Leki antyalergiczne antyhistaminowe dla dzieci pierwszej, drugiej, trzeciej generacji (2022) (2022)

Leki antyalergiczne antyhistaminowe dla dzieci pierwszej, drugiej, trzeciej generacji (2022) (1) Alergia to zwiększone postrzeganie przez organizm działania różnych substancji (alergenów). Dziś jest jedną z najczęstszych chorób i jest dość regularnie diagnozowana u dzieci. Manifestacje mogą być równie słabe, niemal niedostrzegalne i stanowić poważne zagrożenie dla życia. Wyeliminuj efekt alergenu na ciele dziecka – byłoby to idealne wyjście z sytuacji, ale to nierealne.

Aby złagodzić stan i pozbyć się jego objawów, pomogą leki antyhistaminowe (antyalergiczne). Istnieją trzy generacje leków, z których każdy ma mniej skutków ubocznych i poprawia wynik.

Treść

 • 1 Pierwsza generacja
 • 2 "Difenghydramin"
 • 3 Clemastine
 • 4 "Chloropyramina"
 • 5 "Promethazine"
 • 6 "Dimetinden"
 • 7 "Pheniramina"
 • 8 "Cyproheptadine"
 • 9 "Hifenadyna"
 • 10 "Mebhydrolin"
 • 11 Druga generacja
 • 12 "Loratadyna"
 • 13 "Akrivastin"
 • 14 "Ebastin"
 • 15 "Astemizol"
 • 16 "Azelastyna"
 • 17 "Terfenadyna"
 • 18 "Cetyryzyna"
 • 19 Trzecie pokolenie
 • 20 "Lewocetyryzyna"
 • 21 "Desloratadyna"
 • 22 "Feksofenadyna"

Pierwsza generacja

Po raz pierwszy leki te zaczęły być stosowane w 1936 roku. Pierwsza generacja obejmuje leki o działaniu uspokajającym (uspokajającym, hipnotycznym) – difenhydramina, clemastyna, chloropiramidyna, prometazyna, dimetinden, feniramina, Cyproheptadyna, Hifenadyna, Mebhydrolina i inne. Dają również efekt przeciwbólowy, ale po kilku tygodniach osłabiają efekt. Okres, w którym objawy alergii znikają, wynosi maksymalnie 8 godzin.Ich zaletą jest szybka eliminacja z organizmu.

To ważne! U dzieci leki te często powodują nadmierną aktywność motoryczną lub mowę, a przedawkowanie może być śmiertelne.

"Difenghydramin"

"Difenhydramina" ("difenhydramina", Diphenhydraminum) jest lekiem przeciwalergicznym w postaci proszku, który ma biały kolor, gorzki smak i prowadzi do zmniejszenia wrażliwości języka. Pomaga dobrze w wielu przejawach alergii, ale ma wiele negatywnych skutków: lęk, letarg, zaburzenia rytmu serca, nudności, biegunka, zaparcia, problemy z oddawaniem moczu, suche błony śluzowe, zmniejsza ostrość umysłu, prowadzi do drgawek, a także może powodować reakcję alergiczną. Przedawkowanie jest szczególnie niebezpieczne, u dzieci może zagrażać życiu.Leki antyalergiczne antyhistaminowe dla dzieci pierwszej, drugiej, trzeciej generacji (2022) (2)Ważne jest, aby wiedzieć, jakie leki przeciwwirusowe, antybiotyki, leki przeciw robakom można podawać dzieciom.

Clemastine

"Clemastine" ("Tavegil") – to lek, który zmniejsza skutki alergii, nawet ciężkiej, bardzo szybko wchłaniany. Dostępne w postaci tabletek lub roztworu, które są przyjmowane przed posiłkami. Nie można go jednak stosować u dzieci poniżej 1 roku życia, a dzieci poniżej 6 lat mogą mieć jedynie postać syropu.Środki recepcyjne są obarczone zaburzeniem koordynacji ruchowej, upośledzeniem oddychania, zespołem lękowym, zaburzonym rytmem serca, bezsennością, zmniejszoną liczbą płytek krwi, niskim ciśnieniem krwi, wymiotami i innymi objawami. W tym przypadku prawdopodobieństwo reakcji alergicznej na lek może być zbyt wysokie.Leki antyalergiczne antyhistaminowe dla dzieci pierwszej, drugiej, trzeciej generacji (2022) (3)

"Chloropyramina"

Ten lek przeciwhistaminowy jest również znany pod nazwą "Suprastin", to jest w Rosji na liście leków, których ceny są regulowane przez państwo.

