Léky na prostatu - které seženete volně a které na předpis? (2022)

To, že je zvětšená prostata (benigní hyperplázie prostaty) nepříjemná, vám připomínat určitě nemusím. To už bohužel sám dobře víte. Nebudu zde popisovat projevy tohoto onemocnění, ani to, co to je vlastně prostata.

V tomto článku poradím, jaké léky či doplňky stravy jsou na prostatu neúčinnější, jaké si můžete koupit sám, bez předpisu, a kvůli kterým vás návštěva lékaře nemine. Pokusím se zde co nejpřesněji popsat, jak problémy s prostatou řešit.

Léky na prostatu - které seženete volně a které na předpis? (1)

Obsah článku

 • 1 Léky na prostatu – jaké jsou možnosti?
 • 2 Doplňky stravy na problémy s prostatou
 • 3 Léky na prostatu bez předpisu
 • 4 Léky na prostatu na předpis
 • 5 Nežádoucí účinky léků na prostatu
 • 6 Co se stane, když se problematická zvětšená prostata neléčí?
 • 7 Další články o problémech s prostatou a jejich léčbě

Léky na prostatu – jaké jsou možnosti?

Aktuálně se na trhu nachází několik variant léčiv na problémy s prostatou. Vybrat si můžete z doplňků stravy, které jsou volně prodejné, z léků na prostatu bez předpisu, nebo z léků na prostatu na předpis. Každý z těchto produktů má svá specifika a charakteristiky.

TIP: Krásný článek o lécích na prostatu čtěte na blogu vimax.cz.

Léky na prostatu - které seženete volně a které na předpis? (2)

Než se rozhodnete pro konkrétní pilulky, je dobré vědět, co vám dané tabletky mohou přinést. Začnu s tabletkami, které si sám můžete volně koupit na internetu nebo v lékárně – doplňky stravy.

Kvůli nim nemusíte navštívit lékaře. Dále vám popíšeme účinky léků na prostatu bez předpisu a nakonec zakončíme naše povídání léky na předpis, které jinak než po lékařské prohlídce nezískáte.

(Video) The Enlarged Prostate: What every man needs to know | Nicholas Donin, MD | UCLA Health

Doplňky stravy na problémy s prostatou

Doplňky stravy na zvětšenou prostatu patří do zvláštní kategorie potravin a nemůžete je tedy v žádném případě považovat za léčiva. Ani ty na problémy s prostatou nejsou léky. Doplňky stravy na prostatu mají pouze stimulační a preventivní účinky.

Na trhu najdete desítky doplňků stravy, které by vám měly s problémy se zbytnělou prostatou napomoci. Jedná se například o:

 • Proerecta PROSTATE,
 • Prostanax,
 • Prostalex,
 • Prostata Formula,
 • Prostadyne,
 • HERBEX Vrbovka,
 • Indonal Man,
 • PROfertil,
 • Areko Ovosan,
 • ArginMax Forte,
 • CEMIO RED3,
 • či GS Triomen Forte

NÁKUPNÍ TIP: České tobolky Proerecta PROSTATE preventivně chrání prostatu před záněty a zvětšováním, díky čemu nevznikne problém s častým a přerušovaným močením.

Navíc za nejvýhodnější cenu na trhu (od 359 Kč za 2 měsíce cílené péče).

Léky na prostatu - které seženete volně a které na předpis? (3)

Klikněte na tlačítko a čtěte o všech prospěšných účincích. V případě objednávky je balík do 2 dnů u vás.

To je pouze základní výčet doplňků stravy, které by vám měly od potíží se zvětšenou prostatou ulehčit. Všechny zmíněné doplňky stravy obsahují kombinaci přírodních látek, jako jsou různé bylinky, extrakty z rostlin, vitamíny a minerály.

Nejčastěji se v doplňcích stravy setkáte s extrakty ze Saw palmetta, Kopřivy dvoudomé, Macy peruánské a dále se zinkem. Tyto látky by měly podpořit obranyschopnost organismu, napomoci zlepšit prokrvení penisu, zlepšit náladu, příznivě ovlivnit zdraví muže a podpořit zlepšení problémů s prostatou.

Doplňky stravy je potřeba užívat dlouhodobě, abyste na sobě zpozoroval pozitivní změny. Standartně je nutné stále dodržovat pravidla zdravého a pestrého stravování.

(Video) Mayo Clinic Minute: 5 tips for constipation alleviation without medication

Ovšem svou zbytnělou prostatu s doplňky stravy rozhodně nevyléčíte. Doplňky stravy jen uklidňují při potížích se zvětšenou prostatou a působí jako prevence před zhoršením stavu.

Léky na prostatu - které seženete volně a které na předpis? (4)

Trápení, zda vaše bolavá prostata není postižená karcinomem, je trýznivé. Jděte za lékařem.

Léky na prostatu bez předpisu

Pokud už jsou vaše problémy s prostatou vážné, máte skutečně silné potíže, chodíte hodně často na záchod, nebudou vám přírodní prášky na prostatu nic platné. V takovém případě raději sáhněte po lécích, které pouze nestimulují zdraví, ale skutečně léčí.

I mezi léky na prostatu najdete takové, které si můžete volně zakoupit v lékárně, tedy bez lékařského předpisu. Aktuálně se mezi tyto léky na problémy s prostatou bez receptu řadí:

 • Prostamol UNO,
 • Prostenal FORTE,
 • Prostaktan FORTE,
 • Fertilan+,
 • No-Prostal,
 • Polenal Forte,
 • PM Elixír na prostatu,
 • ADVANCE Prostalex
 • a Postatktan

Také v těchto lécích najdete extrakty z bylin, které pomáhají vyřešit problémy s prostatou. Jejich účinek je dokonce někdy srovnáván s léky na lékařský předpis, s tzv. alfablokátory.

