Leki bez recepty na grzybicę pochwy - kremy, globulki (2022)

Zgodnie ze swoją misją, Redakcja Medonet.pl dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne treści medyczne poparte najnowszą wiedzą naukową. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany artykuł został zweryfikowany przez lekarza lub bezpośrednio przez niego napisany. Taka dwustopniowa weryfikacja: dziennikarz medyczny i lekarz pozwala nam na dostarczanie treści najwyższej jakości oraz zgodnych z aktualną wiedzą medyczną.

Nasze zaangażowanie w tym zakresie zostało docenione m.in. przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia, które nadało Redakcji Medonet.pl honorowy tytuł Wielkiego Edukatora.

Leki bez recepty na grzybicę pochwy - kremy, globulki (1)

Autor

(Video) Infekcje intymne - jak im zapobiegać i czym leczyć?

Redakcja Medonet

Konsultacja merytoryczna:Lek. Aleksandra Witkowska

ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Grzybica pochwy, znana również jako drożdżyca, a w niektórych przypadkach nazywana kandydozą, jest najczęstszą chorobą dróg rodnych u kobiet. Charakteryzuje się wyjątkowo uciążliwymi symptomami, w których skład wchodzi między innymi świąd, upławy, pieczenie a nawet wystąpienie przykrego zapachu. Kiedy należy udać się do ginekologa?

Leki bez recepty na grzybicę pochwy - kremy, globulki (2)

Zadorozhna Natalia / Shutterstock

(Video) moje naturalne sposoby na infekcje intymne 🌿

Potrzebujesz porady?Umów e-wizytę459 lekarzy teraz online

 • Skąd bierze się grzybica pochwy?
 • Leki bez recepty na grzybicę pochwy – na jakie objawy?
 • Na czym polega leczenie grzybicy pochwy?
 • Leki bez recepty na grzybicę pochwy – kremy dopochwowe
 • Leki bez recepty na grzybicę pochwy – tabletki i globulki dopochwowe

Skąd bierze się grzybica pochwy?

Przyczyną wystąpienia grzybicy pochwy są drożdżaki Candida albicans. Owe drożdżaki przenoszą się w niezwykle łatwy sposób. Wbrew pozorom jedynym sposobem na zarażenie grzybicą nie jest wcale seks. Do infekcji może także dojść poprzez uczęszczanie do publicznych toalet, saun, kąpanie się w publicznych basenach lub nawet dzielenie się przedmiotami z innymi ludźmi.

Inną przyczyną wystąpienia grzybicy pochwy może być także niewłaściwa higiena miejsc intymnych. Innym powodem wystąpienia owego schorzenia może być używanie syntetycznej, ciasnej bielizny. Jeszcze innym powodem zachorowania może być po prostu seks bez zabezpieczenia z zarażoną już osobą.

Aby określić, czy rzeczywiście mamy do czynienia ze zmianami grzybiczymi, warto wykonać Wysyłkowy test na Candida Albicans Porady Intymne przed podjęciem kroków w celu wyleczenia dolegliwości. W ten sposób łatwiej uda się dobrać odpowiednie leki.

Leki bez recepty na grzybicę pochwy – na jakie objawy?

Najbardziej charakterystycznym i nieodłącznym objawem grzybicy pochwy jest silny świąd oraz silne uczucie swędzenia pochwy. W skład objawów często wchodzi także silne pieczenie podczas oddawania moczu. Do tego dochodzą białe upławy o nieprzyjemnym zapachu oraz twarogowej konsystencji.

Medonetmarket - tu znajdziesz produkty zdrowotne

(Video) Infekcje intymne - jak je wyleczyć ?

Na czym polega leczenie grzybicy pochwy?

Leczenie grzybicy pochwy jest możliwe przy pomocy różnych grup leków, przede wszystkim preparatów przeciwgrzybiczych, czasem też antybiotyków polienowych (np. nystatyna). Dostępność leków bez recepty na grzybicę pochwy jest jednak ograniczona. Tylko niektóre środki wydawane bez recepty zawierają substancje czynne pomagające zwalczyć grzybicę.

