Leki, od których możesz z łatwością przytyć (2022)

O możliwych działaniach niepożądanych popularnych leków można się w prosty sposób dowiedzieć czytając ulotkę załączoną do danego preparatu. Choć czytanie tych informacji należy do „obowiązków” pacjenta, to niestety nie zawsze mamy ochotę na tego typu lekturę, przez co często doświadczane działania niepożądane mogą nas wówczas zaskakiwać!

Które leki powodują tycie? Od jakich leków można z łatwością przybierać na wadze? Czy Asertin powoduje tycie? A Citabax? Czy po leku Structum się tyje? Tego typu pytania zadają sobie często pacjenci, którzy po rozpoczęciu kuracji zaczynają szybko przybierać na wadze!

O możliwych działaniach niepożądanych popularnych leków można się w prosty sposób dowiedzieć czytając ulotkę załączoną do danego preparatu. Choć czytanie tych informacji należy do „obowiązków” pacjenta, to niestety nie zawsze mamy ochotę na tego typu lekturę.

Leki, od których możesz z łatwością przytyć (1)

(Video) Jak Szybko Przytyć | Przyrost masy ciała dla szczupłych osób

Większość z nas całkowicie ignoruje ten drobny druk, będąc przekonana, iż korzyści płynące z przyjmowania leku przeważą nad możliwymi skutkami ubocznymi. Niestety, nie zawsze jest to prawda i dlatego w przypadku wystąpienia uciążliwych działań niepożądanych należy porozmawiać z lekarzem o możliwości zamiany przyjmowanego leku na inny, bądź zmniejszenia stosowanych dawek.

Działanie niepożądane leków: przybieranie na wadze!

 • Czy leki mogą powodować tycie?
 • Czy Leki steroidowe powodują tycie?
 • Czy antydepresanty powodują tycie?
 • Czy od leków można przytyć? Neuroleptyki
 • Czy od leków psychotropowych można przybierać na wadze?
 • Czy środki antykoncepcyjne mogą tuczyć
 • Czy beta blokery powodują tycie?
 • Blokery receptora angiotensyny
 • Czy leki na alergie powodują tycie
 • Leki na migrenę - Czy można od nich przybierać na wadze?
 • Leki na cukrzyce - czy można od nich przytyć?
 • Czy leki na nadciśnienie mogą powodować tycie?

Preparaty lecznicze mogą powodować uciążliwe działania niepożądane. To jeden z powodów, dla których warto uważnie czytać ulotki.

Które leki mogą powodować tycie i dlaczego tak się dzieje?

Jednym z powszechnych działań niepożądanych niektórych preparatów leczniczych jest szybkie przybieranie na wadze. Niektóre leki mogą spowalniać metabolizm, sprzyjać wstrzymywaniu wody w organizmie, a nawet wzmagać apetyt, w szczególności na węglowodany,

Przyjmując niektóre preparaty lecznicze nabywamy skłonność do tycia, której wcześniej nie mieliśmy. Nie oznacza to jednak, że jeśli do kuracji włączysz jedno z tych lekarstw, tycie stanie się nieuniknione. To dobry powód, aby uważnie czytać ulotki.

Po zapoznaniu się z zagrożeniem, możesz podjąć kroki, które pomogą Ci znacznie zmniejszyć ryzyko. Stosując leki, o których dobrze wiadomo, że mogą przyczyniać się do przybierania na wadze, warto regularnie kontrolować masę ciała, warząc się przynajmniej raz w tygodniu. Jednak nawet jeśli zauważysz, że tyjesz, zawsze powinieneś skonsultować się z lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w kuracji. Bez zgody medyka prowadzącego kurację, zażywania leków nie należy przerywać.

Które leki powodują tycie? Uwzględniając wszelkie możliwe specyfiki przyczyniające się do przybierania na wadze, lista preparatów leczniczych może okazać się dość długa. Skupimy się zatem na najbardziej popularnych lekarstwach, które mogą sprzyjać odkładaniu się tkanki tłuszczowej w organizmie.

Przyjmując niektóre leki możemy zacząć przybierać na wadze. W takiej sytuacji warto podjąć odpowiednie kroki, aby temu zapobiec.

