena życia (1.1 jelita, 1.2 żywienie ( są bardzo ważne i omówione tutaj, 1.3 sen, 1.4 ruch, 1.5 otoczenie)
 2. Suplementacja
 3. Zioła
 4. Walka z patogenem
 5. Protokółjodowydr D.Brownsteina
 6. DHEA
 7. Sztuczny hormon tarczycy – proces odstawiania leków

WIĘCEJ NA TEN TEMAT ZNAJDZIESZ W w drugiej części artykułuJAK WYLECZYĆ TARCZYCĘ#2

Dodatkowe informacje, z którymi musisz się zapoznać:

 • Zmęczenie nadnerczy
 • Leczenie niedoczynności
 • Przykład z życia
 • Uwagi

1Higiena życia

1.1 jelita są omówione tutaj

1.2 żywienie jest omówione tutaj

1.3 Senjest omówione tutaj

1.4 Ruchjest omówione tutaj

1.5 Otoczeniejest omówione tutaj

2.Suplementacjajest omówionatutaj

3.Zioła sąomówionetutaj

4.Walka z patogenem

Odrobaczanie:

Podczas wdrażania pierwszego etapu naszego protokołu czyli leczenia i oczyszczania jelit warto się odrobaczyć. Najpierw pozbywamy się z ciała patogenów największych – pasożyty i robaki, później średnich – bakterie, a na końcu najmniejsze – wirusy. Wszystkie 3 grupy patogenów żyją w symbiozie ze sobą, dlatego leczenie jest stopniowe oraz schematyczne.

Kurację odrobaczania warto wykonywać 1-2 razy w roku, jeżeli żyjesz w otoczeniu zwierząt lub często podróżujesz warto kurację powtarzać 3-4 razy w roku.

Patogeny wewnątrz komórkowe.

W przypadku chorób tarczycy nie polecam stosowania antybiotyków, natomiast warto stosować metody naturalne oparte o zioła – npProtokół Buhnera PLUS.Zioła (herbaty lecznicze) z punktu 3. Zioła są również elementem walki z patogenami.

5.Protokół jodowydr D.Brownstein

W protokole jodowym stosujemypłyn Lugola. Przed wprowadzeniem płynu Lugola należy sprawdzić czy nie jesteśmy na niegouczuleni. Podatność na uczulenie sprawdzamy wsmarowując płyn Lugola w skórę brzucha lub nadgarstka. Jeżeli nie pojawią się objawy uczulenia, to możemy bezpiecznie zacząć stosować protokół.Koniecznie sprawdź jakie płyn Lugola używacz 5% czy 1% i przelicz dawkę jodu.

(Video) Wylecz Tarczycę NA ZAWSZE w 8 dni!

Opracowanie na podstawie książekDr Davida Browsteina „Overcoming Thyroid Disorders”oraz „Iodine: Why you need it, why you can’t live without it”, a także książkiLynn Farrow „Iodine Crisis.

Jod i towarzyszące mu substancje odżywcze:

Jod – preferowana forma Płyn Lugola 5% lub Iodoral.Nie ma ściśle ustalonych dawek jednakowych dla każdego człowiek. Każda osoba ma inną zdolność do absorpcji substancji odżywczych, jak również inny poziom zanieczyszczenia halogenami. Jeśli Twój stan zdrowia jest naprawdę poważny, wtedy potrzebujesz wyższych dawek niż ci, którzy chcą po prostu podtrzymać swój dobry stan zdrowia.

 • Rekomendowana przeciętna dawka to12,5-50mg jodu dziennie (zaczynając od 12,5mg)
 • Przy chorobach autoimmunologicznych to również 12,5-50mg dziennie.
 • Osoby z nowotworami wg Dr Brownsteina mogą wymagać więcej niż 50mg jodu dziennie.

Jod należy przyjmować z pożywieniem, najlepiej po śniadaniu. Jod najlepiej rozpuścić wwodzie.Nie łączymy jodu w witaminą C, gdyż kwas askorbinowy redukuje jod do jodku. Jodek też jest wspaniały, ale nam trzeba i jodu nieorganicznego i jodku. Płyn Lugola zawiera obie substancje i obie nam są potrzebne. Po zmieszaniu z witaminą C redukujemy obie substancje do jodku, który jest potrzebny i wykorzystywany jedynie przez tarczycę, a jod pierwiastkowy jest wykorzystywany przez inne organy w ciele człowieka jak piersi, macica, jajniki, prostata i pozostałe komórki ciała.

Lecznie tarczycy. REWELACJA ! 5 kroków jak WYLECZYŁAM tarczycę (1)

Suplementacja w protokole jodowym:

 • Witamina C– 3000-10000mg dziennie. (niektórzy pacjenci mogą wymagać więcej)
 • Magnez– 300-600mg dziennie (preferowana forma to chlorek magnezu, najlepiej stosowany też przez skórę w postaci oliwki magnezowej, kąpieli w chlorku magnezu lub moczenia nóg w chlorku magnezu, część pacjentów preferuje doustna suplementację glicynianem magnezu lub cytrynianem magnezu)
 • Selen– 200mcg (preferowana forma to selenometionina). Dawki do 400mcg stosowane są też u pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi aby chronić organizm przed procesem zapalnym przy braniu jodu.
 • Niacyna Wit B3– 2 x 500mg dziennie (preferowana forma to kwas nikotynowy powodujący efekt flush, druga zalecana forma to Niacynamid, nie poleca się formy Time Release Niacin czyli formy wolno uwalnianej gdyż może uszkadzać wątrobę) Zaczyna się od niższych dawek, żeby uniknąć efektu flush. Najlepiej przyjmować niacynę zaraz po posiłku, minimalizuje to efekt flush.
 • Ryboflamina Wit B2– 3 x 100mg dziennie.
 • ½ łyżeczki nierafinowanej, nieprzetworzonej soli morskiej, celtyckiej, kłodawskiej lub himalajskiej.(wspomaga nadnercza, wiąże się z bromkami i pomaga w ich usunięciu z organizmu)