To ważne!Chloropiramidyna niezalecane do użytku w Stanach Zjednoczonych.Lek ten stosuje się w objawach skórnych alergii, obrzęku błony śluzowej nosa i oczu, w razie konieczności, w nagłych wypadkach. "Chloropyramina" nie jest stosowana w przypadku dzieci w wieku poniżej 1 miesiąca i urodzonych przed upływem określonego czasu.

Akceptacja "chloropiraminy" powoduje takie skutki uboczne: zmęczenie, pobudzenie nerwowe, utrata apetytu, bóle brzucha, halucynacje, ostra niewydolność serca, stan przedjęzykowy u dzieci może ulec przedawkowaniu.Leki antyalergiczne antyhistaminowe dla dzieci pierwszej, drugiej, trzeciej generacji (2022) (4)

"Promethazine"

Leki takie jak Promethazine (Promethazine) – Diprazin, Pipolfen.Występuje w postaci roztworu do wstrzykiwań, który zmniejsza obrzęk błon śluzowych i sverbezh. Nadaje się do ukąszeń owadów, obrzęków, alergicznego nieżytu nosa i innych objawów alergii. Jednocześnie niszczy ośrodkowy układ nerwowy, kaszel, zmniejsza poziom leukocytów i może powodować problemy z oddawaniem moczu i zębami.Leki antyalergiczne antyhistaminowe dla dzieci pierwszej, drugiej, trzeciej generacji (2022) (5)

"Dimetinden"

"Dimetinden" ("Fenistil", Dimetindenum) stosuje się w przypadku konieczności wyeliminowania objawów alergicznych powstałych w odpowiedzi na działanie histaminy. Ten lek przeciwhistaminowy w postaci proszku może być stosowany wewnątrz lub jako żel – z alergiami skórnymi (aplikowanymi na alergiczną wysypkę). Nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 1 roku życia, ponieważ powoduje osłabienie, zatrzymanie oddechu, skurcz mięśni, ból brzucha. Leki antyalergiczne antyhistaminowe dla dzieci pierwszej, drugiej, trzeciej generacji (2022) (6)

"Pheniramina"

Substancją czynną jest feniramina (maleinian feniraminy, fenaminina), która pomaga wyeliminować kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa i werbal wynikający z kontaktu z alergenami. Również często używany jako część środków na przeziębienie. Akcja trwa przez cały dzień. U dzieci może prowadzić do depresji, zaburzeń świadomości, napięcia nerwowego, niestrawności i alergii.Szczególnie zaznaczono, że nie można wziąć tego narzędzia przed posiłkami.Leki antyalergiczne antyhistaminowe dla dzieci pierwszej, drugiej, trzeciej generacji (2022) (7)

"Cyproheptadine"

Ten lek (Cyproheptadinum) w aptekach można również zobaczyć pod nazwami "Pepetigen", "Peritol", "Ciprodin", "Adekin", "Cipractin", "Istabin", "Astonin", "Supersan", "Vildrin", "Pariaktin" "," Vinorex "," chlorowodorek cyproheptadyny ". Oprócz izolacji receptorów histaminowych, Cyproheptadine zmniejsza stres w mięśniach oskrzeli, eliminując wpływ serotoniny. Wykazał wysoką skuteczność w zwalczaniu objawów skórnych reakcji alergicznych.

Przyjmując cyproheptadynę, należy zauważyć, że maksymalna dopuszczalna dawka na dzień wynosi 8 mg dla dzieci poniżej 6 lat i 12 mg dla dzieci poniżej 14 lat, a dzieci poniżej 6 miesięcy mają zakaz przyjmowania tej dawki. Oprócz wspomnianych powyżej negatywnych skutków, "Cyproheptadyna" powoduje zwiększenie masy ciała, zmniejszenie liczby leukocytów, brak koordynacji i przekroczenie zalecanych dawek może spowodować śpiączkę. Lek należy przyjmować wieczorem po posiłku. Leki antyalergiczne antyhistaminowe dla dzieci pierwszej, drugiej, trzeciej generacji (2022) (8)

"Hifenadyna"