Wiele preparatów dostępnych w każdej aptece opiera swoje działanie na substancjach ziołowych, które łagodzą objawy grzybicy pochwy takie jak świąd i pieczenie. Bardzo często na infekcje, w tym grzybicze, wydawane są dostępne bez recepty probiotyki, które owszem, przywracają prawidłową florę bakteryjną pochwy, ale nie zwalczają grzybicy – są raczej środkiem polecanym w profilaktyce infekcji pochwy lub przeznaczonym do stosowania wspomagająco po kuracji lekami na grzybicę.

Właśnie dlatego grzybica pochwy powinna być przede wszystkim skonsultowana ze specjalistą. Leki na grzybicę bez recepty mogą okazać się nieskuteczne, jeśli nie są dobrane pod konkretny gatunek grzyba odpowiedzialnego za rozwój schorzenia. Samodzielne leczenie grzybicy pochwy może utrudnić również przewlekła postać tej choroby.

Leki bez recepty na grzybicę pochwy to m.in. globulki oraz kremy przeciwgrzybicze.

Leki bez recepty na grzybicę pochwy – kremy dopochwowe

Wśród dostępnych bez recepty kremów dopochwowych na zakażenia grzybicze należy zwrócić uwagę na preparaty z klotrimazolem. Ta substancja czynna działa przeciwgrzybiczo i stosowana jest powszechnie w leczeniu kandydoz, a także grzybic wywoływanych przez dermatofity czy pleśniaki. Krem z klotrimazolem na grzybice pochwy dostępne w aptekach bez recepty to np. Clotidal, Clotrimazolum GSK czy Clotrimazolum Hasco.

Kremy przeciwgrzybicze należy stosować zgodnie z dawkowaniem zwartym w ulotce lub z zaleceniami lekarza. Kuracja kremem na grzybicę pochwy może trwać kilka tygodni.

Leki bez recepty na grzybicę pochwy – tabletki i globulki dopochwowe

W leczeniu grzybicy pochwy powszechnie stosuje się też tabletki lub globulki dopochwowe. W tej formie dostępne są też niektóre probiotyki zawierające bakterie kwasu mlekowego. Jeśli chodzi o globulki dopochwowe działające przeciwgrzybiczo, bez recepty dostępne są środki z kwasem bornym lub z fentikonazolem (np. Gynoxin Uno, Gynoxin Optima). Już dziś zamów Przeciwbakteryjne globulki dopochwowe Dermoxen BACTOR dostępne na Medonet Market.

W przypadku objawów wskazujących na grzybicę lub inną infekcję pochwy wskazana jest wizyta u ginekologa, który oceni charakter dolegliwości i odpowiednio dobierze leki. Od specjalisty możemy też otrzymać receptę na skuteczne środki przeciwgrzybicze, których nie zakupimy bez recepty.

(Video) Naturalnie : Maść z glistnika z Wilkowyj

Leki bez recepty i profilaktyka grzybicy pochwy

Profilaktyka przy chorobach intymnych jest niezwykle ważna. W przypadku infekcji pochwy kobiety powinny zachować szczególną ostrożność. Żeby zapobiec infekcjom grzybiczym kobiety powinny nosić przewiewną, bawełnianą bieliznę, nie wchodzić w interakcje z publicznymi toaletami i saunami, gdzie na każdym kroku czai się infekcja. Regularne przyjmowanie probiotyków zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia choroby. Na Medonet Market znajdziesz m.in. N°1 QueenBiotic – preparat probiotyczny dla kobiet.

Inną ważną kwestią jest zadbanie o higienę intymną. Jeśli chodzi o kwestię higieny niezbędne jest korzystanie z odpowiedniego żelu i unikanie używania zwykłych mydeł i żeli które niszczą mikroflorę pochwy. Grzybica pochwy może także być spowodowana przez niewłaściwą dietę, która zawiera zbyt dużą liczbę węglowodanów prostych, które podwyższają poziom cukru w organizmie, tym samym przyczyniając się do rozwoju drożdżaków.