Dodatkowe suplementy wspomagające protokół jodowy:

 • Witamina A – 25000IU i Witamina E400 IU– poprawa przy guzach i włókniakach piersi, jajników czy macicy. Obie witaminy poprawiają też funkcje tarczycy. (witamina E preferowana forma to mix tokoferoli i tokotrienoli, przy czym szczególnie tokotrienole działają przy nowotworach)
 • Cynk – 25-50mg dziennie(poprawa konwersji T4 do T3 przy problemach z tarczycą; polecany przy problemach skórnych podczas detoksu).Bardzo dobrymźródłem cynky są pestki dyni, można je spożywać w dowolnej ilości.
 • Wit B12 – 1000-5000 mcg dziennie(poprawa konwersji T4 do T3 przy problemach z tarczycą, poprawa u pacjentów z niedoborami żelaza i anemią; przy chorobach autoimmunologicznych)
 • Kwas ALA– antyoksydant wspomagający proces detoksykacji
 • Koci Pazur – 600-900mg dziennie(przy chorobach autoimmunologicznych)
 • L-karnityna – 1-2g dziennie(przy chorobach autoimmunologicznych)
 • Witamina B6 – 50mg dziennie(przy chorobach autoimmunologicznych)
 • PABA200mg dziennie(przynosi pozytywne efekty przy nadczynności tarczycy, oraz przy bielactwie)
 • D3– poziom wit. D3 (metabolit 25-OH) w organizmie powinien wynosić od 80-100 ng/ml I od tego należy wyjść, aby określić dawkę suplementu, osoby z niskim poziomem D3, mogą suplementować od 10 000 do 20 000 IU dziennie przez okres, dopóki 25-OH nie wzrośnie do prawidłowego poziomu. Gdy uzyskamy prawidłowy wynik (80-100 ng/ml) możemy zejść do dawki podtrzymującej 5 000 IU i monitorować poziom D3 we krwi. Rekomenduje przeczytać, artykuł o wit. D3:
 • K2– 100 [mcg] mikrogramów 1x dziennie, zawsze przyjmować z D3!
 • Kwas elagowy(ekstrakt z granatu) – 2 x dziennie po 2 kapsułki.
 • Bor– 3 miligramy [mg] dziennie. Wspomaga gospodarkę hormonalną. Brak boru powoduje nadmierne wydalanie wapnia i magnezu z organizmu, co przekłada się na problemy zdrowotne, szczególnie z układem kostno-stawowym.

Opcjonalnie:

 • MSM –od 2 do 4 gramów dziennie. Podczas suplementacji witaminą C warto dołączyć siarkę organiczną, ponieważ podobniejak wit. C, MSM jest prekursorem kolagenu. Kolagen jest nam natomiast niezbędny do życia, szczególnie wykorzystuje go układ naczyniowy, serce, stawy oraz skóra. Suplementacja MSM nie jest konieczna w przypadku leczenia chorób tarczycy, jednak warto przeprowadzić 2-3 miesięczną kurację.

UWAGI:

Wit. D3, K2, A– są to witaminyrozpuszczalne w tłuszczach, dlatego należy je przyjmować z pokarmami zawierającymi tłuszcz (jajko, oliwa z oliwek, olej kokosowy, mięso, pasztet z gęsi, itp.).

Zwróć proszę uwagę na jednostki w poszczególnych suplementach:g, mg, mcg.

Protokół oczyszczania organizmu za pomocą nierafinowanej soli:

Użytkownicy jodu często stosują procedurę obciążania solą, aby pozbyć się bromu i uwolnić od wielu objawów detoksu. Sól jest stosowana od ponad stu lat do usuwania bromu z organizmu.Doktor William Shevin przedstawił swoja procedurę obciążania solą na Konferencjo Jodowej w lutym 2007 roku:Wypić ¼ łyżeczki nieprzetworzonej, nierafinowanej soli, rozpuszczonej w ½ filiżanki ciepłej wody i natychmiast popić 400-600 ml czystej wody.W razie potrzeby powtórzyć po 30-45minutach. Można powtarzać do czasu, gdy rozpocznie się obfite oddawanie moczu.Należy obserwować subiektywne reakcje (zazwyczaj po kilku godzinach)

UWAGA.

Przy chorobach autoimmunologicznych przed zastosowaniem jodu zaleca się stosowanie przez 2-4 tygodni suplementacji witaminą C, selenem, magnezem oraz nierafinowaną solą aby zminimalizować ryzyko zaostrzenia stanu zapalnego.

Podczas kuracji mogą siępojawić takie objawy, jak np. zawroty głowy, osłabienia, nudności. Wtedy należyodstawićPłyn Lugola na2-3 dnii po tym okresie znowu zacząć przyjmować. Celem tej kuracji jest stopniowe nasycenie tarczycy jodem, w wyniku czego tarczyca powinna zostać „zresetowana” i rozpocząć pracę na nowo. Dodatkowo brakjodu zostanie uzupełniony w każdej komórce całego ciała. U kobiet szczególnie zyskają kobiece narządy, które potrzebują jodu do prawidłowego funkcjonowania m.in.: piersi i jajników.