Léky na prostatu bez předpisu uvolňují svalové napětí prostaty, hrdlo močového měchýře a tím zlepšují průtok moči. Stejně jako doplňky stravy, je nutné i tyto tabletky užívat dlouhodobě. Pokud tedy nejsou vaše příznaky příliš vážné, můžete své problémy s prostatou s těmito léky zcela vyřešit.

Léky na prostatu na předpis

Jestliže vám ale ani to nepomůže, jsou poslední možností léky na prostatu na předpis, tedy tzv. alfablokátory.

Mají silný vliv na uvolnění hladkého svalstva prostaty a močového měchýře. Alfablokátory se navazují na receptory buněk hladkého svalstva u močového měchýře a brání tak svalu v napětí. Jinak řečeno dochází k uvolnění močového měchýře a močové trubice. Díky tomu může moč snáze protékat a eliminují se tím všechny nepříjemné příznaky spojené se zvětšenou prostatou.

TIP: Bolavou prostatu si můžete splést i se zaníceným močovým měchýřem. Jaké jsou všechny příznaky?

Ovšem pouze lékař může vyhodnotit vhodnost takových prášků právě pro vás. Alfablokátory totiž uvolňují nejen hladké svalstvo u močového měchýře, ale i jinde v těle, a to především v cévách. To může vést až k poklesu krevního tlaku a tudíž i k závažným zdravotním komplikacím.

(Video) When should you take your blood pressure medicine?

Alfablokátory proto právě z těchto důvodů neseženete volně v lékárně, ale pouze na lékařský předpis a po zevrubné lékařské prohlídce.

NAPROSTÁ NOVINKA V LÉČBĚ ZVĚTŠENÉ PROSTATY: Metoda Rezūm léčí poškozenou tkáň vstřikováním horké vodní páry. V rozhovoru jsme vyzpovídali přímo pana primáře MUDr. Josefa Stolze.

Nežádoucí účinky léků na prostatu

Stejně jako jakákoliv jiná léčiva, mohou mít i ty určené na problémy s prostatou jisté nežádoucí účinky. Můžete se setkat pouze s bolestí svalů a s návaly horka. Pravděpodobnost, že se tyto negativní účinky projeví i u vás, je velice nízká.

Co se týče alfablokátorů, zde se bavíme o cévních problémech spojených s uvolněním hladkého svalstva v cévách. Může dojít k poklesu krevního tlaku, k hypotenzi, a to může vést k únavě, spavosti, slabosti, bolesti hlavy, studeným končetinám, mdlobám až k bezvědomí. Proto může pouze lékař vyhodnotit vhodnost takových léků pro vás.

Léky na prostatu - které seženete volně a které na předpis? (6)

Neustálé nutkání na močení vám prakticky nedovolí myslet na nic jiného

Co se stane, když se problematická zvětšená prostata neléčí?

Problémy se zbytnělou prostatou nejsou vidět. Nikomu nepřekáží, nikoho nelimitují, ovlivňují pouze vás. Muži jsou často natolik houževnatí, že se s nimi naučí žít a zařadit příznaky zvětšené prostaty do svého běžného života.

To je ale chyba! S potížemi okolo zvětšené prostaty se nemusíte smířit. Nemusíte tomuto onemocnění podřizovat svůj život.

Pokud na jakoukoliv léčbu zanevřete, budou se u vás příznaky zbytnělé prostaty pouze zhoršovat. Bude to sice pozvolné, ale časem už nebudete chodit na záchod 10x denně, ale třeba 20x. Postupně se nebudete budit 5x za noc, ale třeba 10x.

Postupem času to bude horší a horší. Příznaky zvětšené prostaty se totiž s časem a věkem stupňují. Jen si představte, že byste aktuální problémy zažíval s desetkrát větší intenzitou.

Nakonec vám už ani přírodní léky na prostatu nepomohou a rovnou budete muset sáhnout po nejsilnějším kalibru, a to alfablokátorech.

Přitom se není čeho bát. Už i s přírodními doplňky stravy či léky bez předpisu můžete mít skvělé výsledky. Uživatelé často uvádí, že jejich účinek na problémy se zvětšenou prostatou a močením opravdu funguje. Nežádoucí účinky jsou takovýchto produktů raritní, a tak se ani jich bát nemusíte.

Své problémy proto vyřešte rychle, ideálně hned zítra. Zbavte se konečně neustálého močení, bolestí v podbřišku, bolestí při čůrání a nepříjemných pocitů mezi každou návštěvou toalety. Nemusíte se s tím naučit žít.

Nezapomeňte prostatu chránit a řádné živity pomocí český tobolek Proerecta PROSTATE. Chrání prostatu před záněty a zvětšováním, díky čemu nevznikne problém s častým a přerušovaným močením.

Navíc za nejvýhodnější cenu na trhu (od 359 Kč za 2 měsíce cílené péče).

Léky na prostatu - které seženete volně a které na předpis? (7)

Klikněte na tlačítko a čtěte o všech prospěšných účincích. V případě objednávky je balík do 2 dnů u vás.

Další články o problémech s prostatou a jejich léčbě

TOP 5 masažerů prostaty pro nové dimenze orgasmů
Masáž prostaty aneb i muži mají svůj bod G
Co přesně se stane po operaci prostaty? Kdy se zotavíte a jaký bude život po?
Dojení prostaty – užitečný návod na ozdravnou a preventivní stimulaci
Impotence po uzdravené operaci prostaty – co očekávat?
Zánět prostaty (prostatitida) a 11 nejčastějších příčin
Potraviny na prostatu – co jíst a pít pro prevenci zvětšování a rakoviny?