Przeczytaj także:

 1. Dieta przeciwgrzybicza - jak wspomóc organizm w walce z grzybicą?
 2. Drożdżakowe zapalenie pochwy i sromu – uciążliwa sprawa
 3. Infekcja intymna – jak sobie z nią poradzić w domu?

Treści z serwisu medonet.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

 • Stanowisko Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego dotyczące etiopatogenezy i leczenia nawrotowej postaci drożdżakowego zapalenia pochwy i sromu, [w:] Ginekol Pol. 11/2011, 82, 869-873.
 • grzybica
 • grzybica pochwy
 • choroba
 • ginekolog
 • ginekologia
 • Probiotyki – ratunek na wypadek biegunki Biegunka utrudnia życie małym i dużym, może mieć różne podłoże i jest najlepszym dowodem na to, że zdrowie i dobre samopoczucie zaczyna się w jelitach....
 • Probiotyki dopochwowe - charakterystyka i wskazania Probiotyki dopochwowe są stosowane w ginekologii w celu poprawy kondycji błony śluzowej i zapobiegania infekcjom. W składzie probiotyków dopochwowych znajdziemy... Marta Pawlak | Onet.
 • Globulki Clotrimazolum - skład, forma, dawkowanie, przeciwwskazania Clotrimazol w formie globulek (inaczej tabletek dopochwowych) to lek do stosowania w drogach płciowych i moczowych, mający działanie przeciwgrzybiczne oraz...
 • Globulki dopochwowe bez recepty - działanie, aplikacja, wskazania Globulki dopochwowe to najczęściej środki antykoncepcyjne bądź leki łagodzące stan zapalny, ból pojawiający się podczas stosunku lub uczucie suchości. Globulki...
 • Probiotyki pomocne w leczeniu raka Naukowcy odkryli kolejne pozytywne działanie probiotyków. Okazuje się, że środki te wspomagają leczenie raka jelita grubego oraz raka wątroby. PAP
 • Naturalne probiotyki - po jakie produkty sięgać? Prawidłowa flora bakteryjna chroni przed wieloma chorobami. Zobacz co jeść, by utrzymać ją w dobrej formie.
 • Vagical - globulki dopochwowe na infekcje intymne Vagical to preparat o działaniu przeciwzapalnym i antybiotycznym, stosowany wspomagająco w stanach zapalnych pochwy. Zawiera wyciąg z kwiatu nagietka. MP
 • Probiotyki w ciąży - zapobieganie alergii pokarmowej Zażywanie odpowiednich probiotyków w ciąży zmniejsza ryzyko alergii pokarmowej u dziecka. Medycyna nie zna jeszcze skutecznego lekarstwa przeciwko tej chorobie,... Halina Pilonis
 • Stringi szkodliwe dla zdrowia? Oto co mówią lekarze Stringi to jeden z najpopularniejszych rodzajów damskiej bielizny, który nie wyróżnia się pod ubraniem. Noszenie tego typu majtek może jednak prowadzić do... Tatiana Naklicka
 • Candida - przyczyny kandydozy, objawy, leczenie Candida albicans (bielnik biały) to grzyb pasożytniczy zaliczany do rzędu drożdżaków, który zasiedla ludzki organizm. W normalnych warunkach nie daje żadnych...

FAQs

Co można kupic w aptece bez recepty na grzybicę pochwy? ›

Wśród leków na grzybice pochwy dostępnych bez recepty do wyboru są dwie substancje: klotrymazol albo fentikonazol. Jeżeli chodzi o klotrymazol to w przypadku zakażenia pochwy można użyć tylko kremu dopochwowego Clotidal albo kapsułek dopochwowych Canestan.

Jakie globulki na grzybicę pochwy bez recepty? ›

Jeśli chodzi o globulki dopochwowe działające przeciwgrzybiczo, bez recepty dostępne są środki z kwasem bornym lub z fentikonazolem (np. Gynoxin Uno, Gynoxin Optima).