Pamiętajmy, jednak że każdy człowiek jest inny!Podczas kuracji musimy obserwować własny organizm, może się zdarzyć, że lepiej tolerujemy protokół, gdy dawkę zwiększamy co 2 tygodnie, a nie co 1 tydzień jak rekomenduje dr Brownstein lub dawki jodu są mniejsze niż zalecane przez drBrownsteina. Każdy musi wypracowaćwłasny indywidualny proces leczenia.

W protokole jodowym stosujemy płyn Lugola 5%. Przed wprowadzeniem płynu Lugola warto sprawdzić czy nie jesteśmy na niego uczuleni. Podatność na uczulenie sprawdzamy wsmarowując płyn Lugola w skórę brzucha lub nadgarstka. Jeżeli nie pojawią się objawy uczulenia, to możemy bezpiecznie zacząć stosować protokół.

6.DHEA

Co to jest DHEA?

DHEA czyli chemicznie nazywany dehydroepiandrosteron jest substancją produkowaną przez organizm człowieka w korze nadnerczy. Organizm człowieka szczególnie tarczyca przekształca DHEA w niezbędne hormony. DHEA u mężczyzn przekształcane jest w hormony męskie, np. testosteron iestradiol. DHEA u kobiet organizm przekształca w hormony kobiece, np. estrogen i progesteron. DHEA , nasz organizm produkuje samodzielnie, podobnie jak Ubichinol, ale wraz z wiekiem produkujemy coraz mniej DHEA podobnie jak Ubichinolu. Co za tym idzie, wytwarzamy coraz mniej hormonów. Analogicznie, jeżeli dostarczymy do organizmu DHEA, dostarczamy do organizmu prekursor hormonów, nasz organizm już sam najlepiej wie, jakich hormonów ma niedobór i przekształci DHEA w hormony, których najbardziej potrzebuje. Stałą suplementację DHEA, podobnie jak Ubichinolu zaleca się wprowadzić po 35 roku życia, wraz z wiekiem produkujemy tych substancji coraz mniej, dlatego dawki suplementów musza rosnąć wraz z naszym wiekiem. DHEA jest gotowym hormonem.

W przypadku chorób tarczycy DHEA , ma zbawienny wpływ, ponieważ reguluje nam poziom hormonów. Lekarze dobrze wykształceni, posiadający szeroką wiedzę medyczną, zawsze włączają DHEA pacjentom z chorobami tarczycy.

Przeprowadzono bardzo dużo badań na temat DHEA i udowodnione jego wiele właściwości leczniczych, m.in.:

 • Reguluje oraz uzupełnia braki hormonów
 • Przyśpiesza metabolizm (Dzieje się tak między innymi dlatego, że zwiększa aktywność enzymów odpowiedzialnych zautlenianie lipidów (termogenezę) np.oksydaza acylo-CoA, Enzym Jabłczanowy, GPDH)
 • Wpływ pozytywnie napoziom hormonów tarczycy iich metabolizm (szczególnie wspomaga przejście zT4 na‚aktywne’ T3).
 • Zmniejsza poziom kortyzolu
 • Zwiększa wrażliwość komórek na insulinę
 • Poprawia funkcje seksualne
 • Wzmacnia układ odpornościowy
 • Działa przeciwdepresyjnie
 • Zwiększa gęstość mineralną kości

Brak DHEA, prowadzi do zaburzenia gospodarki hormonalnej w organizmie (spadku hormonów), bezpośrednio rzutuje na kondycję psychiczną oraz możliwość wystąpienia takich chorób, jak: cukrzyca, nowotwory, depresja, cukrzyca, osteoporoza oraz choroby układu krążenia.

Nadmiar DHEA będzie cały czas stymulował wytwarzanie hormonów, szczególnie testosteronu, zaleca się więc ostrożne suplementowanie DHEA i nie przesadzać.

Kiedy NIE możemy suplementować DHEA?

Podczas chorób nowotworów hormonozależnych! Nowotwory hormonozależne wykorzystują hormony, aby się namnażać, więc nie możemy im dostarczać „paliwa”.

Jak dawkować DHEA przy chorobach tarczycy.

(Video) 17 oznak, że Twoja tarczyca woła o pomoc! Niedoczynność tarczycy: objawy | Dr Bartek Kulczyński

Dawkowanie DHEA koniecznie skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą!

Kobiety:

 • DHEA – 1x dziennie od 5 do 25 mg.

Z racji, że DHEA jest gotowym prohormonem, zaleca się rozpoczęcie suplementacji od 5 mg Stopniowo obserwujemy, jak DHEA działa na nasz organizm i jak reguluje wytwarzanie hormonów, jeżeli efekt jest niewidoczny zwiększamy dawkę do 10 mg, później do 15 mg lub 25 mg.

Mężczyźni:

W przypadku mężczyzn dawki powinny wynosić od 10 do 50 mg dziennie, w zależności od wieku i kondycji organizmu. Mężczyźni z zaburzeniami wzwodu, mogą całkowicie wyeliminować ten problem. Mężczyźni w wieku pomiędzy 40 a60, z zaburzeniami wzwodu w badaniach stosowali 50 mg DHEA przez 4 miesiące, problem ze wzwodem znikną u ponad 90% mężczyzn. Dodatkowo, byli oni pobudzeni seksualnie i częściej współżyli ze swoimi partnerkami. ?

Czas trwania suplementacji DHEA kobiety/mężczyźni:

Po każdych 3 tygodniach suplementacji, należy zrobić 3-4 tygodnie przerwy.