Ten lek (Chifenadinum) jest również znany jako Fenkrol. Zmniejsza działanie alergenów i odpowiedź immunologiczną.Jest szybko wchłaniany i ma najmniej skutków ubocznych wszystkich wyżej wymienionych leków przeciwalergicznych i można go stosować, jeśli inne leki przeciwhistaminowe są przeciwwskazane. Nietoksyczny, nie powoduje alergii i sedacji, ale wymaga specjalnej obserwacji, gdy otrzymują ją pacjenci z chorobami serca, układu naczyniowego, układu pokarmowego i wątroby. Leki antyalergiczne antyhistaminowe dla dzieci pierwszej, drugiej, trzeciej generacji (2022) (9)

"Mebhydrolin"

"Diazolin" – bardziej znana nazwa leku, po łacinie nazywa się Mebhydrolinum. Jest zalecany w alergicznym nieżycie nosa, zapaleniach oczu, skórze i innych objawach reakcji alergicznej. U dzieci może to prowadzić do pojawienia się agresywności, drżenia kończyn, problemów ze snem, dezorientacji i nie jest zalecane dla dzieci z chorobami nerek i wątroby.Leki antyalergiczne antyhistaminowe dla dzieci pierwszej, drugiej, trzeciej generacji (2022) (10)

Druga generacja

Leki przeciwhistaminowe drugiej generacji są bardziej zalecane dla dzieci, ponieważ nie mają działania hipnotycznego (z wyjątkiem rzadkich przypadków) i nie uzależniają. Należą do nich: Loratadyna, Acrivastine, Ebastine, Astemizol, Azelastine, Terfenadine, Cetirizine i inne. Są jednak niebezpieczne dla serca, ponieważ nie dają dostępu do potasu, dlatego nie są przepisywane na choroby wątroby.Podczas leczenia należy powstrzymać się od grejpfrutów.

"Loratadyna"

Absorbujące po 30 minutach lek ten (Loratadinum) działa przez 24 godziny, łagodząc alergie. Dostępne w postaci tabletek, dzieci w wieku 2-12 lat o wadze do 30 kg są przepisywane 0,5 tabletki 1 raz dziennie przez dwa tygodnie, o wadze ponad 30 kg – 1 tabletka. Czasami lekarz może przedłużyć leczenie do 4 tygodni. Można go również nabyć pod nazwą "Agistam", "Alerik", "Clargotil", "Claritin", "Klrotadin", "Lorano", "Erolin" i inne.

Czy wiesz?Loratadyna najczęściej przepisywanych alergii na świecie w latach 1994-2001. W Wielkiej Brytanii i USA jest sprzedawany bez recepty.Działania niepożądane u dzieci, senność, podniecenie nerwowe, ból głowy czasami mogą wystąpić, aw przypadku przedawkowania występuje również zaburzenie rytmu serca. Leki antyalergiczne antyhistaminowe dla dzieci pierwszej, drugiej, trzeciej generacji (2022) (11)

"Akrivastin"

"Sempreks" lub "Acrivastine" (Acrivastinum) są zalecane w alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa i objawach alergicznych skóry, ale w przypadku dzieci w wieku poniżej 12 lat i pacjentów z zaburzeniami czynności nerek nie jest to zalecane. Reakcje alergiczne występują rzadko, ale mogą wystąpić sedacja, zaburzenia reakcji, bezsenność, drażliwość i splątanie.Przedawkowanie jest niebezpieczne w przypadku wystąpienia lęku, drgawek, niewydolności serca, naruszeń moczu. Leki antyalergiczne antyhistaminowe dla dzieci pierwszej, drugiej, trzeciej generacji (2022) (12)

"Ebastin"

"Kestin", "Ebastin" (Ebastinum), "Espa-bastin" praktycznie nie ma przeciwwskazań, ale nie jest zalecany dla dzieci w wieku poniżej 12 lat z powodu niewystarczającej znajomości wpływu, a także dzieci z zaburzeniami czynności nerek i wątroby. Nie powoduje senności, utrzymuje się do 2 dni, a po zakończeniu leczenia pozostaje skuteczny nawet przez 4 dni. Jest zalecany do przeziębienia i swędzenia.Leki antyalergiczne antyhistaminowe dla dzieci pierwszej, drugiej, trzeciej generacji (2022) (13)Czy wiesz? Najbardziej niebezpiecznym alergenem są orzechy i orzeszki ziemne, co 50-ty mieszkaniec planety ma na nie reakcję, a śmierć następuje w 10-20 przypadkach na 100.

