Przez 6 dni byłam na diecie dr Dąbrowskiej. Oto, co się działo (2022)

Dieta doktor Dąbrowskiej jest dietą oczyszczającą, która wzbudza dość duże kontrowersje. To dieta restrykcyjna, opierająca się na określonej grupie produktów, które spożywany przez kilka tygodni. Jakie są założenia diety doktor Dąbrowskiej? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do stosowania tej diety? Podjęłam wyzwanie i przez 6 dni byłam na diecie doktor Dąbrowskiej. Czy było warto?

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dieta przy chorobach tarczycy"

spis treści

 • 1. Zasady diety doktor Dąbrowskiej
 • 2. Wyzwanie związane z dietą
 • 3. Pierwszy etap diety
 • 3.1. Dzień 1
 • 3.2. Dzień 2
 • 3.3. Dzień 3
 • 3.4. Dzień 4
 • 3.5. Dzień 5
 • 3.6. Dzień 6
 • 4. Wychodzenie z diety
 • 5. Produkty zakazane
 • 6. Wnioski
 • 7. Wskazania
 • 8. Przeciwwskazania

rozwiń

1. Zasady diety doktor Dąbrowskiej

Dieta doktor Dąbrowskiej składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest głodówka lecznicza, która trwa tak długo jak jest nam to potrzebne. Może to być kilka, kilkanaście,m a nawet kilkadziesiąt dni. Wszystko zależy od tego, jak bardzo chcemy oczyścić organizm. Drugim etapem jest zdrowa dieta oparta na nisko przetworzonych, sezonowych produktach.

Według doktor Dąbrowskiej lecznicza głodówka ma za zadanie oczyścić i wzmocnić organizm, przywracając mu prawidłowe działanie. Sama głodówka jednak nie wystarczy, jeśli chce się utrzymać efekt oczyszczający należy przejść na zdrową dietę, porzucając tym samym niezdrowe nawyki.

Przez 6 dni byłam na diecie dr Dąbrowskiej. Oto, co się działo (1)

Doktor Dąbrowska wierzy, że lecznicza głodówka przywraca organizmowi zdolność do samoleczenia się. Oczyszczenie organizmu z zalegających złogów i nadmiaru tkanki tłuszczowej sprawi, że poczujemy się zdrowiej.

Warzywa i owoce, które stanowią podstawę diety doktor Dąbrowskiej zawierają przeciwutleniacze, czyli substancje, które opóźniają procesy starzenia w komórkach, działają oczyszczająco i wzmacniająco na cały organizm.

Dieta doktor Dąbrowskiej ma też wspomóc namnażanie się korzystnej flory bakteryjnej w jelitach.

Przeciwnicy diety doktor Dąbrowskiej zwracają uwagę na fakt, że jeśli człowiek odżywia się normalnie i zwraca uwagę na to co je, jego wątroba, nerki i skóra same radzą sobie z usuwaniem szkodliwych produktów przemiany materii.

(Video) Dieta / Post dr. Ewy Dąbrowskiej u Zakopca - Dzień 1

Przez 6 dni byłam na diecie dr Dąbrowskiej. Oto, co się działo (2)

2. Wyzwanie związane z dietą

"Po co?" - to było pierwsze pytanie, które słyszałam, kiedy rodzina lub znajomi dowiadywali się, że na kilka dni postanowiłam zrezygnować z jedzenia czegokolowiek innego poza warzywami i niektórymi owocami. Nie mogli uwierzyć, że ktokolwiek chce z własnej woli zrezygnować z mięsa, kasz czy niektórych warzyw. Odpowiadałam: po to, żeby się oczyścić i sprawdzić, czy mój organizm da radę przeżyć na samych warzywach i owocach. Im głośniej o tym mówiłam, tym więcej miałam wątpliwości. Bo to właśnie oczyszczenie jest głównym celem tej diety.

Cały proces polega na tym, że przez około 6 tygodni jemy jedynie warzywa (z wyjątkiem strączków i ziemniaków) oraz niektóre owoce, tj. jabłka, grapefruity i cytryny. Ważne też, aby jak najwięcej warzyw w ciągu dnia jeść na surowo. Do picia jedynie woda, sok jabłkowy oraz herbaty. Zabronione są kasze, nabiał, mięso, alkohol i kawa oraz wszystkie produkty wysoko przetworzone.