Tycie i nadwaga a steroidy

Kluczem do bezpiecznego stosowania steroidów, które powszechnie przepisywane są w przypadku choroby skóry, choroby krwi, bądź zapalenia stawów, jest ich przyjmowanie przez najkrótszy możliwy okres czasu. Preparaty z tej grupy leków zazwyczaj powodują bezsenność, zwiększony apetyt i zatrzymywanie wody w organizmie. To wszystko razem wzięte przyczynia się do łatwego gromadzenia zbędnych kilogramów.

Niestety jest to potwierdzone działanie niepożądane w przypadku około 75 proc. pacjentów, przyjmujących popularny lek z tej grupy - prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid.

Wydawać by się mogło, że działanie niepożądane polegające na przybieraniu na wadze nie dotyczy leków steroidowych stosowanych miejscowo, takich jak sterydowe aerozole do nosa, maści, czopki, ponieważ nie są to leki o działaniu ogólnoustrojowym. Jednak okazuje się, że przy częstym stosowaniu, nadal mogą one ułatwiać przyrost masy ciała. Jeśli Twoja choroba wymaga stosowania leków steroidowych, koniecznie poproś lekarza, aby zastosował najkrótszą i najbezpieczniejszą dawkę, jaką możesz przyjąć.

Leki steroidowe, nawet te o działaniu miejscowym, mogą przyczyniać się do przybierania na wadze.

(Video) Jak przytyć w tygodniu 5 kg? 8 zdrowych sposobów

Leki przeciwdepresyjne nowej generacji - np. CITABAX, ASERTIN

Leki z grupy SSRI - Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny, są jednymi z największych sprawców przyrostu masy ciała. Ich działanie polega na blokowaniu znajdującego się w mózgu receptora, który wchłania ponownie serotoninę. Zmniejszony wychwyt zwrotny serotoniny sprawia, że w komórkach nerwowych dostępna jest większa ilość substancji odpowiedzialnej za dobre samopoczucie. Poprawia to nie tylko nastrój, ale czasami również apetyt. Leki z grupy SSRI mogą zwiększyć apetyt szczególnie na węglowodany, których nadmiar sprawia, że tyjemy.

Przybieranie na wadze po lekach przeciwdepresyjnych - Czy leki przeciwdepresyjne powodują tycie?

Popularne w Polsce preparaty z grupy SSRI to:

 • citalopram (Aurex, Citabax, Cital);
 • escitalopram (Pralex, Escitil);
 • fluoksetyna (Andepin, Bioxetin);
 • fluwoksamina (Fevarin);
 • paroksetyna (Parogen, Paxtin);
 • sertralina (Asentra, Asertin, Zoloft).

Leki antydepresyjne z grupy SSRI poprawiają nasz nastrój, ale czasami również apetyt na węglowodany.

Tycie i nadwaga a leki przeciwpsychotyczne - neuroleptyki

Leki przeciwpsychotyczne to preparaty stosowane w leczeniu schorzeń takich jak przykładowo schizofrenia i psychoza. Neuroleptyki podawane mogą być również pacjentom cierpiącym na niektóre formy depresji. Jest to bardzo niejednorodna grupa leków, ponieważ oddziałują one z różną siłą na różnego typu receptory układu nerwowego.

Badania z 2017 r., opublikowane na łamach prestiżowego periodyku Neuropsychiatric Disease and Treatment (źródło 1), jednoznacznie wykazały, że prawie wszystkie rodzaje leków przeciwpsychotycznych przyczyniają się do przyrostu masy ciała. Pacjenci przyjmujący leki przeciwpsychotyczne odnotowują przybieranie na wadze już zaledwie kilka tygodni po rozpoczęciu kuracji. Ten proces może trwać przez całe lata. Podobnie jak w przypadku leków z grupy SSRI, uważa się, że wpływ leków przeciwpsychotycznych na niektóre receptory chemiczne może zaburzać odczuwanie apetytu i przemianę materii pacjenta.

Podobnie jak w przypadku leków z grupy SSRI, również niektóre neuroleptyki mogą zaburzać odczuwanie apetytu, a tym samym ułatwiać tycie.

Czy leki psychotropowe mogą powodować tycie?

Podobnie jak to bywa w przypadku większości preparatów leczniczych, również leki psychotropowe posiadają dość długą listę możliwych działań niepożądanych. Jednym z efektów ubocznych ich przyjmowania może być tycie.