Co najskuteczniejsze na grzybicę pochwy? ›

W leczeniu grzybicy pochwy stosuje się m.in. leki zawierające klotrimazol, nystatynę oraz ketokonazol. Zadaniem klotrimazolu jest niszczenie błon komórkowych drobnoustrojów chorobotwórczych. Nystatyna występuje w postaci globulek i maści.

Jak raz na zawsze pozbyć się grzybicy pochwy? ›

Takie jednak nie istnieją. Jedynym skutecznym sposobem wyleczenia grzybicy pochwy jest zastosowanie leków przeciwgrzybiczych. Zazwyczaj stosuje się leczenie miejscowe preparatami z grupy azoli (np. klotrimazol) w postaci maści lub globulek dopochwowych.

Ile trwa Nieleczona grzybica pochwy? ›

Grzybicy pochwy nie należy bagatelizować, ponieważ nieleczona lub źle leczona może nawracać i prowadzić do wielu powikłań. Na wizytę u lekarza szczególnie powinny się udać kobiety w ciąży. Długość kuracji zależy od zaawansowania kandydozy oraz od zastosowanych leków. Zazwyczaj trwa kilka dni.

Co jest lepsze Gynoxin Uno czy Optima? ›

Nie ma różnicy w działaniu terapeutycznym leków Gynoxin Optima i Gynoxin Uno. Oba leki zawierają substancję czynną fentikonazol, który jest pochodną imidazolu o szerokim zakresie działania. Wskazaniami do stosowania leku są: grzybicze zapalenie pochwy i sromu praz zakażenia mieszane pochwy.

Kiedy wiadomo że grzybica pochwy jest wyleczona? ›

Często bowiem zdarza się, że po wyleczeniu, grzybica wraca.

Nie można dokładnie określić, ile trwa leczenie grzybicy pochwy. Zazwyczaj po 7 do 10 dni udaje się skutecznie zwalczyć kandydozę.

Jakie leki doustne na grzybicę pochwy? ›

W terapii kandydozy pochwy stosuje się preparaty o działaniu miejscowym bądź preparaty doustne, zawierające antybiotyki polienowe – nystatynę lub substancje z grupy azoli: klotrimazol, butokonazol, mikonazol czy tiokonazol.

Co pić na grzybicę pochwy? ›

W diecie na grzybicę pochwy bardzo ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości płynów, przynajmniej 2 litrów dziennie. Do picia najlepsza jest zwykła woda mineralna niegazowana, naturalne soki warzywne, a także różne herbatki ziołowe. Codziennie na czczo poleca się picie ciepłej wody z cytryną.

Jak samemu wyleczyć infekcje pochwy? ›

Skuteczna przy infekcjach intymnych może się także okazać kąpiel z sodą oczyszczoną. Wodorowęglan sodu ma właściwości ściągające, przeciwzapalne i łagodzące podrażnienia. Kąpiel z sodą oczyszczoną przywróci też naturalne pH pochwy, dzięki czemu pozbędziemy się upławów.

Czy grzybica pochwy może sama przejść? ›

Grzybica pochwy, szczególnie w zaawansowanym stadium, nie zniknie sama. Nawet jeśli objawy złagodnieją, to najprawdopodobniej powrócą już po krótkim czasie.

Co zrobić gdy clotrimazolum nie pomaga? ›

W razie braku poprawy należałoby rozważyć bardziej intensywne, doustne leczenie przeciwgrzybicze oraz leczenie przeciwbakteryjne np. klindamycyną lub zgodne z antybiogramem.

Dlaczego często mam grzybicę pochwy? ›

Naukowcy potwierdzają, że nawracająca grzybica pochwy wywoływana jest najczęściej przez ten sam szczep grzybów, co infekcja pierwotna. Szacuje się, że choroba będzie nękać co drugą kobietę, która choć raz zapadła na tę przypadłość. To świadczy o skali problemu.

