Tabletki na potencję - co musisz o nich wiedzieć? - Apteka internetowa e-medest.pl (2022)

Autor: Redakcja

Dodano dnia11. Październik, 2021

Tabletki na potencję - co musisz o nich wiedzieć? - Apteka internetowa e-medest.pl (1)

(Video) JGH Mini-Med School - Dr. David Zukor, Arthritis: "I Feel it in My Bones"

Problemy z erekcją przytrafić mogą się mężczyźnie w każdym wieku. Doraźnym rozwiązaniem mogą okazać się tabletki na potencję bez recepty dostępne a aptekach. Czy można sięgać po nie bez obaw? Dla kogo nie są one wskazane i jak właściwie je stosować?

1. Co zawierają tabletki na erekcję bez recepty

2. Rodzaje tabletek na erekcję z sildenafilem - dawki, postaci

3. Jak stosować bezpiecznie viagrę bez recepty

4. Dla kogo leki na potencję nie są wskazanei

5. Tabletki na erekcję na receptę

Co zawierają tabletki na erekcję bez recepty?

Jeszcze do niedawna zaburzenia erekcji u mężczyzn stanowiły wstydliwy problem o którym nie mówiono powszechnie. Odkąd w Polsce dostępna jest viagra bez recepty stała się ona na tyle popularna, że może to świadczyć o ogromnej skali problemów z męskością wśród Polaków. Sildenafil, potocznie zwany też viagrą to związek chemiczny który wpływa na działanie enzymu fosfodiesterazy – 5 (PDE 5), a dokładniej hamuje go. W efekcie poprawia się przepływ krwi do ciał jamistych prącia, dzięki czemu może dojść do wzwodu. Ten popularny środek na potencję do pojawienia się efektów działania w postaci wzwodu wymaga stymulacji seksualnej. Sildenafil ułatwia jedynie jego osiągnięcie i utrzymanie w trakcie stosunku. Dzięki czemu poprawia się znacznie jakość życia seksualnego wielu par.

(Video) JGH Mini-Med School - Dr. Cleve Ziegler, Private Parts: A Lecture for Mature Adults Only

Również panowie cierpiący z powodu przerostu gruczołu krokowego cenią sobie sildenafil. W ich przypadku jego zastosowanie znacznie ułatwia oddawanie moczu. Substancja ta w nieco innym schemacie dawkowania stosowana jest również w leczeniu nadciśnienia płucnego.

Tabletki z sildenafilem to nie jedyne leki na potencję bez recepty. Inną substancją stosowaną przez panów na zaburzenia erekcji jest dehydroepiandrosteron (DHEA). To związek należący do hormonów steroidowych, który przekształcany jest w testosteron i androstendion u mężczyzn, a u kobiet w estrogeny. Poziom DHEA obniża się z wiekiem. Jego spadek obserwuje się już po 30 – tym roku życia. Dodatkowo u osób żyjących w ciągłym stresie jest on bardziej nasilony. Regularne stosowanie DHEA może korzystnie wpływać m.in. na erekcję, popęd płciowy czy samopoczucie. Ze względu na to, że oddziałuje on na gospodarkę hormonalną poprawia ogólną kondycję fizyczną i psychiczną organizmu, zwiększa gęstość kości, a nawet pomaga w walce z nadwagą. Nic dziwnego, że powszechnie nazywany jest hormonem młodości.

Oprócz leków na receptę i bez recepty na erekcję w aptekach dostępne są liczne suplementy diety, które poprawiają ogólną sprawność organizmu, dodają energii, sił witalnych i zwiększają ochotę na seks. Są to wyciągi z m.in. korzenia żeń – szenia, korzenia maca, ziela bruzdyganka naziemnego czy liści damiany pustynnej. Popularnym składnikiem suplementów diety wpływających na potencję jest również L-arginina. Z tego aminokwasu produkowany jest w organizmie tlenek azotu, związek powodujący rozkurcz naczyń krwionośnych. Dzięki suplementacji L-argininy można zwiększyć ilość krwi dopływającej do ciał jamistych członka, co bezpośrednio wywołuje wzwód. Dodatkowo tego typu środki zawierają liczne witaminy i minerały o aktywności antyoksydacyjnej, ale też wspomagające cały organizm. W końcu dobrze odżywiony mężczyzna jest w stanie prowadzić aktywne życie seksualne. Tego typu tabletka na potencję bez recepty zazwyczaj nadają się do codziennego stosowania w celu uzupełnienia diety panów. Zdarzają się też preparaty do zażycia w większej ilości bezpośrednio przed stosunkiem.