Neuroleptyki klasyczne stanowią grupę należącą do leków psychotropowych. W rzeczywistości wszelkie neuroleptyki, za wyjątkiem kwetiapiny, mogą zwiększać ryzyko przybierania na wadze. Najnowsze leki należące do tej grupy, zwane powszechnie lekami nowej generacji lub „atypowymi” - np. risperidon i olanzapina - mogą powodować tycie o wiele częściej niż leki starszej generacji. Z drugiej zaś strony, leki takie jak arypiprazol i zyprazydon wykazują większą neutralność w zakresie przybierania na wadze, pomimo, iż mogą powodować skoki poziomu cukru we krwi.

Tycie i nadwaga a środki antykoncepcyjne

Pigułki antykoncepcyjne starszej generacji powodowały liczne, niekiedy bardzo uciążliwe efekty uboczne. Jednym z nich było przybieranie na wadze. Dzisiejsze hormonalne środki antykoncepcyjne nie zawierają tak dużych stężeń substancji czynnych, jak preparaty stosowane kilka dekad temu, w związku z czym na ogół nie uważa się, aby przyczyniały się do przyrostu masy ciała.

Może on wystąpić w pierwszych tygodniach, lub miesiącach po rozpoczęciu stosowania antykoncepcji, ale jest zazwyczaj spowodowany zatrzymywaniem wody w organizmie, a nie gromadzeniem się tłuszczu (źródło 2).

Podejrzewanie nowoczesnych pigułek antykoncepcyjnych o powodowanie wzrostu masy ciała jest nieuzasadnione.

(Video) Jak przytyć? | Iwona Wierzbicka | Porady dietetyka klinicznego

Nadwaga a Beta-blokery

Beta-blokery stosowane są w leczeniu wielu chorób, w tym nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, migreny, jaskry i lęku. Lekarze nie są pewni, dlaczego niektóre beta-blokery powodują przyrost masy ciała. Być może spowalniają one metabolizm. To działanie niepożądane jest zauważalne w szczególności w przypadku przyjmowania beta-blokerów starszej generacji (źródło 3).

Beta-blokery, w szczególności te starszej generacji, mogą spowalniać metabolizm i powodować przyrost masy ciała.

Nadwaga a blokery receptora angiotensyny

Zablokowanie receptora AT1 uniemożliwia działanie angiotensyny II i hamuje rozwój objawów uzależnionych od biologicznego działania angiotensyny, polegających na skurczu naczyń krwionośnych, retencji sodu i płynów w organizmie.

Badanie opublikowane w roku 2016 na łamach periodyku Cell Reports wykazało, że stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego blokery receptora angiotensyny mogą spowalniać przemianę materii i przyczyniać się do otyłości (źródło 4).

Badania naukowe potwierdzają, iż blokery receptora angiotensyny mogą przyczyniać się do otyłości.

Tycie a Leki antyalergiczne

Nasze ciała jednoznacznie potrzebują histaminy. W przypadku kontaktu z alergenem histamina pomaga nam się go pozbyć. Czasami nasz organizm wytwarza zbyt dużo histaminy w reakcji na nieszkodliwy alergen, taki jak pyłek, powodując objawy takie jak przykładowo katar, kaszel, bądź świąd oczu. Właśnie w takich przypadkach mogą pomagać leki przeciwhistaminowe. Zażywa je miliony ludzi cierpiących na różnego rodzaju alergie. Od dawna wiadomo, że preparaty z tej grupy leków mogą utrudniać zachowanie idealnej sylwetki. Przypuszcza się, iż dzieje się tak dlatego, że są one ukierunkowane na niektóre receptory, związane nie tylko z histaminą, ale również z odczuwaniem głodu.

Naukowcy wykazali związek zachodzący pomiędzy stosowaniem leków przeciwhistaminowych na receptę, a zwiększonym ryzykiem otyłości u dorosłych. W porównaniu z grupą kontrolną dobraną pod względem wieku i płci, osoby przyjmujące leki przeciwhistaminowe na receptę miały znacznie większą masę ciała, BMI, obwód talii i poziomy insuliny we krwi (źródło 5).

Nauka potwierdza związek zachodzący pomiędzy przyjmowaniem niektórych leków na alergię, a zwiększoną masą ciała.

Leki na migrenę - Czy mogą powodować tycie?

Niektóre leki stosowane w przypadku uciążliwych migrenowych bólów głowy – takie jak trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki przeciwwstrząsowe i leki na nadciśnienie, mogą zwiększać prawdopodobieństwo rozwoju nadwagi.

Niektóre leki na migrenę mogą powodować tycie.