Dlaczego mam ciągle infekcje pochwy? ›

Częste stany zapalenie pochwy mogą być wywoływane przez: długie przyjmowanie antybiotyków lub doustnych środków antykoncepcyjnych, częste wizyty na basenach publicznych, saunach oraz siłowniach, dużą liczbę partnerów seksualnych, wahania hormonalne oraz cukrzycę.

Czym grozi grzybica pochwy? ›

Przewlekła, nieleczona lub źle leczona grzybica pochwy może prowadzić m.in. do zakażenia kanału szyjki macicy i jajowodów; jeśli grzyby przedostaną się dalej, atakują przydatki. W najcięższych przypadkach grzybica pochwy grozi zakażeniem innych narządów wewnętrznych albo może skończyć się bezpłodnością.

Czy z grzybica pochwy trzeba iść do ginekologa? ›

Dodatkowo może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk warg sromowych. Niekiedy także uczucie pieczenia - w szczególności podczas oddawania moczu lub w trakcie stosunku. Już przy pierwszych niepokojących sygnałach należy udać się do ginekologa lub do apteki i poprosić farmaceutę o pomoc. Grzybicy nie można bagatelizować.

Czy grzybica pochwy zawsze swędzi? ›

Objawy. Jednym z głównych, choć niekoniecznie najbardziej charakterystycznym, objawem choroby jest uporczywe swędzenie okolic intymnych, które wzmaga się podczas leżenia w łóżku czy w trakcie brania ciepłej kąpieli (środowisko ciepłe i wilgotne).

Czy Clotrimazolum pomaga na grzybicę pochwy? ›

Clotrimazol (pol. klotrymazol, łac. clotrimazolum) to jeden z najpopularniejszych leków przeciwgrzybiczych stosowanych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Szczególnie pomocny przy grzybiczych infekcjach intymnych po kąpielach w basenie czy w grzybicy stóp u sportowców.

Czym się różni infekcja grzybicza od bakteryjnej? ›

Te dwie infekcje najłatwiej rozróżnić poprzez towarzyszący im upław. W przypadku kandydozy wydzielina jest gęsta, biała o słodkawym zapachu drożdży, a konsystencją przypomina tzw. twarożek. Natomiast bakteryjną waginozę cechują szare, wodniste upławy o nieprzyjemnym, rybim zapachu.

Jakie witaminy na infekcje intymne? ›

- kwas L-askorbinowy, który zakwasza środowisko w pochwie i hamuje rozwój grzybów i bakterii; - inulinę, która jest naturalnym prebiotykiem, a więc pobudza rozwój bakterii tworzących mikroflorę pochwy, - witaminę E oraz kwas hialuronowy, które nawilżają śluzówkę pochwy i pomagają uniknąć uszkodzeń naskórka.

Czego nie lubią grzyby? ›

Produkty niezalecane w diecie przy grzybicy:
 • wypieki cukiernicze, batony, ciasta, czekolady;
 • żywność przetworzona;
 • chleb z białej mąki z dodatkiem drożdży;
 • kluski, pierogi i makarony z białej, pszennej mąki;
 • alkohol;
 • napoje gazowane;
 • mięso marynowane w gotowych mieszankach;
 • sery topione, pleśniowe i żółte;
Jul 7, 2020

Czego nie można robić podczas grzybicy pochwy? ›

Zaleca się powstrzymanie od współżycia w czasie trwania infekcji i leczenia grzybicy pochwy. Jednym z powodów jest wymienione wcześniej ryzyko zakażenia partnera. Co więcej, aktywność seksualna może spowodować nieskuteczność leczenia i nawroty infekcji5.

Co miesiąc mam grzybicę pochwy? ›

Przyczyny nawracającej grzybicy pochwy. Jak wcześniej było wspomniane, grzybica miejsc intymnych może pojawić się przy obniżonej odporności organizmu, tj. współistnieć z różnego rodzaju stanami zapalnymi organizmu, przy leczeniu antybiotykami, długotrwałym leczeniu sterydami czy przy zakażeniu wirusem HIV.