Post Views:2899

FAQs

Léky na prostatu - které seženete volně a které na předpis? ›

 • PROSTAMOL Uno 320 mg 90 kapslí Léčivý přípravek. ...
 • PROSTAKAN Forte 120 tobolek. Léčivý přípravek. ...
 • PROSTAMOL UNO 320 mg 30 tobolek. Léčivý přípravek. ...
 • PROSTAMOL UNO 320 mg 60 tobolek. Léčivý přípravek. ...
 • PROSTAKAN Forte 60 tobolek. Léčivý přípravek. ...
 • LEROS Epilobin Planta léčivý porcovaný čaj 20 x 1,5 g. Léčivý přípravek.

Jaké jsou léky na prostatu? ›

Přerušované močení, pálení a pocit plného močového měchýře provází problémy s prostatou. K léčbě zbytnělé prostaty pomáhají volně prodejné léky, jakými jsou Prostamol UNO či Prostakan Forte, které uleví od bolesti při močení a přispívají ke správné funkci močových cest.

Co je nejlepší na zvětšenou prostatu? ›

K léčbě mírných obtíží s močením spojených se zvětšenou prostatou se užívají volně prodejné léky rostlinného původu. Nejčastěji používanou aktivní látkou obsaženou v těchto lécích je výtažek z plodů palmy plazivé (též palma sabalová), latinsky Serenoa repens.

Jaké vitamíny na prostatu? ›

Vitamín E chrání prostatu. Snížená spotřeba tuku, sójové bílkoviny ve stravě, deriváty vitamínu E a selen mohou být ochranné účinky proti rakovině prostaty.

Jak zmenšit zvětšenou prostatu? ›

Základem jsou dvě skupiny léků:
 1. alfa-blokátory (např. ...
 2. blokátory 5 - alfa reduktázy (účinná látka finasterid, dutasterid) - ty ovlivňují činnost pohlavních hormonů, zejména testosteronu, potlačují nepřiměřený růst buněk prostaty, ke zmenšení prostaty dochází zhruba po půl roce léčby.

Jak uklidnit prostatu? ›

Bylinky na potíže s prostatou
 1. Čaj při potížích s prostatou. Potřebujeme: 1 lžičku vrbovky, 1 lžíci celíku zlatobýlu, 1 lžičku květu vřesu, 3 dl vroucí vody. ...
 2. Čaj pro muže. Potřebujeme: 1 lžíci pýru, 1 lžíci truskavce, 1 lžíci kopřivy, 3 dl vroucí vody. ...
 3. Elixír pro muže. ...
 4. Střídavá sedací koupel. ...
 5. Obklad z ricinového oleje.
Jun 10, 2015

Co zpusobuje prostata? ›

Existuje mnoho příčin nezhoubného zvětšení prostaty neboli benigní hyperplazie prostaty. Na vzniku tohoto onemocnění se pravděpodobně do značné míry podílejí neovlivnitelné faktory, je jako věk a mužské pohlavní hormony (androgeny, zejména testosteron).

Jak se projevuji problemy s prostatou? ›

Vyprazdňovací příznaky (z útlaku močové trubice zvětšenou prostatou)
 • Obtížný start močení (nemocný musí čekat, než začne močit, často si sedá).
 • Slabý proud při močení.
 • Bolest při močení.
 • Vznik zbytkové moče v močovém měchýři, nutnost jít se v krátké době po mikci opět vymočit.

Jak léčit zánět prostaty? ›

Léčba chronického zánětu prostaty spočívá v dlouhodobém podávání antibiotik, protizánětlivých nebo prostatu uvolňujících léků. Rizikovými faktory zánětu prostaty jsou její prochladnutí a překrvení a celkové oslabení obranyschopnosti organismu.

Jak posílit prostatu? ›

Věnujte se chůzi, joggingu, hrajte tenis nebo skákejte přes švihadlo. To jsou totiž ty nejúčinnější pohybové aktivity, které mají na prostatu vliv. Ideální je, když tyto aerobní sporty zkombinujete s tzv. odporovým cvičením, jako je plavání nebo fitness cviky typu sedy lehy, kliky či zvedání činek a závaží.

Jak se operuje zvětšená prostata? ›

Transuretrální resekce prostaty (TURP) je na většině pracovišť v současnosti nečastěji prováděnou operací prostaty pro benigní hyperplázii. Tato operace se provádí celkové či svodné anestezii přístupem přes močovou trubici. Tkáň prostaty se „vykrájí“ a následně odstraní pomocí endoskopického nástroje.

Co na prevenci prostaty? ›

Pravidelné a časté milování totiž velmi prospívá mužské prostatě. Ale ani pánové bez partnerky se nemusejí bát zhoubného nádoru předstojné žlázy, stačí, když budou pravidelně denně ejakulovat při masturbaci. A také především denně cvičit. Pravidelný pohyb totiž zvyšuje šanci na přežití rakoviny prostaty dvakrát.

Co je zvětšená prostata? ›

Popis zvětšení prostaty

Jedná se o nezhoubné onemocnění mužů, projevující se obtížemi při močení, které se stává namáhavé, zdlouhavé, s malým tlakem proudu, v nejtěžších případech až s pouhým ukapáváním moči a pocitu nedostatečného vyprázdnění močového měchýře, což vede k častějším návštěvám toalety.

Jak zastavit růst prostaty? ›

Léčba pomocí léků je nejvýhodnější v počátečním stadiu nezhoubného zbytnění prostaty. Pomocí léků je možné onemocnění prostaty výrazně zbrzdit a někdy až zastavit. Chirurgická léčba přichází v momentě, kdy pilulky již nestačí.

Co je dobrý na prostatu? ›

Zdravých potravin je celá řada, ale jen některé z nich pomohou při problémech s prostatou, erektilní dysfunkcí a inkontinencí moči.
 • Ryby. ...
 • Dýňová semínka. ...
 • Mrkev, červená paprika či sladké brambory. ...
 • Červené grepy, pomeranče a rajčata. ...
 • Granátové jablko. ...
 • Mořské plody a ústřice. ...
 • Brokolice a tmavá listová zelenina. ...
 • Vodní meloun.