Zachęcona efektami i kilogramami, które będąc na tej diecie zgubiła Karolina Szostak, Kasia Cerekwicka czy Sonia Bohosiewicz, postanowiłam, że na dietę dr Dąbrowskie przejdę na 6 dni. Bałam się, że praca, opieka nad 1,5 rocznym dzieckiem i obowiązki domowe w połączeniu z restrykcyjną dietą sprawią, że nie będę miała na nic siły. O tym, że przejdę na dietę owocowo-warzywną postanowiłam w piątek.

Przez 6 dni byłam na diecie dr Dąbrowskiej. Oto, co się działo (3)

Weekend poświęciłam na właściwe przygotowanie się do mojego postu. Na forach poczytałam historię osób, będących na diecie dr Dąbrowskiej. Wiedziałam już, jakie dolegliwości są normalne, a które powinny zapalić w mojej głowie czerwone światełko. A skoro niczego nie zaczyna się od poniedziałku, bo według przesądu z góry skazane jest na porażkę, wolałam zacząć dietę od wtorku. Zrobiłam zakupy i wzięłam się za przygotowywanie posiłków na 1. dzień diety. Czas start.

3. Pierwszy etap diety

Pierwszy etap diety doktor Dąbrowskiej , czyli głodówka lecznicza, trwa, w zależności od potrzeb, od kilku do kilkudziesięciu dni. Zwykle jest to od 10 do 40 dni. W tym czasie, dziennie dostarcza się ok. 600 kcal.

Przypomniany, że zapotrzebowanie na kilokalorie dla zdrowej kobiety wynosi ok. 1500 - 2000 kcal w zależności od aktywności fizycznej w ciągu dnia. Dieta doktor Dąbrowskiej jest dietą bardzo niskokaloryczną i eliminacyjną.

Przez 6 dni byłam na diecie dr Dąbrowskiej. Oto, co się działo (4)

W trakcie trwania pierwszego etapu diety można jeść wyłącznie warzywa niskoskrobiowe: marchewka, buraki, rzodkiewka, kalafior, brokuły, cebulę, pora, wszystkie rodza, bataty, dynia i pasternak. Dodatkiem do warzyw są owoce niskocukrowe, czyli jagody, jabłka, grejpfruty, cytryny.

(Video) Post dr Dąbrowskiej - wychodzenie dietą keto

Warzywa najlepiej jeść na surowo lub spożywać w postaci zupy lub sosu. Podczas obróbki termicznej nie można używać tłuszczu i nabiału. Niedozwolone jest zabielanie zupy albo duszenie na oleju czy smalcu.

W takcie pierwszego etapu diety doktor Dąbrowskiej należy pamiętać o piciu dużej ilości wody. Można również pić przygotowane przez siebie soki, koktajle owocowo-warzywne, herbaty ziołowe i owocowe.

Z jadłospisu należy wykluczyć również biały cukier, białą mąkę i produkty wysoko przetworzone.

Przez 6 dni byłam na diecie dr Dąbrowskiej. Oto, co się działo (5)

3.1. Dzień 1

Głęboki oddech, pora na pierwszy posiłek. Mix sałat z burakiem, ogórkiem kiszonym i pomidorem. Do tego koktajl z jarmużu, korzenia pietruszki i jabłka. O ile sałatka nie jest problemem, o tyle smoothie z trudem przechodzi mi przez gardło. Po 2 godzinach pora na jabłko, potem frytki z selera, "zupa" kalafiorowa i wieczorna surówka. Nie jest łatwo, zwłaszcza że z każdej strony czają się pokusy – koleżanki w pracy nęcą burgerami, mąż w domu makaronem z wołowiną. Nie dałam się, ale z ulgą, że nie muszę już nic jeść, idę spać.

10 warzyw, które idealnie zastępują mięso [11 zdjęć] Chciałbyś ograniczyć spożycie mięsa lub w ogóle z niego zrezygnować? Nic prostszego! Istnieje mnóstwo zobacz galerię

3.2. Dzień 2

Obudziłam się, zapominając o tym, że jedynie warzywa mogą wchodzić w skład mojej diety. W drodze do łazienki marzę więc o świeżym rogaliku z dżemem i kubku aromatycznej kawy. Wtedy przypominam sobie, na co się zdecydowałam. I znowu sałatka, jabłko i frytki z marchewki. Na obiad "spaghetti" z cukinii. Sama dieta wzbudza ciekawość wśród koleżanek z pracy – chcą spróbować niemal każdego dania. "Mogę oddać wam wszystko" - myślę w duchu biorąc do ust kolejną marchewkową frytkę. Po powrocie do domu muszę się położyć. Nie mam na nic siły. A nie, przecież muszę przygotować jedzenie na jutro. Ta dieta mnie wykończy - pomyślałam.