Czy probiotyk wyleczy grzybicę? ›

W przypadku grzybicy sprawdzą się probiotyki przeciwgrzybicze. Dotyczy to zwłaszcza grzybicy pochwy u kobiet, dla których polecane są probiotyki ginekologiczne. Takie specyfiki wywierają korzystny wpływ na zdrowie i zapobiegają nawrotom infekcji grzybiczych pochwy.

Czy Clotidal jest skuteczny? ›

Dzień dobry Clotidal jest też skuteczny na bakterie. Substancja czynną leku Clotidal jest klotrymazol, który wykazuje szerokie spectrum działania przeciwgrzybiczego. Działanie to polega na osłabieniu struktury i funkcjonowania błony cytoplazmatycznej grzybów.

Jak naturalnie wyleczyć grzybicę pochwy? ›

Skuteczne leczenie grzybicy pochwy można przeprowadzić tylko za pomocą antybiotyków, dlatego domowe kuracje nie są polecane. Terapia frmakologiczna może obejmować stosowania leków doustnych, globulek, maści i kremów dopochwowych, a także przyjmowanie probiotyków.

Co zrobić gdy piecze w miejscu intymnym? ›

Polecane dla Ciebie
 • Iladian direct plus, tabletki dopochwowe, 10 szt. tabletka, suchość, podrażnienie, świąd, upławy, pieczenie. ...
 • Iladian dla dziewczynek, żel do higieny intymnej, 150 ml. żel, podrażnienie. ...
 • Iladian intima, żel, 30 g. żel, świąd, upławy, infekcja, podrażnienie. ...
 • Clotrimazolum Aflofarm, 10 mg/g, krem, 20 g.
Jul 22, 2021

Czym myć pochwę podczas infekcji? ›

Warto rzecz jasna umyć miejsca intymne przeznaczonym do tego preparatem. Dobrze sprawdzi się w tym przypadku żel lub płyn do higieny intymnej, zawierający w swoim składzie kwas mlekowy. Dzięki temu można utrzymać lub przywrócić fizjologiczne pH pochwy i tym samym zminimalizować ryzyko infekcji intymnej.

Jaki krem na grzybicę pochwy? ›

Krem dopochwowy Gynoxin® wskazany jest do stosowania przy drożdżycy błon śluzowych narządów płciowych (zapalenie sromu i pochwy, zapalenie pochwy, upławy).
...
Gynoxin krem dopochwowy, wskazania:
 • silny, dokuczliwy świąd okolic intymnych;
 • ból podczas stosunku i przy oddawaniu moczu;
 • upławy grudkowate, serowate, bezzapachowe.

Jakie witaminy na grzybicę? ›

Naukowcy z Uniwersytetu w Montrealu wykazali w swoich najnowszych doświadczeniach, że witamina B3 (nazywana też witaminą PP lub niacyną) blokuje enzym o nazwie deacetylaza Hst3p niezbędny C. albicans do prawidłowego wzrostu i dlatego może znaleźć zastosowanie w leczeniu wywołanych nimi zakażeń.

Czy jogurt naturalny jest dobry na grzybicę pochwy? ›

Dopochwowo – absolutnie nie. – Jogurt zawiera różne typy bakterii, które działają korzystnie na układ pokarmowy i mikrobiom naszego organizmu. Ale jeśli go użyjemy nie w naszej diecie, a dopochwowo przy infekcji intymnej, możemy sobie tylko zaszkodzić, bo nie zawiera on takiego rodzaju Lactobacillusa (przyp. red.

Jak szybko złagodzić swędzenie pochwy? ›

W celu złagodzenia świądu pochwy sprawdzą się płyny posiadające wyjątkowo niskie pH (3,5). Na co dzień możesz używać żeli do higieny intymnej, które posiadają pH zbliżone do odczynu miejsc intymnych (5,2-5,5). Do mycia okolic intymnych nie używaj myjek ani gąbek, ponieważ są siedliskiem grzybów i bakterii.

Co na swędzenie i pieczenie okolic intymnych? ›

Należy stosować delikatne mydła i płyny o pH zbliżonym do odczynu miejsc intymnych oraz preparaty z pałeczkami kwasu mlekowego, nosić przewiewną, bawełnianą bieliznę. W czasie leczenia warto również sięgnąć po probiotyki, takie jak Lactibiane CND 10M.