Jak vyléčit prostatu? ›

Unikátní metoda Rezum se provádí při lokální anestezii. Muži je do močové trubice vložena tenká trubička, pomocí níž je do prostaty vstřikována v devítisekundových intervalech pára, která odstraní dostatečné množství tkáně ze zvětšené prostaty.

Co na prevenci prostaty? ›

Pravidelné a časté milování totiž velmi prospívá mužské prostatě. Ale ani pánové bez partnerky se nemusejí bát zhoubného nádoru předstojné žlázy, stačí, když budou pravidelně denně ejakulovat při masturbaci. A také především denně cvičit. Pravidelný pohyb totiž zvyšuje šanci na přežití rakoviny prostaty dvakrát.

Jak posílit prostatu? ›

Věnujte se chůzi, joggingu, hrajte tenis nebo skákejte přes švihadlo. To jsou totiž ty nejúčinnější pohybové aktivity, které mají na prostatu vliv. Ideální je, když tyto aerobní sporty zkombinujete s tzv. odporovým cvičením, jako je plavání nebo fitness cviky typu sedy lehy, kliky či zvedání činek a závaží.

Léky na prostatu jsou běžné k dostání v ambulancích a lékárnách na předpis.. Stejně jako u ostatních léků musí pacient zvážit, zda je menší zlo efekt těchto vedlejších účinků, nebo vliv nemoci na tělo .. Pojďme se blíže podívat, jak to vlastně s léky na prostatu je.. Tyto účinné látky fungují na principu uvolnění hladkého svalstva v oblasti prostaty a hrdla močového měchýře.. Léky mají vliv na hladké svalstvo celého těla, takže třeba krev protéká cévami snadněji, protože jejich stěny jsou také tvořeny hladkou svalovinou.. Protože jsou svaly močového měchýře a prostaty uvolněné, ejakulát může při orgasmu proudit do močového měchýře.. Užívá se v dávce 5mg každý den a je pro účel léčby zvětšené prostaty registrován.. V neposlední řadě lze ještě zmínit Kegelovy cviky , které jsou skvělým způsobem na posílení svalů pánevního dna i lepší kondici prostaty.

Já si myslím, že přírodní léky jsou mnohem zdravější než ty, které se vyrábějí ve farmacii a proto bychom si měli uvědomit, že se musím spojovat s přírodou, protože jen tímto způsobem můžeme opravdu dojít k zdravější prostatě , protože jen s přírodou je život krásnější… Každý z nás se bojí, když ráno vstane kolik problémů ho čeká, ale co není až tak potěšující zapomínáme na vás zdravotní stav.. V minulosti to bylo tak a naše babičky se snaží toto tradovat i dál, ale v dnešní době, žena musí i prát i žehlit i starat se o rodinu, ale i ženy chtějí zažít ten kariérní růst tak se snaží vyrovnat mužům a proto muži dělají stále více a více, ale nestíhají si pak všímat prvních příznaků nemocí, říkají, že nemají čas zajít za praktickým lékařem na preventivní prohlídku natož za urologem.. Chodí často na toaletu Z toalety vychází zpocený Chodí na toaletu i v noci a vymýšlí si různé výmluvy Na toaletě stráví dost dlouhou dobu Říká, že mu nic není Snaží se usmívat, i když srší z něj bolest. Je to přírodní doplněk, který je vysoce prospěšný pro léčbu prostaty.. Nicméně musíme poznamenat, že i navzdory svému blahodárnému složení, je nejideálnější tyto pilulky jíst po jídle, aby nám správně pomáhal uchovávat zdravou prostatu a co je nejdůležitější, abychom dokázali najít radost i na toaletě bez jakýchkoliv bolestí.. Tím, že prostata takto tlačí na všechny části pohlavního orgánu a celkově celého močového ústrojí, tak bychom si měli dávat pozor v jaké fázi se tato nemoc nachází, protože prostata může způsobit až poškození ledvin.. Recenze doktorů a zkušenosti zákazníků doporučují Vimax Pills na zlepšení sexuální výdrže Vimax Pills diskuse. Nesmíme zapomenout, že v tomto výživovém doplňku se nachází Vrbovka malokvětá, rostlinné staroli, vitamin E … Podle mě je velmi důležité poznamenat, že tyto tobolky se musí pít ráno a na prázdný žaludek.. Milý muži, pokud jste si toto přečetli a zjistili jste, že je i něco jiného, je to super, přeji Vám aby se vaše prostata nezvětšovala ale pouze zmenšovala a zmenšovala až aby nebyla žádná.. Doufám, že jste si uvědomili, že prostata se dá začít léčit i výrobky, jejichž konzistence je více méně přírodní a že složení pilulek je hlavně z přírodních bylin.. Nicméně nejvíce bych chtěla vyzvednout Prostenal Forte nakolik je to doplněk stravy, ve kterém se nachází velké množství Saw Palmetta i Zinku, obě tyto látky jsou vysoce prospěšné pro léčbu prostaty.. Vimax Pills je spolu s doplňkem VigRX Plus jeden z nejlepších přírodních doplňků výživy na rychlé zlepšení erekce.. Vimax Pills – lepší erekce, větší penis, pomáhá při předčasné ejakulaci, přírodní doplněk výživy Ejacontrol – rychlé zlepšení erekce, lepší kontrola erekce a prodloužení pohlavního styku VigRX Plus – rychlé zlepšení erekce, pomáhá na poruchy erekce jako podpora erekce. Kde koupit produkty: Vigrx.cz a Afrodi.sk Další doporučené produkty: Ultra Potence, Dragon Power Jak vybrat produkty: Doporučujeme Nové složení, více balení pro dlouhodobé užívání se slevou, oficiálního prodejce Vigrx.cz Další afrodiziaka: Na oficiální stránce vigrx.cz a na afrodi.sk Kde koupit Viagru pro ženy?. Přírodní Viagru pro ženy Clitorin jakož i další produkty pro ženy Breastmax a Vigorelle je možné objednat na vigrx.cz