Leki na cukrzycę - Nadwaga po lekach na cukrzycę?

Pacjenci chorzy na cukrzycę, którzy przyjmują leki takie jak insulina, pioglitazon i glipizyd mogą odnotowywać znaczne przybieranie na wadze. Jest to całkiem normalne, szczególnie jeśli już wcześniej mieli problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała.

(Video) JAK BUDOWAĆ SUCHĄ MASĘ MIĘŚNIOWĄ *5 zasad*

Dlaczego tak się dzieje? Otóż glukoza lepiej wchłania się do komórek po przyjęciu insuliny – przez co jej poziom we krwi spada – co oznacza również, że leczenie działa. W takiej sytuacji, gdy spożywasz więcej kalorii niż w rzeczywistości potrzebujesz, Twój organizm przejmie nadmiar glukozy i zamieni ją w tłuszcz.

Leki stosowane na cukrzycę mogą powodować wzrost masy ciała, ponieważ insulina sprawia, że więcej glukozy wchłania się do komórek.

Czy leki na nadciśnienie mogą powodować tycie?

Jeśli chodzi o produkty lecznicze stosowane w nadciśnieniu tętniczym, to generalnie sam lek nie powoduje zwiększonego odkładania się tłuszczu w organizmie, ale niestety może wywoływać uczucie senności i zmęczenia. Z tego powodu pacjent może mieć niechęć do aktywności fizycznej, przez co nietrudno o nadprogramowe kilogramy.

W rzadkich przypadkach, niektóre preparaty stosowane w leczeniu nadciśnienia mogą bezpośrednio przyczyniać się do zwiększenia masy ciała. Dotyczyć to może tak zwanego beta-adrenolityku, wchodzącego w skład Betalocu ZOK.

Bibliografia:

1 – ResearchGate – Antipsychotic-associated weight gain: Management strategies and impact on treatment adherence;

2 – HealthLine – Birth Control and Weight Gain: What You Need to Know;

3 – Mayo Clinic – Beta blockers: Do they cause weight gain?;

4 – The University of Iowa – Blood pressure hormone promotes obesity;

5 – Wiley Online Library – Association of Prescription H1 Antihistamine Use With Obesity: Results From the National Health and Nutrition Examination Survey.

Dziękujemy za zainteresowanie publikowanymi przez nas artykułami! Aby być na bieżąco z codziennymi aktualizacjami,zapraszamy Cię do śledzenia naszej strony w serwisie Facebook, naszego profilu na Pintereście oraz na Twitterze! Możesz również dołączyć do naszej całkiem nowej społeczności na Telegramie.

(Video) JAK ZWIĘKSZYĆ MASĘ DLA CHUDZIELCA? - PODSTAWY BUDOWANIA MASY

Brak żelaza, siarki, wapnia, selenu prowadzi do osłabienia mieszków włosowych, a co za tym idzie - do utraty włosów. Niedobór magnezu przejawia się w kruchości włosów i ich utracie. Brak cynku prowadzi do wczesnego łysienia.. Produkty farmaceutyczne i kosmetyczne Jeśli utrata włosów jest spowodowana łojotokiem, stosuje się następujące środki na choroby skóry w celu jej wyeliminowania:. - Maść salicylowa. - Maść lecznicza wzmacniająca mieszki włosowe: oliwa z oliwek, rokitnik, piołun, lawenda, cedr, rycynowy, łopian, kiełek zbożowy, krzem, cynku, witaminy A, D, E, F, lanolina).. Kobiety, które próbowały na sobie wpływu tej substancji, twierdzą, że zmniejszyło się wypadanie włosów a ich wzrost jest znacznie przyspieszony.. Jest skuteczna w pielęgnacji włosów, zatrzymuje wypadanie włosów, poprawia wzrost, przywraca strukturę włosów.. Jest składnikiem produktów w przypadku przerzedzanie się włosów , utraty włosów, a nawet łysienia .