Przez 6 dni byłam na diecie dr Dąbrowskiej. Oto, co się działo (7)

3.3. Dzień 3

Nie jest dobrze. Wstaję z bólem głowy. Nie martwię się - "to kryzys ozdrowieńczy" - czytam na forach. Ból towarzyszy mi niemal przez cały dzień. Marzę o czarnej kawie. Kiedy zapełnię już warzywami żołądek w pracy, wracam do domu i urządzam rodzinie piekło. Mąż nie posprzątał kuchni, dziecko za głośno krzyczy, a słońce na dworze za mocno świeci. "Zrezygnuj z tej diety, jesteś nie do wytrzymania" - słyszę. Spuszczam głowę i idę spać. Miałam iść na trening, ale nie wyobrażam sobie, że mogłabym go przeżyć. Odpuszczam z selerem naciowym w dłoni.

Kryzys ozdrowieńczy

Według zwolenników diety doktor Dąbrowskiej oznaką, że nasz organizm pozbywa się toksyn są tzw. kryzysy ozdrowieńcze. Osoby przebywające na diecie doktor Dąbrowskiej mogą skarżyć się na ogólne osłabienie, zawroty głowy, bóle głowy, nudności i wymioty, a także biegunki. Kryzys nie powinien być dłuższy niż 3 dni. Jeśli nie ustępuje, konieczna jest wizyta u lekarza.

(Video) Wyleczenie Endometriozy dietą dr Dąbrowskiej

Przeciwnicy diety doktor Dąbrowskiej tłumaczą, że tzw. kryzys ozdrowieńczy jest odpowiedzią organizmu na głodówkę. Ból głowy spowodowany jest niskim stężeniem glukozy we krwi. Osłabienie i poirytowanie wynika z faktu niedostarczania odpowiedniej dawki kilokalorii do organizmu. Biegunka zaś jest spowodowana nagłym zwiększeniem ilości spożywanego błonnika.

Wiele osób, które przeszły dietę doktor Dąbrowskiej zwraca również uwagę na jej niekorzystny wpływ na włosy. Po głodówce leczniczej zaczynają wypadać i trudno potem przywrócić im zdrowy wygląd.

3.4. Dzień 4

Jest jeszcze gorzej. W nocy śnił mi się serek wiejski i kanapka z miodem. Wariuję? Chyba tak. W dodatku głowa pęka, a ja czuję się jak na karuzeli. Efekt jest taki, że zamiast szykować się na piątkowo-wieczorne wyjście, kładę się na kanapie pod kocem. Modlę się, żeby wszyscy dali mi spokój. Ponieważ warzywa są moimi "przyjaciółmi" już od 4 dni, nie chce mi się nawet myśleć o kolejnym posiłku. Zmuszam się i zjadam grapefruita. Jest lepiej, ale czy dam radę przeżyć jeszcze 2 dni? Wątpię, zwłaszcza że przede mną weekend, a to czas pokus.

Przez 6 dni byłam na diecie dr Dąbrowskiej. Oto, co się działo (9)

3.5. Dzień 5

Sobotni słoneczny poranek. Wstaję, jakbym poprzedniego dnia najadła się węglowodanów i zagryzła je pysznym mięsem. Niczym młody bóg biegnę do łazienki, licząc że spadek wagi wynagrodzi mi kilkudniowe wegańskie "cierpienie". Jest! Kilogram w dół. Super! Ta wiadomość mnie podbudowała – postanawiam, że wytrwam i pokażę swoją silną wolę. Z lekkim głodem przyrządzam śniadanie, sałatkę z kapusty pekińskiej, ogórka i papryki zapijam smoothie z jarmużu, jabłka i świeżego ogórka. Smakuje jak nigdy! Na obiad kotleciki z kalafiora. "Nie jest źle" - myślę. Może zostanę na diecie dłużej zwłaszcza, że energia też wróciła? Jedyny minus – moja skóra zaczyna dziwnie pachnieć. To zapach człowieka, który cały dzień kopał doły w połączeniu z gnijącym warzywem. Niestety długa kąpiel nie pomaga.