Bolest v podbřišku a v oblasti hráze žádná změna Časté močení žádná změna Pocit tlaku a pnutí na prostatě žádná změna Kapičky po močení bez zlepšení Pocit nedomočení zůstal Přerušované močení žádná změna Vhodné pro muže s problémovou prostatou Nevhodné pro muže s alergií na některou ze složek Lékařský předpis ne Diskrétní doručení ano Vzhledem k absenci stránky nelze zjistit konkrétní sliby výrobce.. Čekal jsem alespoň nějaké výsledky, vzhledem k tomu, že s doplňky obsahujícími Saw Palmetto mám obecně dobrou zkušenost.. Výhodou je ale cena, jelikož vás měsíc užívání vyjde na 299 Kč.. BaleníCena PROSTATAN – 60 tablet299 Kč Osobně jsem Prostatan tradičně objednal přes Pilulka.cz, protože tam mám zkušenost s vždy nejnižší cenou.. Stačil mi k tomu, abych se přesvědčil, že tento produkt si na podporu prostaty už znovu nekoupím.. JE PRODUKT BEZPEČNÝ NEBO EXISTUJÍ NĚJAKÉ VEDLEJŠÍ ÚČINKY?. JAK UŽÍVAT PROSTATAN?. OBSAHUJE PRODUKT NĚJAKÉ ALERGENY?. KOLIK DÁVEK OBSAHUJE JEDNO BALENÍ?. DÁ SE PRODUKT KOUPIT V LÉKÁRNĚ?

Rezūm je moderní metoda léčby zbytnělé prostaty vstřikováním horké vodní páry s úspěšností přes 90 %.. MUDr.. Jako redakci magazínu Erekce.cz nás zajímá dopad terapie na erektilní funkce.. Musí pacient zůstat na klinice, nebo může po zákroku odejít domů?. Vždy je nutné zvážit benefity pro pacienta a rizika.. Léčba zbytnělé prostaty metodou Rezūm na UroKlinikum stojí 57 000 Kč pro pacienty pojištěné v ČR .

Žlázou prochází močová trubice, která odvádí moč z močového měchýře.. Závažnost příznaků není vždy závislá na velikosti prostaty.. Kromě výše zmíněných zásad dodržování zdravého životního stylu existují dnes volně prodejné preparáty, které obsahují přírodní látky, u kterých byla prokázána účinnost na zmírnění postupu nemoci.. Jedná se především o tyto byliny, resp.. jejich extrakty.. Lékař Vám může doporučit také operační řešení jako formu léčby Vašeho onemocnění.. Samotná léčba se dělí na konzervativní (medikamentózní, tj.. Z léků se používají především inhibitory 5 alfa reduktázy.. Vzhledem k tomu, že DHT je asi 10× účinnější než testosteron, lék výrazně zpomaluje postup nemoci (tedy růst prostaty, která se posléze zmenšuje).. Tyto léky se též mohou kombinovat, dochází tedy k tomu, že v případě potřeby jsou ovlivněny obě složky obtíží, což pacientům přináší samozřejmě komfort.. Obecně se jedná o výkony, kdy je přes močovou trubici do prostaty zaveden nástroj, kterým se pak části prostaty, bránící volnému průtoku, odstraňují (např.. Štítky: Prostata

Jeho pozitivní účinky při léčbě zbytnělé prostaty byly zmapované také během odborné studie , při které bylo zjištěno, že kotvičník zemní dokáže tonizovat erekci a zároveň pečovat o zdraví prostaty .. Nejen, že pomáhá při různých psychických problémech, depresích a stavech úzkosti, ale také působí protizánětlivě, čehož se využívá právě při léčbě zbytnělé prostaty.. Příznivě působí na správnou funkci prostaty, močového ústrojí a na zachování reprodukční schopnosti.. Obsahuje výtažky ze Saw palmetta, kopřivy dvoudomé a zinku , což, jak už teď víte, jsou jedny z nejúčinnějších složek, které pomáhají při boji se zbytnělou prostatou.. Jedná se o přípravek na přírodní bázi, který příznivě působí na správnou funkci prostaty, močového ústrojí a na zachování reprodukční schopnosti.

věk, nakolik prostata se přirozeně se stoupajícím věkem zvětšuje a například ve věku 80 let trpí benigní hyperplazií této žlázy až 90 % mužů hladinou hormonu testosteron , nakolik z něj se vytváří biologicky aktivní metabolit nazýván dihydrotestosteron, který vyvolává například vypadávání vlasů externí vlivy , především kofein, koření a alkohol mohou zhoršit začínající se zvětšování předstojné žlázy. Bohužel, léčba má taky nevýhody , nakolik se neprokázalo, že by se díky ní snížila akutní retence moči nebo že by se zamezilo potřebě chirurgického zákroku.. Výsledkem je stav, který je samozřejmostí u zdravých mužů, čili to, že na kontrakcích močového měchýře se podílejí jenom určité receptory a jenom v zdravé intenzitě.. Kromě odstranění prostaty se může dělat v případě menší prostaty taky méně invazivní zákrok , kterým je transuretrální incizice prostaty.. vhodná strava , především obsahující ovoce a zeleninu v BIO kvalitě, může být velmi dobrá na podporu zdravého fungování močové soustavy a prostaty na močové problémy jsou dobré brusnice, černice, maliny, jahody a borůvky, které určitě v rámci prevence doporučuji zařadit do jídelníčku důležité je dbát na pitný režim , především pít čistou vodu nebo nápoje přirozené pro lidské tělo, přičemž ruka v ruce s tím musí jít pravidelné vyprazdňování se vyhýbat se je potřeba naopak kofeinu, alkoholu, cigaretám , červenému masu, vnitřnostem, polotovarům a jídlům s vysokým obsahem soli a cukru pravidelný pohyb , především chůze a jiný přirozený pohyb, mohou taky podpořit správnou činnost prostaty a celého vylučovacího systému. Na večer se snažte pít méně tekutin a vymočit se před spaním, během dne dbejte na pravidelné močení, no trénujte si taky močový měchýř.. Pomoct stavu své prostaty a potlačit nežádoucí příznaky, to se dá dosáhnout taky díky tabletám na prostatu, které jsou založeny na rostlinném složení .. Ve složení přípravků jsou extrakty z rostlin působících příznivě na stav prostaty, ale taky na močový měchýř a močové cesty, přičemž cílem je pomoct správné funkčnosti. díky přírodnímu složení se nemusíte obávat typických nežádoucích účinků, například problémů s tlakem nebo retrográdní ejakulací působení je širší a hodně přípravků pomáhá například i na zlepšení stavu a fungování pohlavní soustavy přípravky mají dobrý poměr ceny a výkonu, no samozřejmě je potřeba se zaměřit na ty tablety, které patří mezi špičku a mají všeobecně pozitivní hodnocení