Czy można samemu wyleczyc infekcje intymna? ›

Domowe sposoby na infekcje intymne uznawane są przez ginekologów za niezbyt bezpieczne ani skuteczne. Ich bezrefleksyjne stosowanie może nawet zaostrzyć objawy infekcji. W przypadku infekcji pochwy domowe sposoby leczenia muszą być zawsze skonsultowane z lekarzem ginekologiem.

Co jest najlepsze na grzybicę pochwy forum? ›

Do leczenia grzybic pochwy wykorzystuje się antybiotyki przeciwgrzybicze, takie jak nystatyna czy natamycyna lub syntetyczne leki przeciwgrzybicze, takie jak mikonazol, ekonazol, klotrimazol, flukonazol czy intrakonazol.

Dlaczego po stosunku mam infekcje? ›

Przy nawracających infekcjach pochwy przyczyny związane są z kandydozą (inaczej grzybicą) lub waginozą (zakażeniem bakteryjnym) pochwy. Zakażenia grzybicze i bakteryjne to najczęstsze przyczyny infekcji.

Czy grzybicą sama minie? ›

Infekcje intymne wywołane obecnością drożdżaków mają też tendencję do samoistnego wygasania, choć wcale nie świadczy to o ich kompletnym wyleczeniu. Zazwyczaj jednak infekcja grzybicza daje silne i trudne do przeoczenia objawy.

Jak sprawdzić czy mam grzybicę pochwy? ›

Jak wygląda grzybica pochwy w obrazie klinicznym? Przede wszystkim objawia się białymi, serowatymi, bezwonnymi upławami, zaczerwienieniem i obrzękiem skóry. Tym zmianom mogą towarzyszyć objawy subiektywne - świąd, pieczenie, ból (także podczas stosunku lub oddawania moczu).

Jak wyleczyć grzybicę pochwy domowymi sposobami? ›

Skuteczne leczenie grzybicy pochwy można przeprowadzić tylko za pomocą antybiotyków, dlatego domowe kuracje nie są polecane. Terapia frmakologiczna może obejmować stosowania leków doustnych, globulek, maści i kremów dopochwowych, a także przyjmowanie probiotyków.

Jaki lek bez recepty na infekcje pochwy? ›

Polecane dla Ciebie
 • Trivagin, kapsułki, 10 szt. kapsułki, odbudowa flory bakteryjnej. ...
 • Iladian direct plus, tabletki dopochwowe, 10 szt. tabletka, suchość, podrażnienie, świąd, upławy, pieczenie. ...
 • Trivagin, żel do stosowania pomocniczo w leczeniu infekcji okolic intymnych, 30 ml. ...
 • Iladian, kapsułki, 10 szt.
Aug 17, 2021

Jakie leki doustne na grzybicę pochwy? ›

W terapii kandydozy pochwy stosuje się preparaty o działaniu miejscowym bądź preparaty doustne, zawierające antybiotyki polienowe – nystatynę lub substancje z grupy azoli: klotrimazol, butokonazol, mikonazol czy tiokonazol.

1. 4.GRZYBICA POCHWY.Jak sobie poradzić z tym problemem.NATURALNE METODY leczenia tej choroby!!
(ALA Soul Voice)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Catherine Tremblay

Last Updated: 10/02/2022

Views: 6158

Rating: 4.7 / 5 (67 voted)

Reviews: 90% of readers found this page helpful

Author information

Name: Catherine Tremblay

Birthday: 1999-09-23

Address: Suite 461 73643 Sherril Loaf, Dickinsonland, AZ 47941-2379

Phone: +2678139151039

Job: International Administration Supervisor

Hobby: Dowsing, Snowboarding, Rowing, Beekeeping, Calligraphy, Shooting, Air sports

Introduction: My name is Catherine Tremblay, I am a precious, perfect, tasty, enthusiastic, inexpensive, vast, kind person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.