Suplementy diety i leki na potencję bez recepty znajdziesz w zakładce -Libido i potencja.

Rodzaje tabletek na erekcję z sildenafilem - dawki, postaci

Środki na potencję zawierające ziołowe ekstrakty czy też dehydroepiandrosteron dostępne są w aptece w postaci tabletek lub kapsułek. Sildenafil bez recepty występuje w formie tradycyjnych tabletek, ale również i tabletek do rozgryzania i żucia o miętowym smaku, np.MaxigraGo. Tego typu postać leku nie wymaga popijania, a jej zastosowanie jest dość dyskretne.

Sildenafil bez recepty jak na razie dostępny jest w dwóch dawkach – 25 mg i 50 mg. Oczywiście rozpoczynając jego stosowanie należy zacząć od dawki niższej i nie zwiększać jej dopóki obserwuje się efekty jej działania. Z czasem wytwarzać się może tolerancja na działanie sildenafilu, dopiero wtedy konieczne jest zwiększenie dawki leku do osiągnięcia pożądanego efektu.

Jak stosować bezpiecznie viagrę bez recepty

Przede wszystkim należy pamiętać, że tabletki na erekcję z sildenafilem to silne leki oddziałujące niemal na cały organizm. Przed ich zastosowaniem należy dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania bądź zasięgnąć opinii lekarza. Co jest szczególnie ważne w przypadku pacjentów objętych leczeniem kardiologicznym. Sięgając tylko po bezpieczne leki na potencję i stosując je świadomie można cieszyć się satysfakcjonującym życiem seksualnym i doskonałym zdrowiem.

(Video) JGH Mini-Med School - Dr. David Zukor - Spare Parts: The Hip Bone's Connected To The...

Początek działania leków z sildenafilem jest dość indywidualny. U niektórych panów efekty jego zastosowania są widoczne już po kilkunastu minutach. Najlepiej jednak zastosować go na godzinę przed stosunkiem. Należy pamiętać, że posiłek może opóźniać początek działania viagry, dlatego trzeba ją zastosować w znacznych odstępach od jedzenia.

Ten skuteczny lek na potencję działa nawet do 5 - ciu godzin. Co oznacza, że w tym czasie w efekcie stymulacji mężczyzna powinien być gotowy do współżycia. Jeśli po zastosowaniu najniższej dostępnej bez recepty dawki leku z sildenafilem podczas zbliżenia nie dojdzie do wzwodu wtedy następnym razem należy zastosować 50 mg. Nie zaleca się stosowania środków na potencję tego typu częściej niż raz dziennie. Przedawkowanie sildenafilu może nieść za sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Mowa tutaj m.in. o wtórnej impotencji oraz o utrzymującym się przez kilka godzin bolesnym wzwodzie, który nie ustępuje mimo odbycia stosunków seksualnych.

Co więcej pacjenci z zaburzeniami funkcjonowania wątroby i nerek oraz stosujący leki przepisywane głównie w leczeniu nadciśnienia - α – adrenolityki nie powinni na własną rękę zwiększać dawki sildenafilu. Konieczna jest w tym celu konsultacja lekarska.

Dla zachowania bezpieczeństwa sildenafilu nie powinno łączyć się również z niektórymi lekami. Chodzi głównie o antybiotyki, m.in. erytromycynę i klarytromycynę oraz leki o aktywności przeciwgrzybiczej, m.in. ketokonazol i itrakonazol.

Tabletki na potencję - co musisz o nich wiedzieć? - Apteka internetowa e-medest.pl (2)

Dla kogo leki na potencję nie są wskazane

Sildenafil ogólnie uważany jest za bezpieczny lek na potencję, ale należy pamiętać, że nie dla wszystkich. Przeciwwskazany jest on dla pacjentów stosujących środki będące donorami tlenku azotu. Są one przepisywane w niektórych schorzeniach kardiologicznych. Nie powinny po niego sięgać osoby po niedawno przebytym udarze mózgu i zawale mięśnia sercowego, cierpiące na degeneracyjne zmiany w siatkówce oka oraz ciężką niewydolność wątroby. Zażywać viagry nie mogą również osoby u których niezalecana jest aktywność seksualna. Chodzi m.in. o pacjentów cierpiących na niestabilną dławicę piersiową i ciężką niewydolność serca.