Oto niektóre z najpotężniejszych ziołowych środków, które możesz znaleźć w naturze – a nawet na czyimś podwórku – które mogą pomóc w zapobieganiu drobnym urazom, zadrapaniom, użądleniom i bólowi.. Ziele dziurawca zwyczajnego, stosowane głównie ze względu na swoje właściwości przeciwdepresyjne, może być również stosowane na bezsenność i leczyć niektóre rany.. To, czego brakowało w instrukcji, czego unikać, to porady dotyczące tego, czego użyć, na wypadek, gdybyś natknął się na trujący bluszcz, nie wiedząc o tym.. Ponieważ ludzie stali się coraz bardziej mieszkańcami miast i przedmieść i mniej żyją w naturze, mniej ogrodnictwa i żerowania, nasza zależność i wiedza na temat leków ziołowych również się zmniejszyła.. Zacznij szukać ich wzdłuż poboczy dróg i przytulając się do zalesionych obszarów, zwłaszcza na obszarach o wilgotnej glebie, gdzie można je znaleźć na wolności, a może się okazać, że masz już gotowe zapasy.. Jagody i kwiaty czarnego bzu często znajdują się w naturalnych lekach na przeziębienie i grypę, ale mają również wiele innych korzyści zdrowotnych.. Aby dowiedzieć się więcej o wielu korzyściach zdrowotnych, zapobieganiu chorobom i wartości odżywczej owoców czarnego bzu, a także przepisie na wino z czarnego bzu, przeczytaj cały artykuł poniżej:. Chociaż można znaleźć wszelkiego rodzaju leki na problemy zdrowotne związane z zimnymi porami roku, musimy uważać na chemikalia, które umieszczamy w naszych ciałach.. Rdzenni Amerykanie spędzali dużo czasu w drodze i polegali na posiadaniu przenośnych, wysokoenergetycznych, bardzo pożywnych i sycących produktów spożywczych, które wystarczyłyby na długi czas bez chłodzenia.

Istnieją pewne leki, o których wiadomo, że powodują przyrost masy ciała , ale to nie znaczy, że jeśli weźmiesz jeden z nich, przybranie na wadze będzie nieuniknione.. Jeśli wiesz, że lek, który przyjmujesz, może spowodować, że będziesz obrastać w kilogramy, możesz podjąć kroki, aby temu zapobiec.. Wiele osób przybiera na wadze, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.. Za chwilę dowiesz się, jakie są najczęściej stosowane leki, które mogą spowodować, że przybierzesz na wadze.. Leki te mogą naprawdę zwiększyć apetyt na węglowodany.. Porozmawiaj z lekarzem na temat stosowania leku przeciwdepresyjnego, o którym wiadomo, że powoduje najmniejszy przyrost masy ciała.. wzrost masy ciała po zażywaniu leku przeciwpsychotycznego przez miesiąc, to prognoza, że ​​lek może powodować znaczący przyrost masy ciała w perspektywie długoterminowej.. ), jeśli zauważysz niechciany przyrost masy ciała.. Beta-blokery i blokery receptora angiotensyny Te leki na ciśnienie krwi i leki zapobiegające migrenie powodują zwiększenie masy ciała o pięć do siedmiu funtów.. Jeśli używasz jednego z tych leków na receptę na nadciśnienie, możesz nie mieć wielu innych opcji leczenia swojego stanu, więc szczególnie ważne jest, aby być na bieżąco ze sprawdzonymi poprawkami stylu życia, które hamują przyrost masy ciała.. Chociaż nie wiemy, dlaczego tak się dokładnie dzieje, uważamy, że dzieje się tak, ponieważ blokowanie produkcji histaminy w organizmie może powodować uczucie głodu.. Leki zapobiegające migrenie Istnieje wiele leków zapobiegających migrenowym bólom głowy, a wiele z nich powoduje przyrost masy ciała (trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki przeciwwstrząsowe i leki na ciśnienie krwi są największymi winowajcami).. Jeśli masz tak silne migreny, że potrzebujesz codziennych leków, zapytaj swojego lekarza, czy możesz być w stanie zastosować alternatywę.. Leki na cukrzycę Leki stosowane w leczeniu cukrzycy, takie jak insulina, pioglitazon i glipizyd mogą powodować zwiększenie masy ciała jako efekt uboczny.

Na ten proces ma jednak wpływ forma leku i miejsce podania.. WCHŁANIANIE SUBSTANCJI LECZNICZEJ : zależy w dużej mierze od wielkości cząsteczki substancji czynnej.. Są leki, które wchłaniają się już przez śluzówkę w jamie ustnej, inne natomiast wchłaniają się w dalszych częściach przewodu pokarmowego.. szybkość przepływu krwi przez poszczególne tkanki i narządy; rozpuszczalność leku; szybkość transportu przez określone błony biologiczne; wiązanie leku z białkami krwi i tkanek.. Niektóre leki są również „czułe” na niektóre produkty spożywcze i używki.