3.6. Dzień 6

Nieprzyjemny zapach towarzyszy mi od rana. Znów na pomoc przychodzi niezastąpiony wujek Google. "Ciało dziwnie pachnie, ponieważ przez pory wydostają się toksyny" - czytam. W końcu to dieta oczyszczająca. Ponieważ to ostatni dzień, przy leczo na obiad robię rachunek sumienia. Ani razu nie ''zgrzeszyłam'', chociaż wszystko wkoło mówiło "zjedz mnie!". Jestem z siebie dumna! Energia mnie nie opuszcza, postanawiam z niej skorzystać i poświęcić czas dziecku. Spacer i zabawa w domu zupełnie pozbawiają mnie jednak sił. Patrzę z nadzieją na grapefruita, licząc że postawi mnie na nogi. Nic z tego. Godzina 19:00, a ja marzę tylko o kąpieli i śnie. Zasypiam wcześniej niż moje dziecko.

Do drugiego etapu diety nie doszłam.

4. Wychodzenie z diety

Drugi etap to tzw. wychodzenie z diety. Jeśli po głodówce leczniczej nie zmienimy naszych nawyków żywieniowych, bardzo szybko odzyskamy utracone podczas pierwszego etapu kilogramy. Co gorsza możemy przybrać na wadze nawet więcej niż straciliśmy, czyli paść ofiarą efektu jojo. Jak do tego nie dopuścić?

Doktor Dąbrowska zaleca całkowite porzucenie niezdrowych nawyków i przejście na zdrową i zbilansowaną dietę. Podstawą jadłospisu mogą zostać warzywa i owoce z pierwszego etapu, które wzbogacimy o inne owoce i warzywa, w tym strączki oraz kasze, ziarna, chleb pełnoziarnisty, orzechy i nabiał.

5. Produkty zakazane

Zarówno podczas pierwszego jak i drugiego etapu diety doktor Dąbrowskiej z jadłospisu należy usunąć: słodycze, dżemy, żółty ser, produkty z białej mąki, mięso, kiełbasę, kabanosy, kawę, czarną herbatę, alkohol, napoje gazowane, słone przekąski, żywność w proszku.

6. Wnioski

Wnioski? Chociaż na początku było naprawdę ciężko i nie mogłam liczyć na wsparcie osób, z którymi spędzam najwięcej czasu, wytrwałam. Niemniej uważam, że dieta dr Dąbrowskiej, ze względu na niską kaloryczność, nie nadaje się dla aktywnych osób, które każdego dnia wykonują obowiązki domowe, zajmują się dzieckiem i uprawiają sport.

(Video) Vlog 62#2017 Pogaduchy podczas makijażu na temat diety dr Dąbrowskiej # dzień 6

- Diety niskokaloryczne, oczyszczające lub wielodniowe głodówki mogą powodować bóle głowy, ogólne osłabienie i spadek koncentracji.Trzeba liczyć się z gorszym samopoczuciem i odczuciem głodu, które utrudniać mogą codzienne funkcjonowanie - mówi Robert Lipert, dietetyk.

Kolejnym minusem jest monotonia posiłków. Te same warzywa sprawiały, że nie miałam apetytu na kolejny posiłek. Największym problemem był jednak brak energii. Dla osoby, która kocha kawę, konieczność rezygnacji z niej oznaczała drastyczny spadek energii. Nie miałam siły na nic, a ponieważ regularnie uprawiam sport, musiałam zrezygnować z treningów. Brak energii sprawił też, że stałam się nieznośna dla osób w moim otoczeniu. Drażniło mnie dosłownie wszystko. Czy wrócę do diety owocowo-warzywnej? Raczej nie. To nie dla mnie.

7. Wskazania

Sama doktor Dąbrowska rekomenduje swoją dietę osobom, które chcą oczyścić swój organizm z toksyn. Celem diety nie jest więc odchudzanie, które jest traktowane jak skutek uboczny, ale przywrócenie organizmowi prawidłowego działania.

Dla kogo przeznaczona jest dieta doktor Dąbrowskiej?

 • dla osób, które mają osłabioną odporność i często łapią infekcje bakteryjne i wirusowe;
 • dla cierpiących na bóle głowy, astmę, trądzik, bóle mięśni, nietolerancje pokarmowe, zespół suchego oka, zapalenie wątroby;
 • dla osób chorych na chorobę Hashimoto, łuszczycę, chorobę Parkinsona, różne rodzaje nerwicy, nadmierne pobudzenie, stwardnienie rozsiane, padaczkę;
 • dla osób mających problemy z hormonami;
 • dla osób otyłych, zmagających się z cukrzycą typu 2 i cierpiących na insulinooporność.

Dieta doktor Dąbrowskiej ma wzmocnić funkcjonowanie organizmu, wspomóc pamięć i koncentrację a także pozytywnie wpłynąć na układ odpornościowy, nerwowy i hormonalny.