Czynnikami ograniczającymi stosowanie środków z sildenafilem są ponadto wiek, ponieważ nie powinny go zażywać osoby poniżej 18 – tego roku życia oraz takie schorzenia jak:

 • choroba niedokrwienna serca,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • arytmia komorowa,
 • kardiomiopatia,
 • niewydolność krążenia III i IV stopnia,
 • neuropatia nerwu wzrokowego,
 • niewydolność nerek,
 • wady zastawki,
 • uczulenie na substancję czynną,
 • anatomiczne wady prącia.

Jeśli nie sildenafil to jakie tabletki na potencję można bezpiecznie stosować? Alternatywę stanowią ziołowe preparaty, których skład uzupełniają aminokwasy i witaminy. To dobre wsparcie organizmu podczas walki z zaburzeniami erekcji i spadkiem ochoty na seks. Podobnie jak leki zawierające DHEA. Nie mniej jednak one również powinny być stosowane bardzo rozważnie. Suplementy diety zawierające ekstrakty ziołowe z korzenia żeń – szenia nie są rekomendowane dla osób cierpiących na zaburzenia snu oraz nadciśnienie. Natomiast leki z dehydroepiandrosteronem są przeciwwskazane mężczyznom cierpiącym na łagodny rozrost i raka prostaty, nowotwór sutka oraz ciężką niewydolność wątroby i nerek.

Tabletki na erekcję na receptę

Wielu mężczyzn uważa, że skuteczny lek na potencję to taki przepisany przez lekarza. Oczywiście jest to prawdą, ponieważ lekarz zanim wystawi receptę to wcześniej musi pacjenta zbadać i zdiagnozować. Leki na wzwód bez recepty nie zawsze stanowią rozwiązanie problemu ponieważ przyczyny impotencji mogą być różne, zarówno fizyczne jak i natury psychicznej.

Impotencja – jak sobie z nią radzić?Więcej informacji znajdziesz tutaj >>

W Polsce na receptę lekarską zazwyczaj przepisywany jest sildenafil w dawkach 50 mg i 100 mg oraz tadalafil. Efekty działania tego drugiego widoczne są już po kilkunastu minutach od zażycia leku i mogą utrzymywać się nawet do 36 – ciu godzin. Jest to ogromna zaleta tadalafilu, ponieważ dzięki tak długo utrzymującym się efektom jego działania możliwa jest większa spontaniczność w aktywności seksualnej oraz perspektywa wielokrotnych kontaktów. Ten lek na zaburzenie wzwodu mechanizm działania, wskazania i przeciwwskazania do stosowania ma podobne jak sildenfil. Inne leki z grupy inhibitorów fosfodiesterazy – 5 stosowane w Polsce do leczenia problemów z erekcją i dostępne tylko i wyłącznie na receptę to awanafil oraz verdenafil.

Niestety tabletki na potencję w aptece to nie jedyne źródło ich dystrybucji. W sieci i na nielegalnym rynku kwitnie handel lekami na erekcję niezarejestrowanymi w Polsce. Przykładem jest bardzo popularna wśród mężczyzn Kamagra. Należy jednak zachować ostrożność dokonując zakupu tego typu produktów. Jest to nie tylko niezgodne z prawem, ale może okazać się szkodliwe dla zdrowia. Natomiast jak wiadomo najlepszy środek na potencję to nie tylko taki który poprawia jakość życia seksualnego lecz również taki który jest bezpieczny dla zdrowia.

Bibliografia:

 1. Lew-Starowicz Z.; Inhibitory fosfodiesterazy typu 5 - podobieństwa i różnice; Seksuologia Polska 2003, 1, 2, 79–82 [dostęp online].
 2. Rabijewski M. i inni; Związek stężeń testosteronu, estradiolu i siarczanu dehydroepiandrosteronu z zaburzeniami wzwodu u zdrowych mężczyzn w starszym wieku; Postępy Nauk Medycznych, t. XXIII, nr 8, 2010 [dostęp online].