Pro normální funkci…. Vrbovka nať přispívá k normální funkci prostaty, podporuje normální fungování dolních močových cest a působí…. Salvia Paradise Saw palmetto standardizovaný extrakt 50 ml, 30 ml. Prostata je žláza , která se nachází pouze v mužském těle.. Zánět prostaty Karcinom prostaty. Může se jednat o neškodné zbytnění prostaty, ale také existuje např.. Prostata mezi ně patří také.. Jako bylinka na prostatu je používána:. Jak často se doporučuje tuto preventivní masáž provádět?

Začíná se tvořit mírně zásaditá bílá tekutina, v níž žijí a pohybují se spermie před tím, než jsou ejakulovány močovou trubicí.. Malá studie, jíž se zúčastnilo patnáct mužů, zkoumala účinky podávání doplňků se lněným semínkem (30 g denně) a omezení tuků ve stravě (po dobu šesti měsíců tvořil tuk méně než 20 % kalorií ve stravě).. Hladiny cholesterolu a PSA se snížily, neprojevilo se žádné snížení hladiny testosteronu.. U třinácti mužů, kteří podstoupili opakovanou biopsii, se ukázalo, že množení buněk prostaty se podstatně snížilo.. Moje vlastní zkušenost s nízkotučnou stravou obsahující hodně vlákniny při léčbě pacientů s BPH jsou smíšené – někteří se zlepšili, jiní (a to zvláště ti, u kterých bylo onemocnění již v pokročilejším stadiu) na tuto pouze dietní léčbu nereagovali.. Kromě toho může pomoci, když přestanete užívat léky, jako jsou antihistaminika a antidepresiva, které mohou interferovat se schopností bezproblémového vylučování moči.. Zjistilo se ale, že vysoké dávky zinku v doplňcích, které se používají při léčbě degenerativního onemocnění sítnice, zvyšují riziko BPH, ledvinových kamenů, infekce močového traktu i selhání ledvin.. Muží užívající tento výtažek dvakrát častěji hlásili zlepšení celkových symptomů: noční močení se snížilo o 19 %, reziduální objem moči se zredukoval o 24 % a vrcholný tok moči se zvýšil o 23 %.. Při jeho užívání se projevilo zlepšení některých příznaků – snížila se četnost nočního močení, ale nezlepšily se parametry proudu moči, zbytkový objem ani velikost prostaty – v porovnání s podáváním placeba.. Beta-sitosterol je jedním z mnoha různých druhů sterolů, které se nacházejí v rostlinách a pužívají se k zabránění vstřebávání cholesterolu ze střev.. Je velmi rozumné poptat se na několika různých pracovištích, než se rozhodnete pro některou z těchto invazivních terapií.

Přesně tak jako ostatní léčiva na bázi sildenafilu je určen pro poruchy erektilní dysfunkce u dospělých mužů a pomáhá jim dosáhnout dostatečně kvalitní erekci.. Sildenafil Sandoz je lék určený na poruchy erektilní dysfunkce u dospělých mužů a jako takový je vydáván pouze na předpis.. Také něco málo o firmě, která tento lék vyrábí + základní informace o přípravku: složení, k čemu slouží, nežádoucí účinky, jak se užívá … Zmíním se také o tom, jak nebezpečné je kupovat léky na předpis pod rukou a nakonec přidám i moje zhodnocení přípravku.. Vizarsin je generikum na bázi účinné látky sildenafil (originálním lékem je Viagra) a výrobcem je slovinská Krka, jedna z vedoucích generických farmaceutických společností na světě.. Je to sice “ožehavá” téma pro nás muže, ale kde se lépe svěřit se svými problémy s erekcí jako na webovém portálu, kde je anonymita zaručena.. V tomto bych vás chtěl seznámit mimo jiné is minihistóriou této účinné látky – jak se lék, původně testován na léčbu srdečních problémů stane součástí milionů ložnic po celém světě, její účincích – žádoucích i těch méně žádoucích a jak je možné tuto látku využít i při jiných zdravotních problémech jako je erektilní dysfunkce.