8. Przeciwwskazania

Dieta doktor Dąbrowskiej nie jest przeznaczona dla wszystkich. Jak każda restrykcyjna dieta, tak i ta, nie może być stosowana przez kobiety w ciąży, karmiące piersią, dzieci i młodzież, a także osoby z niedowagą.

Nie mogą jej także stosować osoby chorujące na gruźlicę, cukrzycę typu 1, nadczynność tarczycy, niewydolność nerek, nowotwory, niewydolność serca, awitaminozę, niewydolność układu oddechowego i niewydolność wątroby.

Przed przejściem na dietę doktor Dąbrowskiej warto skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza gdy przyjmujemy leki na choroby chroniczne.

Dieta to nie wszystko. Ważny jest też ruch, najlepiej w odpowiednim stroju kupionym za niewielkie pieniądze. Sprawdź stronę Nike wyprzedaże.

polecamy

Na tej diecie tak nie jest.. Najlepiej jest przygotować obiad za jednym razem na kilka dni.. Zdarzało mi się jednak, że czułam duże przepełnienie po sałatce warzywnej, którą zjadłam na śniadanie – tak, można zapchać się warzywami.. Było takich dni chyba 3.. Trzeba mieć na uwadze, że woda znajduje się nie tylko w butelkach i kranie, ale także w warzywach i owocach – jest to tzw.. Wyraźnie odczuwam to podczas porannej i wieczornej pielęgnacji.. Mój język jest wyraźnie oczyszczony co oznacza, że pozbyłam się częściowo (na pewno nie wszystkich) toksyn z organizmu.. Są to jednak rzeczy bez których mogę się obejść przez te kilkanaście dni.. Zależy mi na tym aby być zdrową.. Dobrze, że można jeść jabłka na tej diecie.. Spodziewałam się, że zmiana na dłoni będzie mniej widoczna, a na twarzy już nic nie wyskoczy.. Z kolei to, że nie chciało mi się wymyślać specjalnie dań mogło spowodować, że w pewnym momencie wpadłam w monotonię, ale wcale nie musi tak być.. Jeśli przeglądniesz internet znajdziesz mnóstwo przepysznych potraw, które można przyrządzić na tej diecie.

Dlatego też, w tym czasie możemy odczuwać ból głowy, zmęczenie oraz na naszej twarzy pojawiają się wypryski, a skóra może bardziej się pocić.. Myślę jednak, że gdybym zdecydowała się na 6 tygodni diety wówczas mogłabym cieszyć się już całkowicie idealną skórą na twarzy.. Kiedy kładłam się spać w nocy zdarzało mi się odczuwać nieprzyjemny ból w prawej nodze pod kolanem i również w tym przypadku nie mogłam znaleźć przyczyny dlaczego tak się dzieje.. Nie spodziewałam się, że dietą uda mi się tego pozbyć w tak krótkim czasie więc muszę to zaobserwować, gdy będę wychodziła z diety.. Obecnie, w związku z tym jak się czuję, dostrzegam wyraźnie, że poziom cukru uregulował się, w końcu przez 3 tygodnie nie było znaczących wyrzutów insuliny.. Tutaj nie będę się rozpisywać, ponieważ często to powtarzam – w moim przypadku poziom energii wzrósł , chce mi się ćwiczyć, chce mi się działać, coś robić, nie stać w miejscu, mam dobre samopoczucie i czuję jasność umysłu.. Na widok cukierków wcale nie poczułam ochoty na nie, były mi obojętne.. Takie formy przekazu byłyby świetną opcją jeśli chciałabyś przejść na dietę, ale obawiasz się czy dasz radę sama i szukasz wsparcia, pomysłów na posiłki oraz chcesz rozwiać wszelkie swoje wątpliwości z jakimi przyjdzie Ci się zmierzyć i preferujesz mniejsze grupy wsparcia niż np.. Już niebawem pojawi się wpis na blogu na temat tego, jak prawidłowo wychodzić z diety dr Dąbrowskiej.

Przez kilka, a nawet kilkanaście dni należy spożywać około 600 kcal dziennie – dieta Dąbrowskiej to sprawdzony sposób na to, aby zrzucić nadwagę.. Marchew obieramy, a następnie ścieramy na tarce.. Obieramy jabłko i kroimy je na drobne kawałki.. Na sicie znajdującym się na powierzchni naczynia układamy różyczki kalafiora.. Należy gotować je na parze około 10-15 minut (ważne jest, aby woda wrzała).. Kroimy ogórki w cieniutkie plastry, a następnie dodajemy je do kapusty.. Bardzo ważne jest to, aby czosnek i buraki znajdowały się na dnie.. Myjemy, obieramy i ścieramy jabłka (najlepiej na tarce o dużych oczkach).. Kroimy ja na drobne kawałeczki, a następnie wrzucamy do blendera.