DHEA suplementujemy do momentu zakończenia leczenia choroby lub gdy zaleci nam lekarz lub farmaceuta.

UWAGA!

Jeżeli jesteś osobą po 35 roku życia skonsultuj się z lekarzem, jakie dawki prewencyjnie powinieneś/powinnaś przyjmować ze względu na spadek wytwarzanego naturalnie dhea. Zazwyczaj zaczyna się od dawki 5 mg suplementowych raz dziennie przez 21 dni, po których należy zrobić 3-4 tygodnieprzerwę. Niektóre kobiety tak dobrze reagują na DHEA, że po miesiącu suplementacji mają spokój z hormonami na 3-5 miesięcy. Wszystko zależy od organizmu, ponieważ pamiętajmy, że każdy jest inny. Warto abyś skonsultowała się doświadczonym lekarzem, który pomoże Ci dobrać optymalną dawkę dla Twojego organizmu.

Jeżeli masz możliwość i dostęp do suplementu7-Keto-DHEA, rekomenduje dopłacić i wybraćnaturalny metabolit DHEA!

7.Sztuczny hormon tarczycy – proces odstawiania leków

Podczas stosowania kuracji stopniowo zmniejszamy dawki sztucznych hormonów tarczycy.Należ robić to stopniowo, delikatnie i umiejętnie, obserwując jak zachowuje się nasz organizm. Pierwsze zmniejszenie dawki leku rekomenduje się w 3-5 tygodniu kuracji.

Podczas leczenia koniecznie musimy mieć opiekę doświadczonego endokrynologa.

Podczas leczenia Hashimoto metodą dr D. Brownsteina, TSH może skakać i sięgać bardzo wysokich poziomów, co jednak nie przekłada się na generalne samopoczucie.

Niestety czas przyjmowania sztucznych hormonów tarczycy (np. na E.) ma znaczący wpływ na czas leczenia oraz skuteczność leczenia. Osoby przyjmujące długo leki, leczą się dłużej i nie zawsze są w stanie wyleczyć się w 100%. Wynika to z 2 powodów:

 1. Całkowitego rozleniwienia tarczycy, ponieważ nie używany narząd zanika, a dostarczając tarczycy sztucznehormony z zewnątrz, rozleniwiamy ją.
 2. Nieodwracalnych zmian i uszkodzenia w tarczy, które powstały w wyniku przewlekłego stanu zapalnego oraz autoagresji.

Zmęczenie nadnerczy

Zmęczenie nadnerczyma dużywpływ na tarczycę, ponieważ nadnercza wpływają na przysadkę, która produkuje hormon przysadki TSH (Thyroid Stimulating Hormone), hormon przysadki TSH stymuluje gruczołtarczycy do produkcji hormonów tarczycy, m.in. FT4.

Leczenie choróbtarczycy bez jednoczesnego uwzględnienia zaburzeń funkcji osi podwzgórze – przysadka – nadnercza, zaburza cały proces leczenia lub skutkuje, że leczenie jest mało efektywne.Zmęczenie nadnerczy powoduje najczęściejprzewlekły stresoraz brak snu!

Stres powoduje, że nadnercza pompują więcej hormonów, a organizm zamiast odpoczywać, trawić, przyswajać substancje i regenerować się, koncentruje się na produkcji kortyzolu i adrenaliny, aby człowiekmógł poradzić sobie ze stresem.Nadnercza w okresie intensywnej pracy, produkują dużo kortyzolu, którego wysoki poziom może świadczyć o zmęczeniu nadnerczy, jednak w pewnym momencie nadnercza są tak „przemęczone”, że przestają produkować kortyzol i jego bardzo niski poziom, również świadczy o przewlekłym zmęczeniu nadnerczy.

Podczas badania kortyzolu koniecznie musi być podana godzina badania, ponieważ różne poziomy kortyzolu występują w organizmie o określonych porach dnia.Niezbędne w procesie leczenia chorób tarczycy jest uwzględnienie i okresowe badanie nadnerczy!

Cała opisana w tym artykule metoda leczenia, wpływa pozytywnie na nadnercza i pomaga im “odpocząć”. Jednak pamiętaj, że to Ty masz bezpośredni wpływ na swój sen, odpoczynek, ruch i unikanie stresu!

Napisz mi jeżeli jesteś zainteresowana kolejna częścią. TUTAJ

Ewelina, którą serdecznie pozdrawiam z tego miejsca :). Po powrocie z naszej podróży po Ameryce Północnej pojawiła sięu niej niedoczynność tarczycy. Wpływ na tarczycę miało bardzo wiele czynników: zmiana diety, zmiany flory bakteryjnej, kontakt z grzybami (tanie motele), kontakt z patogenami, na które nie zawsze mamy wykształconą odporność, ponieważ w Europie występują trochę inne patogeny. Na szczęście niedoczynność nie zdążyła przekształcić się w poważniejszą chorobę tarczycy. Stosując się do wyżej wymienionych zasad: suplementacji, żywienia, higieny życia oraz stosowanych ziół, Ewelina wyleczyła tarczycę w 3,5 miesiąca! Mimo, że wszystko wróciło już do normy, część nawyków żywieniowych została na stałe, np. witaminy, sól stosuje codziennie, jod po 1-2 kropelki dodaje kilka razy w tygodniu do soku, a herbaty ziołowe (lecznicze) pije profilaktycznie, ponieważ jej smakują. ?