"Astemizol"

Leki antyalergiczne antyhistaminowe dla dzieci pierwszej, drugiej, trzeciej generacji (2022) (14) Substancją czynną jest astemizol (Astemizolum), w aptekach można go nazwać "Stemiz", "Astemizol", "Gistalong", "Asmoval", "Gismanal", "Mibiron". Jest to długo działające narzędzie, które zapisuje wyniki przez kilka dni.

Zmniejsza sverbezh, obrzęk, skurcz oskrzeli, łzawienie, eliminuje zapalenie błony śluzowej nosa, ale nie radzi sobie zbyt dobrze z eliminacją działania serotoniny.

Nie dotyczy dzieci poniżej 2 lat, dzieci z chorobą wątroby. Może powodować uspokojenie, złe samopoczucie, drgawki, nieregularne działanie serca, ból w głowie lub w jamie brzusznej, przyrost masy ciała, a czasami alergie. Przedawkowanie jest niebezpieczne przez zatrzymanie pracy serca lub oddychanie.Jest źle połączony z innymi lekami.

"Azelastyna"

Krople i spray w nosie dla dzieci "Azelastyna" ("Allergodil", Azelastinum) pomagają pozbyć się takich objawów alergii, jak kichanie, obrzęk błony śluzowej, zapalenie błony śluzowej nosa, krople do oczu zmniejszają obrzęk śluzowych oczu. Krople do oczu są przeciwwskazane u dzieci poniżej 4 lat, nosowo – do 6 lat. Jedna kropla jest zakrapiana do oczu 2 do 4 razy dziennie; Spray w nosie stosuje się 2 razy dziennie, bez odchylania głowy do tyłu.

Produkt może wywoływać alergie, swędzenie i suche błony śluzowe, zaburzenia rytmu serca, senność, nieprzyjemny smak w jamie ustnej, nie jest stosowany przez ponad sześć miesięcy.Leki antyalergiczne antyhistaminowe dla dzieci pierwszej, drugiej, trzeciej generacji (2022) (15)

"Terfenadyna"

"Terfenadyna" (Terfenadinum) jest również nazywana "Bronal", "Tamagon".

To ważne! Globalne firmy farmaceutyczne skonfiskowane Terfenadyna z obrotu pod koniec XX wieku – na początku XXI wieku z powodu silnego negatywnego wpływu na pracę sercaLek jest sprzedawany w postaci tabletek i zawiesin. Jest przeciwwskazany u dzieci w wieku poniżej 3 lat, dzieci z brakiem potasu, magnezu i zaburzeniami czynności wątroby, leku nie należy przyjmować przed snem. Jego stosowanie jest niebezpieczne ze względu na występowanie zaburzeń snu i świadomości, drgawki, depresję, zatrzymanie akcji serca, niedobór płytek krwi, krwotok, problemy z układem pokarmowym, reakcje alergiczne, wypadanie włosów, drżenie kończyn.Leki antyalergiczne antyhistaminowe dla dzieci pierwszej, drugiej, trzeciej generacji (2022) (16)

"Cetyryzyna"

Zintz, Zyrtek, Parlazin, Allerza, Cetrin, Allertek, Cetirizine, Zodac, Letizen to nazwy leków przeciwalergicznych na bazie cetyryzyny.

Cetyryzyna jest skuteczna w zwalczaniu objawów reakcji alergicznych, ale jej wpływ na dzieci w wieku poniżej 1 roku życia był niewielki. Receptę "cetyryzyny" w postaci alergii spadającej na dzieci w wieku poniżej 12 miesięcy należy poddać ścisłemu nadzorowi lekarza, ponieważ grozi pojawieniem się zespołu nagłej śmierci noworodków.

Po 2007 r. Recepta na zakup cetyryzyny nie jest wymagana w USA, aw Rosji ceny tego proszku w postaci tabletek, kropli lub syropu są regulowane przez państwo.

Działania niepożądane występują rzadko, ale u dzieci mogą wystąpić uspokojenie, alergie, zmęczenie, biegunka. Działanie leku pojawia się po 20 minutach i trwa do jednego dnia.Leki antyalergiczne antyhistaminowe dla dzieci pierwszej, drugiej, trzeciej generacji (2022) (17)

Trzecie pokolenie

Leki przeciwhistaminowe nowej generacji nie mają wpływu na pracę ośrodkowego układu nerwowego i sercowo-naczyniowego, ale ich lista jest nadal niewielka – lewocetyryzyna, desloratadyna i feksofenadyna.