Dieta dr Dąbrowskiej to w praktyce dość restrykcyjny post oparty wyłącznie na warzywach i owocach.. Do wad diety dr Dąbrowskiej należy zaliczyć niską kaloryczność i wykluczenie ze spożycia całych ważnych grup produktów, bez których na dłuższą metę trudno dostarczyć organizmowi potrzebnych składników odżywczych i mineralnych oraz witamin.. Podsumowując, dieta dr Dąbrowskiej jako sezonowa terapia oczyszczająca raczej nie zrobi nam krzywdy, ale długotrwałe stosowanie może prowadzić do wyniszczenia organizmu.. Wystarczy spojrzeć na Karolinę Szostak, która już od dawna chwali się na salonach piękną i szczupłą sylwetką.. Nie wiem, czy jestem trendsetterką postu dr Dąbrowskiej, czy raczej osobą, która uwierzyła, że jest on dla niej ostatnią deską ratunku.. Większość dziewczyn, które zdecydowały się na dietę przyznaje, że początki są ciężkie, ograniczony jadłospis do wybranych warzyw i owoców, pojawia się zmęczenie i „kryzys ozdrowieńczy”, bóle głowy i słabe samopoczucie.. Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda przykładowy dzień jedzenia na diecie dr Dąbrowskiej, jesteś we właściwym miejscu.. Może to oznaczać na przykład pyszne sałatki, ale jeśli marzy ci się coś na ciepło, proponujemy burgery warzywne.

Dlaczego tak to natura zaprojektowała?. Nie jest tak?. i… teraz mamy to co mamy.. Nie oznacza to jednak, że post jest jedynie aktem religijnym.. Dlatego bez względu na to czy ktoś jest religijny czy nie – ciało zareaguje tak samo na post, ponieważ zostało ono stworzone przez naturę, nie przez umysł, zatem podlega prawom natury i nie dopisuje do tego żadnej ideologii.. Post po prostu sobie jest.. Zwyczajowo post oznacza jedynie powstrzymanie się (najczęściej tylko na 1 dzień) od spożywania mięsa.. W czasie postu również można jeść do syta (np.. Tak po prostu.

Miesiąc temu skończyłam pełny 42-dniowy post dr Dąbrowskiej i ta informacja wywołała na Facebooku spory entuzjazm, pisaliście też do mnie prosząc o rady, zadając pytania, dawaliście znać, że czekacie na relację z postu, bo też macie go z tyłu głowy.. Co jeść na poście dr Dąbrowskiej, jak zacząć, jakie są efekty – o tym wszystkim przeczytacie w tym wpisie.. Dlaczego zdecydowałaś się na post dr Dąbrowskiej?. Od lat odżywiam się zdrowo i racjonalnie.. Pewnie podświadomie tłumiłam to gdzieś w sobie i stres objawił się właśnie w taki sposób.. Niektórzy czują się świetnie, inni są tak osłabieni, że nie mogą się podnieść z łóżka.. A oprócz tego na poście dr Dąbrowskiej jemy tylko dozwolone warzywa i owoce, pijemy tylko dozwolone napoje (woda, zioła, kawa z cykorii) i cieszymy się, że nie jest to monodieta.. Skąd to wszystko wiedziałaś?. Jadłam wszystko na co miałam ochotę (w ramach listy oczywiście) i najbardziej fascynowało mnie to, jak podczas postu zmieniają się smaki i zachcianki na różne produkty (te dozwolone i te zakazane).. Na poście nie odczuwa się głodu, więc łatwo sobie uświadomić, że tak naprawdę jedzenie, pełni dla nas funkcję przerywnika, impulsywnego sięgania po coś, tylko dlatego, że leży przed nami na stole.. Post doskonale wpłynął na moją psychikę, chyba tak się czują ludzie, którzy kończą maraton – te 42 dni były jak 42 kilometry, każdy kolejny dzień przybliżał mnie do obranego celu, każda skreślona data, uświadamiała, że czas mija tak, czy inaczej a każde powstrzymanie się od niedozwolonego produktu budziło coś na kształt dumy, że kolejny raz nie uległam zachciance, pokusie czy impulsowi.. Post dr Dąbrowskiej i co dalej?. Wcześniej starałam się jeść zdrowo, dokładnie czytałam etykiety, wszystko od podstaw przygotowywałam w domu, jednak mimo to jelita nie dawały mi spokoju.. Kalafiornica (post dr Dąbrowskiej)