Jeżeli chodzi o Hahimoto, wyżej opisaną metodę leczenia obecnie stosują 4 kobiety z mojego najbliższego otoczenia.

Jeżeli nie oczyścisz, nie naprawisz, nie uszczelnisz JELIToraz nie zregenerujesz FLORYbakteryjnej jelit, metodaleczenia będzie nieskuteczne!Ponieważ zioła, suplementy, witaminy, aminokwasy, kwasy tłuszczowe, białka, mikroelementy, makroelementy, polifenole, itp. NIE BĘDĄ SIĘ WCHŁANIAĆ LUB BĘDĄ SIĘ WCHŁANIAŁY SŁABO – ICH BIODOSTĘPNOŚĆ BĘDZIE NISKA.

Dlatego protokół leczenia tarczycy musisz stosować równolegle z protokołem/metodami oczyszczania i regeneracji jelit oraz odbudowy flory bakteryjnej jelit.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak smacznie i zdrowo gotować, kliknij wgrafikę poniżej ipobierz bezpłatny PDF zprzykładamiposiłków na cały tydzień. Są tam też potrawy które kochająsą dobre dla naszej wątroby.

Proszę podziel się tym artykułem ze swoimi znajomymi. Każdemu może się przydać. Jeżeli nie chcesz go udostępniać możesz go po prostuPOLUBIC

(Video) Nadczynność tarczycy 🏮 Objawy, przyczyny. Jak leczyć leczyć nadczynność tarczycy

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error

Error: Server configuration issue

Lecznie tarczycy. REWELACJA ! 5 kroków jak WYLECZYŁAM tarczycę (3)

UWAGA!

Wyżej opisana metoda leczenia musi być konsultowana z lekarzem.

Przed podjęciem decyzji o leczeniu, koniecznie skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Leki lub suplementy, które stosujesz na co dzień mogą wchodzić w interakcję z powyższymi substancjami. Twórcy schematu leczenia oraz osoby go udostępniające nie ponoszą odpowiedzialności za jego stosowanie.

Konsultacja naukowa:

Doradca żywieniowy i konsultant do spraw zdrowia: mgr. Marta Dul.

Farmaceuta: mgr. Janusz Nawolski.

Wielunaukowców, lekarzy, farmaceutów, którzy pomagali w tworzeniu tego protokołu nie wyraziło zgodę na upublicznienie ich danych osobowych. Jednak serdecznie dziękuję im za pomoc!

Autorem tego artykułu jest Konrad z sekretyhipokratesa.pl/

Zapraszamy na jego świetnego bloga po sporą dawkę wiedzy, praktycznych porad, inspiracji oraz ciekawych informacji na temat medycyny naturalnej.

Kontakt: konrad@sekretyhipokratesa.pl

Źródło:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20883174

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20883174

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20305330

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24351023

https://pl.wikipedia.org/wiki/Potencjał_błonowy

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18068966

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10759476

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21115533

(Video) Jak ocalić tarczycę przed chorobą Hashimoto! Dieta a niedoczynność tarczycy | Dr Bartek Kulczyński

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26316435

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18655403

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19119254

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24047671

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2740226/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1552751/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16969140

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4439962/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3921055/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3271310/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11940375

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16735495

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11134123

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16900763

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16821209

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15734854

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22032408

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8943796

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8943796

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3705319/

http://www.nazdrowie.pl/artykul/sekrety-dhea

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9703374

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2935336/

http://www.radiologyinfo.org/en/info.cfm?pg=radioiodine

http://www.muscle-zone.pl/obnizajace-poziom-kortyzolu/7-keto-dhea-100-mg-30-kaps

http://www.sfd.pl/sklep/wiki/Ashwagandha.html

FAQs

Czy ktos wyleczyl się z Hashimoto? ›

MIT. Hashimoto jest chorobą autoimmunologiczną, która uważana jest za nieuleczalną. Oznacza to, że przyjmowanie leków może jedynie złagodzić jej objawy i zahamować rozwój choroby. W tym celu przyjmuje się syntetyczny hormon tarczycy w postaci tyroksyny lewoskrętnej pod nazwą Euthyrox, Letrox czy Eltroxin.

Co lubi tarczycą a czego nie? ›

Produkty niezalecane dla osób z chorobami tarczycy

Do takich produktów można zaliczyć: warzywa z grupy kapustnych, pomidory, soję, orzeszki ziemne oraz gorczycę. Rośliny te ograniczają przyswajanie jodu, co niekorzystnie wpływa na pracę tarczycy.

Czy tarczycę można odbudowac? ›

Tarczyca może się zregenerować i odzyskać swoje prawidłowe wymiary, jednak trzeba jej w tym pomóc. Celem naturalnych środków lub medycyny alternatywnej jest naprawienie pierwotnej przyczyny problemu z tarczycą.

Jak wyleczyć tarczycę domowym sposobem? ›

Sprawdzone naturalne metody leczenia nadczynności tarczycy

Należy również dopilnować odpowiedniej podaży kalorii. Dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy ważna jest między innymi wit. D3, antyoksydanty, wapń, selen i magnez, a także produkty bogate w kwasy omega-3.

Jakie herbaty pić przy Hashimoto? ›

Morszczyn pęcherzykowaty, czyli glon należący do brunatnic może być bardzo skuteczny w leczeniu niedoczynności tarczycy, ze względu na dużą zawartość jodu, który jest jednym z najważniejszych składników odżywczych w przypadku tarczycy. Może być przyjmowany w formie herbaty, np. herbatka fix z morszczynem.