Mezi léky , ovlivňující činnost mozku, patří: • jiné silné léky proti bolesti ( opiáty), • léky na spánek a uklidnění ( sedativa, hypnotika), • léky proti depresi, • léky proti alergiím, nevolnosti z cestování a pocitu na zvracení ( antihistaminika nebo antiemetika), • jiné léky , působící na nervový systém ( Informujte svého lékaře, pokud užíváte: • léky , které snižují srážlivost krve (... Xylometazoline/dexpanthenol teva Xylometazoline/dexpanthenol Teva 0,5mg/ml + 50 mg/ml:. ... ... .. u dětí do 2 let. ... ... ... ... ... ..Xylometazoline/dexpanthenol Teva 1,0mg/ml + 50 mg/ml:. ... ... .. u dětí ve věku 6 let nebo mladších. ... ... ... ... ... ..Upozornění a opatření. ... ... ... ..Před užitím přípravku Xylometazoline/dexpanthenol Teva se poraďte se svým lékařem, jestliže:. ... ... .. užíváte určité léčivé přípravky k léčbě deprese, nazývané inhibitory monoaminooxidázy ( inhibitory MAO) nebo jiné léky , které mohou zvyšovat krevní tlak ( li léky na snížení krevního tlaku ( Tento léčivý přípravek se nesmí kombinovat s léky , které snižují krevní tlak (.... Před užitím přípravku Vicks SymptoMed Forte citrón informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud užíváte: • léky obsahující paracetamol nebo jiné léky na chřipku a nachlazení, nebo léky proti ucpanému nosu.. Pokud tyto léky užíváte, neužívejte Vicks SymptoMed Forte citrón.. Informujte svého lékaře nebo lékárníka dříve, než začnete užívat přípravek Vicks SymptoMed Complete citrón, pokud užíváte: • léky obsahující paracetamol nebo jiné léky zmenšující ucpání nosu při nachlazení a chřipce.. Trazodone glenmark Pokud jste opilý(á) nebo pod vlivem léků na spaní (otrava alkoholem nebo léky na spaní) Pokud jste starší, můžete být náchylnější ke vzniku nežádoucích účinků, zvýšená opatrnost je nezbytná obzvlášť tehdy, pokud užíváte jiné léky současně s přípravkem Trazodone Glenmark nebo máte nějaké jiné nemoci.. Informujte svého lékaře, pokud užíváte některý z následujících přípravků: • Inhibitory monoaminooxidázy (IMAO) jako jsou tranylcypromin, fenelzin a isokarboxazid (k léčbě deprese) nebo selegilin (k léčbě Parkinsonovy choroby) nebo pokud jste tyto léky užíval( Podobně jako všechny léky může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.. Máte zvětšenou prostatu .. Sublana Užíváte některé léky k léčbě bušení srdce ( užíváte další centrálně tlumící léky nebo léky tlumící dýchání ( hydrochlorid může ovlivnit způsob, jak některé jiné léky působí.. Přečtěte si o tématu Léky Na Prostatu.

Značka Zerex je na Slovensku známá i svými dalšími dvěma produkty – Zerex Klasik a Extralong .. Dozvíte se i co znamená malý penis a jak ho zvětšit, ale i o velkém penisu a jeho “výhodách”, také jak vnímají velikost penisu ženy a muži.. Účinnou látkou Tadagry je tadalafil, která podporuje erekci.. Jeho užíváním tedy riskujete své zdraví.. V mé recenzi se dozvíte pár informací o složení a účincích přípravku , o rizicích spojených s jeho užíváním .. Navrhnu vám legální alternativy dostupné na našem trhu a podělím se s vámi o své poznatky, které jsem nabyl při shánění relevantních informací o neregistrovaných léčivých přípravcích.. Vikalis je nelegální generický název léku určeného k léčbě erektilní dysfunkce – Cialisu , s hlavní účinnou látkou tadalafil .. Chcete si porovnat všechny dostupné (legální i zakázané) přípravky na trhu?. Také se dozvíte jaké zdravotní komplikace mohou nastat po jejím užití.. Upozorňuji, že tento lék není na Slovensku povolen!. Tadalis je „nelegální“ generikum Cialisu , které některé pochybné eshopy bez předpisu – volně prodávají.. Přípravek obsahuje účinnou látkou tadalafil .. Liderin – přípravek na erekci?. Posledně jmenovaný je o něco dražší a obsahuje navíc výtažek ze ženšenu.

Jak se s tím poprat, pomohou mi prášky na prostatu, nebo je to jen výmysl?. Vše o zánětu prostaty čtěte v následujícím článku (co je to zánět prostaty, příznaky, příčiny, jak mu předcházet, ale také informace o tom jak probíhá léčba a jaké jsou možnosti, odpovědi na nejčastější otázky a mnohem více).. Ale jak sami všichni dobře víme, ne všechno co se třpytí je opravdu zlato, na tom se stihlo popálit už mnoho lidí.. Protože mám za sebou testování více produktů určených nejen na erekci, ale také přímo na prostatu a vím porovnat účinky.. Prostata celkově souvisí se sexuálním zdravím, kterému se na tomto blogu věnuji a proto vám i nyní přináším tuto recenzi.. Tato oblast je velmi citlivá na dotek, protože se zde nachází hustá síť nervových zakončení.. Viagra je nejznámější lék na předpis, určený na problémy s erekcí .. eJoy® je poměrně novým přírodním doplňkem stravy, zaměřeným na zlepšení erekce, který se snaží prorazit i na Slovenský trh.. eJoy se podle výrobce zaměřuje na zlepšení erekce , zvýšení chuti na sex a má mít pozitivní vliv na prostatu .. Rozebereme si účinky, složení, správné dávkování, podíváme se na velikosti, balení a jejich cenovou výhodnost, ozřejmí dlouhodobé užívání a doporučím místo, kde si můžete přípravek bezpečně koupit.. Rubriky Erektilní dysfunkce , Nedostatečná erekce , Neplodnost , Oddálení ejakulace , Podpora erekce , Poruchy erekce , Předčasná ejakulace , Tablety na erekci , Zvětšená prostata Štítky Ejakulace , Erekce , Libido , Potence , Přírodní „léky“ na erekci , Prostata , Tablety , Ztopoření