14.00 Nie mam ochoty na sałatkę z pomidorów – którą przyniosłam do pracy, wypijam kolejną butelkę soku z buraków, zjadam jabłko i 2 surowe marchewki. Choć z zatokami nigdy nie jest tak, że nie powracają.. Czy mam opóźniony zapłon – czy po prostu pozbywanie się toksyn z organizmu odbywa się u mnie na spokojnie.. Normalnie nie zwróciłabym na to uwagi, ale w związku z dietą – staram się skupiać na swoim ciele.. Objawiało się to tym – że ilekroć moja skóra stykała się z kwaśnym owocem – typu jabłka, pomarańcze czy ogórki kiszone od razu wokół ust miałam mnóstwo zmian skórnych, strupów, które utrudniały mówienie i jedzenie.. Więc z tego powodu, mimo że widzę słodycze, mimo że mam na nie ochotę – mam z tyłu głowy ciągle info – nie wolno Ci.

6 regularnych mniejszych posiłków w ciągu dnia , po to aby nie spowolnić metabolizmu, aby zminimalizować efekt jo-jo podczas wyjścia z diety i tuż po niej.. * barszcz czerwony na ciepło 300g oraz. Do buraków można dodać marchew, pietruszkę, czosnek, ziele, listek laurowy i wodę z solą kamienną w proporcji na litr wody i łyżka soli.. * surówka 100g: (np.. * warzywa gotowane 200g (np.. – surówka 200g (np.. – surówka 100g (biała kapusta + jabłko + cebula; biała rzodkiew + jabłko + cebula) i. – surówka 200g (np.. kapusta kiszona + jabłko + cebula; / pomidor + jabłko + por) lub. – surówka 200g (np.. W oficjalnych ośrodkach z dietą warzywno-owocową tak właśnie wygląda dzienne menu.. Na to kładziemy pomidory suszone i znowu plastry cukinii.. Na to ciasno układamy szparagi (surowe, każdą łodyżkę kroimy wzdłuż na pół).. Po ok. 20 min.. Ugotować w małej ilości wody pokrojoną cebulę, dodać pokrojoną surową paprykę (lub kabaczek), przecier pomidorowy, przyprawy (sól, czosnek, liść laurowy, ziele angielskie, pieprz) i udusić na małym ogniu.

Efektem ubocznym takiego modelu żywienia jest oczywiście redukcja masy ciała, jednak dieta dr Dąbrowskiej nie jest typową dietą odchudzającą .. Na GoWork o naszych dietach jest ponad 1330 opinii, średnia ocena naszych diet wynosi 4.4 na 5 – kliknij tutaj , aby przeczytać.. Diety wykonujemy nie tylko na odchudzanie, ale również wspomagające w chorobach i dolegliwościach : hashimoto, zaparcia, wzdęcia, nieżyt żołądka, nadciśnienie tętnicze, osteoporozę, miażdżycę, cukrzycę typu 2, insulinooporność, niedoczynność i nadczynność tarczycy.. Oczywiście, jeżeli jesteś jeszcze młoda, to wydaje Ci się, że problemy z kręgosłupem Cię nie dotyczą, nie wiesz czym jest ból umęczonych kolan.. dania, które przygotujesz w nie więcej niż 5 – 20 minut; tanie i łatwo dostępne składniki/produkty; plan żywieniowy, który stosuje się przez jeden miesiąc – 28 lub 35 przepisów w zależności czy wybierze się 4 czy 5 posiłków dziennie ; szczegółowy opis wykonania każdego posiłku wraz ze składnikami odżywczymi; możliwość wyboru diety na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie oraz wspomagające w chorobach i dolegliwościach; darmowe korekty, gdy dieta okaże się nieskuteczna; prosty kontakt przez maila, sms-a lub Facebooka.