Czy można pić alkohol przy Hashimoto? ›

Alkohol jest substancją często przeciwwskazaną osobom zmagającym się z różnymi jednostkami chorobowymi. Wysokoprocentowe trunki mogą przyczyniać się do nasilenia stanu zapalnego organizmu, który powstaje w przebiegu choroby Hashimoto.

Czy kapusta kiszona jest dobra na tarczycę? ›

Jeśli Twój problem to nadczynność tarczycy, stosuj zasady „diety tarczycowej”, postaraj się jednak unikać źródeł amin, takich jak kapusta kiszona (histamina), ser (tyramina i tryptamina), banany (dopamina, norepinefryna) czy wino (histamina, tyramina).

Jakie soki pić na tarczycę? ›

Sok przeciwzapalny. Burak ćwikłowy jest przeciwzapalnym warzywem korzeniowym, które wspiera zdrowie wątroby. Jest to doskonały pokarm do leczenia problemów z tarczycą. Sok z buraków ćwikłowych należy pić 2-3 razy w tygodniu, aby wykorzystać jego właściwości lecznicze dla wątroby.

Jakie witaminy przy chorej tarczycy? ›

Dietę osób zmagających się z problemami tarczycy warto zatem wyposażyć w witaminy C, A i E. Cynk ma właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Jest pierwiastkiem niezbędnym do działania prawie 300 enzymów.

Co pić przy chorej tarczycy? ›

Osoby z niedoczynnością tarczycy mogą również skorzystać na zwiększeniu spożycia białka. Badania pokazują, że diety o wyższej zawartości białka pomagają zwiększyć tempo metabolizmu. Wspierająco na metabolizm energetyczny działa Na tarczycę - herbatka ziołowo-owocowa z morszczynem. Zamów ją już dziś na Medonet Market.

Od czego jest chora tarczycą? ›

Spożywanie zbyt dużej ilości jodu lub przyjmowanie zbyt dużej ilości hormonów tarczycy może również podnieść poziom hormonów tarczycy. Choroba Gravesa-Basedowa - najczęstsza przyczyna nadczynności tarczycy.

Czy tarczycą może zniknąć? ›

Czy guzki tarczycy mogą zniknąć? Torbiel na tarczycy może ulec resorpcji. W przypadku guzków tarczycowych – w niektórych przypadkach terapia L-tyroksyną może zmniejszać guzki.

Ile czasu trwa leczenie tarczycy? ›

Wielu pacjentów zastanawia się, ile trwa leczenie niedoczynności tarczycy. W większości wskazań trwa do końca życia. W czasie leczenie pacjenci powinni pozostawać pod stałą opieką poradni endokrynologicznej i okresowo wykonywać badania laboratoryjne sprawdzające poziom hormonów tarczycy.

Co pomaga na tarczycę? ›

Antyoksydanty, witamina E i selen na lepszą pracę tarczycy

Wspomaga również prawidłową pracę tarczycy. Witamina E chroni organizm przed działaniem wolnych rodników. Wspomaga również produkcję czerwonych krwinek i wzmacnia serce, a także obniża poziom cholesterolu.

Jakich ziół unikać przy niedoczynności tarczycy? ›

Wśród ziół niewskazanych na niedoczynność tarczycy wymienia się natomiast:
 • melisę,
 • ziele serdecznika,
 • rozmaryn,
 • szałwię,
 • passiflorę.
Dec 16, 2019

Czy zielona herbata szkodzi na tarczycę? ›

Udowodniono, że zbyt wysokie spożycie zielonej herbaty może wpływać na osłabienie funkcjonowania tarczycy. Dlatego też ze względu na prozdrowotne działanie katechni zawartych w herbacie zielonej, pacjenci z Hashimoto powinni ograniczyć jej spożywanie.

Jaki miód przy Hashimoto? ›

Szczególnie dobre efekty przynosi stosowanie jadu pszczelego w niedoczynności gruczołu tarczowego.

Jaka woda do picia przy Hashimoto? ›

Okazuje się, że istnieje również specjalna woda, która może mieć zbawienny wpływ na chorujących na Hashimoto. Dostępna jest na polskim rynku. Woda artezyjska jest wydobywana ze źródła „Jantar” w sercu uzdrowiska Kołobrzeg. W sprzedaży znana jest pod nazwą Sport Sense i produkuje ją spółka Global Health.

Czy można pić kawę przy Hashimoto? ›

Kiedy pić kawę – u osób z chorobą Hashimoto najbardziej istotny jest czas picia kawy (unikamy spożycia napojów zawierających kofeinę do około 2 godzin po zażyciu leku, a już na pewno nie popijamy leku kawą!). W przypadku zachowania odstępu, umiarkowane ilości kawy są dozwolone.

Czy piwo szkodzi na tarczycę? ›

U osób długotrwale pijących alkohol może znaczne obniżyć poziom aktywnej formy hormonu tarczycy – T3. Wolna, mniej aktywna forma hormonu – T4, aby stała się biodostępna dla organizmu potrzebuje udziału selenu i cynku. Alkohol, zaburzając wchłanianie tych składników, hamuje prawidłową konwersję hormonów.

Czy można pić kawę przy niedoczynności tarczycy? ›

Jaki jest związek między niedoczynnością tarczycy a kawą? Kawa, szczególnie ta z ekspresu, osłabia wchłanianie lewotyroksyny, która jest stosowana w leczeniu niedoczynności tarczycy. Na całe szczęście nie ma powodu, aby osoby z niedoczynnością tarczycy całkiem eliminowały ze swojej diety kawę.