Należą do nich nasze ulubione słodycze, makarony i produkty piekarnicze, a także owoce, soki, cukier i inne składniki słodkie i mączne.. Ale co zrobić, jeśli nie tylko białka i tłuszcze są niezbędne do normalnego rozwoju organizmu, ale także węglowodanów?Faktem jest, że te ostatnie są podzielone na dwie grupy: prosty i złożony.. Jak myślisz, jakie węglowodany zawierają wszystkie powyższe produkty?. Z chleba się tłuszczu, czy nie?. Ale jest tak tylko wtedy, gdy produkt jest tak świeży, jak to tylko możliwe i wykonany jest z wysokogatunkowej pszenicy.. Warto również zauważyć, że z miodu nie przytyjąrzadziej niż z cukru pudru.. Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz dowiedzieć się, z czego składa się to danie.. ), Najczęściej zawiera on węglowodany złożone, które są korzystne dla organizmu i prawie nigdy nie wpływają negatywnie na figurę.. Ale, jak wiadomo, owsianka jest zrobiona z mleka, a na końcu dodaje także kawałek masła.. Odpowiedź na zadane pytanie jest zdecydowanie trudna.. Trudno wyobrazić sobie ser, mleko lub ser bez tłuszczu.. Jeśli chodzi o Francuzów, ich naród jest nadal związany z regularnością i ostrożnością.

Czas więc nie na marzenia, a na cele, bo to cel jest czymś, do czego dążymy zdecydowanie świadomie.. Z marzeniami jest też tak, że... no cóż, i tak każdy jakieś ma.. Rzadko komu samo kapie z nieba, choć oczywiście bywa i tak, ale zwykle na własne szczęście trzeba sobie bardzo ciężko zapracować.Najgorzej jednak przypisywać sobie tendencję do przyciągania pecha.. Ten etap mam już prawie za sobą.. Uświadomiłam sobie, że to, co często brałam za pech, było po prostu nauczką za moje zaślepienie, za to, że czegoś dobrze nie przemyślałam, lub nie słuchałam dobrych rad życzliwych ludzi.. To jednak nie znaczy, że złe lub dobre rzeczy nie dzieją się same z siebie, bo i tak w życiu bywa.. Mimo to zdecydowanie lepiej jest pracować na własne szczęście, niż z drżeniem serca oczekiwać na coś, co może się zdarzyć tylko dlatego, że ze strachu przed porażką czegoś nie dopilnowaliśmy.. W przeciwnym razie, w momencie, gdy ktoś wytknie nam nasze wady, może cholernie zaboleć.. Zbyt często jest tak, że gdy napotykamy na problem, który wydaje się być nie do rozwiązania, zwieszamy głowę, wzruszamy ramionami i robimy to, co wydaje nam się być najbardziej słuszne, bo nie przychodzi nam do głowy, że możemy inaczej.. Bywa że tak, ale nie zawsze.. Że nie żyjesz tak, jak byś tego chciał.. I pamiętaj, prawie zawsze masz więcej, niż jedno wyjście z trudnej sytuacji.

Videos

1. JAK ZDROWO PRZYTYĆ
(Healthy Omnomnom)
2. Jak zdrowo przytyć? Proste 3 zasady 🌀✌
(Bracia Rodzeń)
3. Jak zdrowo PRZYTYĆ? 🐽
(Forma na życie!)
4. JAK ZDROWO PRZYTYĆ i wyjść z niedowagi? Psychodieta podcast
(niekoniecznie_dietetycznie)
5. Jak SCHUDŁAM 12kg bez diety i ćwiczeń?!
(True Beauty)
6. Jedz i chudnij. 20 produktów, które nie powodują otyłości, bez względu na to, ile jesz. | wiem
(Wiem)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Geoffrey Lueilwitz

Last Updated: 07/29/2022

Views: 5705

Rating: 5 / 5 (80 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Geoffrey Lueilwitz

Birthday: 1997-03-23

Address: 74183 Thomas Course, Port Micheal, OK 55446-1529

Phone: +13408645881558

Job: Global Representative

Hobby: Sailing, Vehicle restoration, Rowing, Ghost hunting, Scrapbooking, Rugby, Board sports

Introduction: My name is Geoffrey Lueilwitz, I am a zealous, encouraging, sparkling, enchanting, graceful, faithful, nice person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.