Nie pamiętam już kiedy mój wpis wzbudziłby tyle kontrowersji co przejście na post dr Dąbrowskiej.. Tak!. Dzisiaj z całym przekonaniem stwierdzam, że udało mi się wytrwać ten post również a może przede wszystkim dzięki Wam!. Liczyłam na to, że czas postu stanie się również okazją do pracy nad sobą i samorozwojem.. Dieta to prawdziwa męka dla podniebienia!. Wsparcie w trakcie postu jest bardzo potrzebne, jeśli więc kiedykolwiek spotkacie się z taką osobą to zapamiętajcie, że każde słowo dodające otuchy jest w tym przypadku na wagę złota!. Dla mnie to prawdziwy sukces!. Po diecie bardzo istotny jest proces wychodzenia.. Zaleca się również wykonać takie badania po zakończonym poście.. Polecam Wam również przejście na post w towarzystwie.. Upewnij się jednak, że Twój towarzysz jest równie zdeterminowany jak Ty, aby w trakcie postu stał się Twoim wsparciem i ostoją.. Z Waszych wiadomości wyłoniło się wiele wspaniałych Kobiet.. Na koniec chciałabym się podzielić z Wami fragmentem wiadomości od jednej z moich Czytelniczek, ku pokrzepieniu:. Ja dzięki niemu zaszłam w upragnioną ciążę, ale mięso odstawiłam już pół roku przed postem.. Post był ostatnią deską ratunku.

Według Doktor Ewy Dąbrowskiej organizm może mieć wysokie właściwości samolecznicze – warunek to dokładne oczyszczenie.. Głodówka pozwala pozbyć się wszystkiego, co działa negatywnie na organizm, a także uruchomić naturalne mechanizmy samoleczenia.. Każdego dnia możemy jeść tylko 600 kcal dziennie.. Dozwolone są także herbaty, soki i koktajle warzywno-owocowe, ale najlepiej świeżo wyciskane.. Po oczyszczeniu organizmu doktor Ewa Dąbrowska zaleca zmienić nawyki żywieniowe i przejść na zbilansowaną dietę, która jest zupełnym przeciwieństwem głodówki , tzn.. oprócz warzyw i owoców możemy sięgać po ziarna, kasze, orzechy, chleb razowy oraz produkty mleczne.. Warto ponownie wspomnieć, że głównym założeniem diety jest oczyszczenie organizmu i przywrócenie w nim równowagi.. Odchudzanie jest „tylko” efektem ubocznym.. Można więc stwierdzić, że dieta doktor Ewy Dąbrowskiej nie jest wyłącznie dla osób, które walczą z nadwagą lub otyłością, lecz również dla osób, które narzekają na najróżniejsze dolegliwości.. Według dr Ewy Dąbrowskiej największe korzyści zdrowotne osiągną osoby, które:. Przed podejściem do restrykcyjnej diety (taka jest właśnie dieta dr Dąbrowskiej ) mimo wszystko warto jest skonsultować się z lekarzem.. Jeżeli stosujesz leki, koniecznie wybierz się do lekarza przed rozpoczęciem diety, ponieważ dieta doktor Ewy Dąbrowskiej może wpłynąć na wzmożone odczuwanie efektów ubocznych.. Może być stosowana nawet krócej, ale najważniejsze jest to, żeby po zakończeniu oczyszczania organizmu przechodzić na zbilansowaną, zdrową dietę.. Więcej szczegółów o diecie doktor Dąbrowskiej znajdziesz na oficjalnej stronie ewadabrowska.pl .

Videos

1. Dieta / Post dr Ewy Dąbrowskiej w profesjonalnym ośrodku
(Fit Spirit)
2. Dlaczego nie chudnę w trakcie postu warzywno-owocowego dr Dąbrowskiej? Ekspertki odpowiadają
(Aplikacja dr Dąbrowskiej)
3. Guz na piersi - Świadectwo JUSTYNY po poście Dr. DĄBROWSKIEJ
(Zdrowe Życie TV)
4. Jak przebiegł mój pierwszy dzień postu i co będę jadła
(Monika - Paris by Moni - Wojciechowska)
5. Post Dąbrowskiej - magiczna dieta? 🤔
(Martyna Szpaczek)
6. 2 TYGODNIOWY POST I DIETA Z APLIKACJĄ "DIETA DR DĄBROWSKIEJ" - jak nam poszło?
(jedz, pij, żyj ZDROWO)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Msgr. Refugio Daniel

Last Updated: 09/06/2022

Views: 5493

Rating: 4.3 / 5 (54 voted)

Reviews: 85% of readers found this page helpful

Author information

Name: Msgr. Refugio Daniel

Birthday: 1999-09-15

Address: 8416 Beatty Center, Derekfort, VA 72092-0500

Phone: +6838967160603

Job: Mining Executive

Hobby: Woodworking, Knitting, Fishing, Coffee roasting, Kayaking, Horseback riding, Kite flying

Introduction: My name is Msgr. Refugio Daniel, I am a fine, precious, encouraging, calm, glamorous, vivacious, friendly person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.