Jaki chleb przy tarczycy? ›

Najbezpieczniejszy będzie więc chleb niezawierający zarówno mleka krowiego, jak i glutenu np. Bezglutenowy Chleb Owsiany i Bezglutenowy Chleb Witalny z Piekarni Cukierni Putka.

Jakie owoce przy chorej tarczycy? ›

razowe pieczywo, pełnoziarnisty makaron, kasza gryczana, płatki owsiane), owoce (np. jabłka, cytrusy), warzywa (np. cukinia, pomidor, marchew, papryka). Ważnym składnikiem diety w niedoczynności tarczycy jest, oczywiście, jod warunkujący prawidłową syntezę hormonów tarczycy.

Czy przy tarczycy można jeść kalafior? ›

Warzywa z rodziny krzyżowych, do których zaliczamy m.in. kapustę, brokuł, kalafiora, brukselkę, kalarepę czy jarmuż zawierają naturalne związki wolotwórcze, czyli goitrogeny. Ich niekorzystne działanie polega na wiązaniu jodu, który nie może zostać wykorzystany do prawidłowej syntezy hormonów tarczycy.

Czy można spożywać imbir przy tarczycy? ›

Imbir ma właściwości wspomagające krążenie krwi, co pomoże zneutralizować niektóre dolegliwości spowodowane niedoczynnością tarczycy. Pomoże m. in. uregulować tempo bicia serca, zwalczy wirusy i zapobiegnie tworzeniu się blaszek miażdżycowych, obniżając poziom złego cholesterolu LDL.

Jakie mleko przy niedoczynności tarczycy? ›

Jako źródło białka wybieraj chude gatunki mięs (kurczak, indyk, królik, chuda wołowina) oraz niskotłuszczowe mleko i przetwory mleczne. Szczególną uwagę zwróć na ryby, które dostarczą selenu, jodu oraz witaminy D a także wielonienasyconych kwasów tłuszczowych – składników istotnych w niedoczynności tarczycy.

Czego nie wolno robić przy niedoczynności tarczycy? ›

Przy niedoczynności tarczycy powinno się ograniczać produkty, tj.:
 • gorczycę oraz orzeszki ziemne, których spożycie może być wolotwórcze;
 • warzywa kapustne, tj. kalafior, brokuł czy kalarepa, które mają wysoką zawartość wspomnianych wyżej triglikozydów;
 • soję w dużych ilościach, która wpływa na syntezę hormonów tarczycy.
Dec 11, 2019

Czy przy niedoczynności tarczycy można jeść słodycze? ›

Przetworzone produkty, fast-foody, słodycze

Tym bardziej w przypadku problemów z tarczycą lepiej ich unikać. Dostarczają dużo pustych kalorii, co sprzyja tyciu. Nie zawierają za to zbyt wielu witamin i składników mineralnych, które potrzebne są w dużych ilościach w diecie osoby z niedoczynnością czy Hashimoto.

Czy witamina B12 ma wpływ na tarczycę? ›

Składniki odżywcze szczególnie istotne w diecie osób z chorobą Hashimoto: Witamina B12. Witaminy z grupy B są głównie znane ze swojego wpływu na funkcjonowanie układu nerwowego. Poza tym wpływają na zachowanie równowagi hormonalnej i pracę tarczycy.

Czy kurkuma szkodzi na tarczycę? ›

Zmagasz się z chorobą Hashimoto? Zacznij dodawać kurkumę do posiłków. Zawarta w niej kurkumina wykazuje szerokie działanie prozdrowotne dla organizmu. Jak wyjaśniają ekspertki z profilu „Ogarnij Hashimoto” na Instagramie, kurkumina łagodzi stany zapalne – tak często pojawiające się w chorobie tarczycy.

Co źle wpływa na tarczycę? ›

W przypadku osób z niedoczynnością powinno się unikać produktów wolotwórczych – goitrogenów, czyli takich, które ograniczają wchłanianie jodu z pożywienia. Zaliczamy do nich m.in. warzywa z rodziny kapustowatych – kapusta, brukselka, kalafior, brokuł, jarmuż, szpinak, kalarepa, brukiew, rzepa i gorczyca.

Jakich warzyw nie jeść przy niedoczynności tarczycy? ›

Jakich produktów unikać w niedoczynności tarczycy? Istnieją pewne produkty, których spożycie przez osoby zmagające się z niedoczynnością tarczycy powinno być ograniczone. Są to: warzywa kapustne, warzywa krzyżowe (kapusta, jarmuż, kalafior, brokuł), rośliny strączkowe, rzepa, orzechy ziemne oraz gorczyca.

Co jeść na śniadanie przy niedoczynności tarczycy? ›

Oto przykładowy jadłospis w diecie przy niedoczynności tarczycy: Śniadanie: kanapki z chleba żytniego z pastą z awokado, jajka i czosnku z kilkoma plastrami pomidora ze szczypiorkiem. II śniadanie: koktajl z kefiru, płatków owsianych, orzechów brazylijskich, truskawek i małego banana.

Czy da się umrzeć na tarczycę? ›

Czy można umrzeć na niedoczynność tarczycy? Oczywiście – choroba chorobie nierówna, ale pamiętaj o tym, że nawet najmniejsze objawy niedoczynności tarczycy (lub innych chorób tarczycy) powinny być przez Ciebie zbadane.

Czy tarczyca może udusić? ›

Rozrastający się gruczoł tworzy tzw. wole, które może powodować ucisk na struktury szyi, kłucie w okolicach mostka, uczucie dławienia w gardle, problemy z przełykaniem. Inne choroby tarczycy mogą powodować wytrzeszcz oczu, bóle czy podrażnienie oczu.