"Lewocetyryzyna"

Inne nazwy "Levocetirizine" (Levocetirizinum) – "Eltset", "Xizal", "Zenaro", "Allervei", "Tsetera", "Glentset", "Allersat", "Suprastinex".Przyjmowanie leku w większym stopniu niż "Cetyryzyna", łagodzi objawy alergii, prawie bez powodowania senności. Podczas badania dzieci wykryły nieprawidłowości w układzie pokarmowym, bóle głowy, a jeśli zalecane dawki zostały przekroczone, nerwowość była możliwa. Niektóre negatywne momenty pojawiły się po rejestracji lewocetyryzyny, ale częstość ich występowania nie została zarejestrowana. Leki antyalergiczne antyhistaminowe dla dzieci pierwszej, drugiej, trzeciej generacji (2022) (18)

"Desloratadyna"

Desal, Alestamin, Erius, Ezlor, Blogir-3, Lordestin, Nalorius, Elysie – wszystkie te nazwy to leki na bazie desloratadyny (Desloratadinum) zalecane dla śluzu i alergiczne wysypki skórne. Nie są przepisywane dzieciom poniżej 1 roku życia, dzieciom z zaburzeniami czynności nerek i strawności fruktozy, a dzieciom poniżej 12 roku życia przepisuje się wyłącznie w postaci syropu. Rzadkie działania niepożądane związane z przyjmowaniem Desloratadyny mogą być zmęczeniem, zaburzeniami snu, bólem w głowie. Leki antyalergiczne antyhistaminowe dla dzieci pierwszej, drugiej, trzeciej generacji (2022) (19)

"Feksofenadyna"

Feksofenadyna (Fexofenadinum, Allegra, Bexist Sanovel, Fexadin, Gifast, Fexofast, Dinox, Telfast, Allerfex, Fexofen Sanovel) skutecznie eliminuje objawy alergie, bez powodowania uzależnienia lub senności.Ze względu na brak wiedzy o wpływie nie jest przepisywany dzieciom w wieku poniżej 6 lat. Skutki uboczne przyjmowania Feksofenadyny są rzadkie. Leki antyalergiczne antyhistaminowe dla dzieci pierwszej, drugiej, trzeciej generacji (2022) (20)Czy wiesz? Do tej pory należy do największych sprzedaży wszystkich leków przeciwhistaminowych Feksofenadyna.Podsumowując wszystkie powyższe, zauważamy, że trzecia generacja leków antyalergicznych jest najbezpieczniejsza dla zdrowia, ale kiedy bierze się takie leki, czasami pojawia się problem – coś, co pasuje jednej osobie z alergią, może nie pasować do innej z niezbadanych powodów, dlatego czasami trzeba stosować leki drugiej lub pierwszej generacji .

Ponadto nie zaleca się ich przyjmowania przez dłuższy czas, w przeciwnym razie może dojść do uczulenia na lek, więc przy długotrwałej alergii leki należy czasami zmieniać.

Leki przeciwhistaminowe mogą powodować niebezpieczne konsekwencje dla życia i zdrowia dziecka, dlatego lepiej nie używać ich bez recepty lekarskiej, zwłaszcza jeśli chodzi o noworodki.Leki antyalergiczne antyhistaminowe dla dzieci pierwszej, drugiej, trzeciej generacji (2022) (21)

Author information

Name: Rueben Jacobs

Birthday: 1999-03-14

Address: 951 Caterina Walk, Schambergerside, CA 67667-0896

Phone: +6881806848632

Job: Internal Education Planner

Hobby: Candle making, Cabaret, Poi, Gambling, Rock climbing, Wood carving, Computer programming

Introduction: My name is Rueben Jacobs, I am a cooperative, beautiful, kind, comfortable, glamorous, open, magnificent person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Dr. Pierre Goyette

Last Updated: 08/09/2022

Views: 6164

Rating: 5 / 5 (70 voted)

Reviews: 93% of readers found this page helpful

Author information

Name: Dr. Pierre Goyette

Birthday: 1998-01-29

Address: Apt. 611 3357 Yong Plain, West Audra, IL 70053

Phone: +5819954278378

Job: Construction Director

Hobby: Embroidery, Creative writing, Shopping, Driving, Stand-up comedy, Coffee roasting, Scrapbooking

Introduction: My name is Dr. Pierre Goyette, I am a enchanting, powerful, jolly, rich, graceful, colorful, zany person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.