Vizarsin je generikum na bázi účinné látky sildenafil (originálním lékem je Viagra) a výrobcem je slovinská Krka, jedna z vedoucích generických farmaceutických společností na světě.. Obsahují přesně stejnou účinnou látku jako originální léky a jsou k nim zcela rovnocenné jak kvalitou, tak i účinností a bezpečností.. Vizarsin 50 mg obsahuje 3,8 mg laktózy (jako monohydrát) v 1 tabletě Vizarsin100 mg obsahuje 7,6 mg laktózy (jako monohydrát) v 1 tabletě. Jeho trvání je stejné jako u všech léků na erektilní dysfunkci na BATE sildenafilu, to znamená 4 až 5 hodin.. Mezi nejčastější nežádoucí účinky patří bolest hlavy.. doporučená úvodní dávka je 50 mg Vizarsin nesmíte užívat častěji než jednou denně Vizarsin užijte přibližně 1 hodinu před plánovaným pohlavním stykem tabletu spolkněte vcelku a zapijte dostatečným množstvím vody Vizarsin vám pomůže dosáhnout erekce jen pokud sexuálnímu dráždění pokud vám Vizarsin nepomůže dosáhnout erekce nebo je erekce nedostatečná pro dokončení sexuálního styku, informujte svého lékaře neužívejte více tablet, než vám řekne lékař. Viz také další přípravky na bázi sildenafilu:. V následující tabulce jsem shrnul všechny originální léky na erektilní dysfunkci (na předpis):

Po prohlídce u své praktické lékařky , jehož součástí bylo i vyšetření konečníku, jsem byl poslán na urologické vyšetření, protože mi paní doktorka zjistila větší a citlivější prostatu.Je mi 34 roků.. Na urologii, když jsem si odložil(sestřička mi ponechala jenom tílko) jsem byl položen na gynekologické křeslo a paní doktorka mě nejprve vyzpovídala, jaké nemoci jsem prodělal, potom si oblékla na pravou ruku rukavici a levovou mě prohmatávala břicho a pravvou mi vyšetřovala konečník.. Z příspěvku z doby malém historické / r. 2007/ je vidět jak rozdílné jsou přístupy k vyšetření jedné a téže "věci" ... mám již /či teprve/ 80 roků a ježto se u mě začínaly projevovat drobné problémy při čurání a ježto v televizi běží řada doporučení k vyšetření možných problémů spojených s prostatou, tak jsem se po prve v životě vypravil na Urologii, kde jsem byl před tím objednán PL ... čekání bylo dlouhé = teprve, když skončila vizita na lůžkové části, tak teprve pak jsme přišli na řadu my pacient - teď se těm v čekárně říká Klienti - , co jsme již měli v čekárně odsezené ne minuty, ale dobrou hodinu.. Vyšetření mělo trochu jiný průběh, než je v příspěvku popisované = lékař se vyptal na potíže, na užívané léky, pomocí SONA vyšetřil tělo od pasu dolů ....a pak mi řekl, abych si spustil co nejníže kalhoty a trenýrky a abych si výše pozvedl košili .... pak mi řekl, abych se lokty opřel o horní část vyšetřovacího lůžka a abych se rozkročil ... no a pak mi prstem "prosondoval" prostatu ... dále mi pak již sedě u stolu sdělil nálezy Sonem a prstem ... napsal mi lék na ulehčení čurání a požádal mě, abych si za týden k nim zavolal pro výsledky rozboru krve, která mi byla ráno spolu s močí odebrána .... no a za týden jsem s trochou malou dušičkou zavolal na Urologii s cílem dozvědět se výsledky = spadl mi kámen ze srdce = rozbor prokázal, že jsem 100% z hlediska karcinomu bezproblémový a že mám po dobrání tablet /100 ks/ přijít na kontrolu = bude to 20. února v příštím roce ..... S průběhem vyšetřování jsem byl spokojen a o hodně více ještě pak po analýze dříve uvedených rozborů krve a moči .... Dobrý večér.Chci se zeptat.Prozatím nemám nějaké potíže s močením ale chci předeji tomu je to možné když budu uživat čaj z vrbovky nebo dostupný lék Prostenal nebo Palmeto.Nebo prosím. poradte co je k prevenci.Vypiji deně 1,5 čaje nějakou kávu 2 až 3 piva.Má to nějaký vliv to že se více pije,že je možné předejit.Jste ochotni poradit.Děkuji Filip.. dobry den jsem muž 40 let a mam problémy s mocenim, když se vycuram tak mi ještě ucvrnkne drobet moci a mam mokre trenirky stavá se mi to velmi často dekuji. Já užívám PROSTADYNE už skoro rok - považuji ho za opravdu dobrý přípravek z několikaletého vstávání 4x za noc chodím jen 1x mám pocit že mi pomohl i na ledviny a celkově nejsem tak unavený jako jsem býval - doporučuji všem navíc od druhé objednávky mám vždy slevu - rozhodně za to stojí ho vyzkoušet :-) akorát se dá koupit jen na internetu - ale to mi nevadí. Udělal mi pouze povrchové vyšetření přes břicho.... Ultrazvukem... Žadne jiné vyšetření neproběhlo... A nadále mám neustále problémy..., stim spojené s konečníkem a erekcí... žádné další vyšetření přes konečník neproběhlo... na koho se v tomto případě obrátit... Když se mu do tohoto. vyšetření přes konečník nechce.... Moc lékařů... tohle dukladne vyšetření nedělá... Nerozumím tomu... Děkují !. Na žádném vyšetření jsem nebyl, tomu se za pár let nejspíše také nevyhnu, ale pro zatím to řeším takto a funguje to skvěle.

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Kimberely Baumbach CPA

Last Updated: 08/19/2022

Views: 5627

Rating: 4 / 5 (41 voted)

Reviews: 88% of readers found this page helpful

Author information

Name: Kimberely Baumbach CPA

Birthday: 1996-01-14

Address: 8381 Boyce Course, Imeldachester, ND 74681

Phone: +3571286597580

Job: Product Banking Analyst

Hobby: Cosplaying, Inline skating, Amateur radio, Baton twirling, Mountaineering, Flying, Archery

Introduction: My name is Kimberely Baumbach CPA, I am a gorgeous, bright, charming, encouraging, zealous, lively, good person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.