Co atakuje tarczyca? ›

Choroba Hashimoto to stan, w którym układ odpornościowy atakuje tarczycę. Jest to choroba zapalna, znana również jako przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy, dlatego nazywa się ją często zapaleniem tarczycy Hashimoto.

Czy guzki na tarczycy mogą się wchłonąć? ›

pomyłka w poprzednim badaniu – niekiedy guzek tarczycy można pomylić z torbielem lub poszerzonym naczyniem krwionośny. Według niektórych endokrynologów prawdopodobieństwo, że mały guzek się wchłonie, jest raczej niewielkie.

Dlaczego rosną guzki tarczycy? ›

Jednoznaczna przyczyna ich rozwoju nie jest znana. Do czynników, które mogą mieć wpływ na powstawanie guzków zalicza się obciążenie dziedziczne, chorobę Hashimoto czy niedobór jodu w diecie. Z tego ostatniego powodu zmiany guzowate w tarczycy dotyczą wielu mieszkańców naszego kraju.

Czy tarczyca dusi w gardle? ›

Mówiąc ogólnie, „wolem” jest każde powiększenie tarczycy. Niektórzy pacjenci odczuwają ucisk w gardle, które może wywoływać lekki, suchy kaszel, który nasila się w pozycji leżącej. Połknięcie lub zażycie dużych tabletek może być trudniejsze do przełknięcia.

Jaki poziom TSH jest niebezpieczny? ›

Jeśli Twój wynik TSH jest podniesiony, czyli wynosi powyżej 4,0–4,5 mj. m./l., może to wskazywać na niedoczynność tarczycy (inaczej – hipotyreozę). Wzrost TSH występuje wtedy, kiedy Twój organizm ma niedobór hormonów tarczycy.

Jakie są dawki Eutyroksu? ›

Niedoczynność tarczycy u dorosłych: dawka początkowa - 25-50 µg/dobę; dawka podtrzymująca - 100-200 µg/dobę. Niedoczynność tarczycy u dzieci i młodzieży: dawka początkowa 12,5-50 µg/dobę; dawka podtrzymująca - 100-150 µg/m2 pc./dobę.

Czym grozi wysoki poziom TSH? ›

Podwyższone TSH wskazuje na pierwotną niedoczynność tarczycy, a niskie TSH na pierwotną nadczynność tego gruczołu i niekiedy także niedoczynność przysadki mózgowej. W przypadku, gdy wyniki TSH są nieprawidłowe, konieczne jest dodatkowe zbadanie poziomu fT4 i fT3 w organizmie, aby diagnoza była w pełni wiarygodna.

Czy da się normalnie żyć z Hashimoto? ›

Życie z chorobą Hashimoto

W przypadku stwierdzonej niedoczynności tarczycy stosuje się leczenie objawowe polegające przede wszystkim na podawaniu hormonów tarczycy. Wyrównanie gospodarki hormonalnej prowadzi do złagodzenia dolegliwości, dzięki czemu chory może normalnie funkcjonować.

Jak pokonać Hashimoto w 90 dni? ›

Plan na 90 dni obejmuje: etap wsparcia wątroby, etap odnowy nadnerczy, oraz równowagi jelitowej. Działania te osiągniemy wykorzystując żywność, suplementy a przede wszystkim zmieniając styl życia. Jak dokładnie mamy to zrobić, dowiemy się z poszczególnych rozdziałów książki.

Jak pozbyć się Hashimoto? ›

Ponadto w diecie w czasie choroby Hashimoto należy stosować większość zasad zdrowego żywienia – jeść warzywa i owoce, unikać potraw smażonych i bardzo tłustych, jak również spożywać ok. 4-5 posiłków dziennie. W niektórych wypadkach sugeruje się dodatkową suplementację witaminy D3 lub selenu.

Czy przy Hashimoto jest się nerwowym? ›

Objawy choroby Hashimoto to przede wszystkim niedoczynność tarczycy, osłabienie, przewlekłe zmęczenie, nadmierna senność. Chorzy na Hashimoto mają trudności w koncentracji, cierpią na nerwowość i bezsenność, są często przygnębieni i rozdrażnieni.

Videos

1. Czy dieta keto uszkadza tarczycę. Czy rzeczywiście potrzebujesz węglowodanów chorując na Hashimoto?😱
(Bracia Rodzeń)
2. Nadczynność Tarczycy Co Można Jeść? Nadczynność tarczycy dieta.
(Renata Polak)
3. Nadczynność Tarczycy dieta
(Doc Adrian)
4. Żywienie w nadczynności tarczycy
(Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej)
5. Nadczynność tarczycy - objawy i leczenie schorzenia
(Zdrowie W Formie)
6. JAK WYLECZYĆ TRĄDZIK?! | Skuteczna terapia BEZ NAWROTÓW
(Sekrety Cery)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Horacio Brakus JD

Last Updated: 08/01/2022

Views: 6244

Rating: 4 / 5 (51 voted)

Reviews: 82% of readers found this page helpful

Author information

Name: Horacio Brakus JD

Birthday: 1999-08-21

Address: Apt. 524 43384 Minnie Prairie, South Edda, MA 62804

Phone: +5931039998219

Job: Sales Strategist

Hobby: Sculling, Kitesurfing, Orienteering, Painting, Computer programming, Creative writing, Scuba diving

Introduction: My name is Horacio Brakus JD, I am a lively, splendid, jolly, vivacious, vast, cheerful, agreeable person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.