Tabletki na problemy z potencją to nie jedyny sposób na udane zbliżenie.. Oczywiście kiedy pojawia się problem z potencją najłatwiej jest sięgnąć po tabletki na erekcję bez recepty.. Mogą one powodować problemy ze snem i nie są wskazane dla pacjentów leczących się na nadciśnienie tętnicze, ponieważ mogą wykazywać działanie pobudzające.. Doustne preparaty na potencję bez recepty nie są obojętne dla organizmu, ponieważ jak wiele innych środków wykazują działanie ogólnoustrojowe.. Dlatego też wiele panów zmagających się z zaburzeniami erekcji decyduje się na środki do zastosowania zewnętrznego.. Tego typu preparat na zaburzenia erekcji nie powinien być aplikowany częściej niż raz na 24 godziny.. Jeśli ciężko jest skomponować odpowiednie posiłki można jako uzupełnienie zastosować odpowiedni suplement na erekcję, zawierający odpowiednie witaminy, w tym witaminę E, będącą silnym antyoksydantem, minerały oraz zioła na erekcję i aminokwasy, głównie argininę.. W większości nie są one tak skuteczne jak tabletki na potencję z sildenafilem, ale są na pewno bardziej bezpieczne, ponieważ nie wywołują działania ogólnoustrojowego.. Zastanawiając się jak poprawić potencję u mężczyzn warto pamiętać, że ważne są tryb życia i właściwe odżywianie, a nie jedynie tabletki czy też żel na erekcję.. DHEA, określany także jako dehydroepiandrosteron jest jednym z naturalnych hormonów wytwarzanych w rytmie dobowym przez liczne narządy (kora nadnerczy, jądra, jajniki) w ilości 30 – 39 mg na dobę i ulegający przemianom metabolicznym do istotnych androgenow : kobiecych estrogenów (estradiol i estron) oraz męskiego testosteronu – zatem jest on ich ważnym, naturalnym prekursorem.. DHEA, określany także jako dehydroepiandrosteron jest jednym z naturalnych hormonów wytwarzanych w rytmie dobowym przez liczne narządy (kora nadnerczy, jądra, jajniki) w ilości 30 – 39 mg na dobę i ulegający przemianom metabolicznym do istotnych androgenow : kobiecych estrogenów (estradiol i estron) oraz męskiego testosteronu – zatem jest on ich ważnym, naturalnym prekursorem.. Wiele osób zastanawia się jak wyleczyć blizny po trądziku, co na czerwone blizny po oparzeniu skutecznie zmniejszy ich widoczność, a także jak usunąć blizny po operacji.

na tle krążeniowym – w wyniku miażdżycy, dysfunkcji układu sercowo -naczyniowego czy też udaru zbyt mało krwi dociera do ciał jamistych członka, co utrudnia erekcję; na tle psychologicznym – głównie w wyniku stresu dochodzi do zahamowania seksualnego; problem ten dotyczy wielu młodych panów; na tle neurogennym – wiele schorzeń neurologicznych (udar, choroby kręgosłupa, padaczka, stwardnienie rozsiane) utrudnia erekcję; na tle hormonalnym – spadek ilości testosteronu na skutek andropauzy oraz zaburzenia hormonalne występujące w hipogonadyzmie uniemożliwiają wzwód.. Impotencja to zaburzenie wymagające odpowiedniej diagnostyki oraz leczenia, na które składa się psychoterapia, niekiedy interwencja chirurgiczna oraz leki na impotencję .. DHEA, określany także jako dehydroepiandrosteron jest jednym z naturalnych hormonów wytwarzanych w rytmie dobowym przez liczne narządy (kora nadnerczy, jądra, jajniki) w ilości 30 – 39 mg na dobę i ulegający przemianom metabolicznym do istotnych androgenow : kobiecych estrogenów (estradiol i estron) oraz męskiego testosteronu – zatem jest on ich ważnym, naturalnym prekursorem.. DHEA, określany także jako dehydroepiandrosteron jest jednym z naturalnych hormonów wytwarzanych w rytmie dobowym przez liczne narządy (kora nadnerczy, jądra, jajniki) w ilości 30 – 39 mg na dobę i ulegający przemianom metabolicznym do istotnych androgenow : kobiecych estrogenów (estradiol i estron) oraz męskiego testosteronu – zatem jest on ich ważnym, naturalnym prekursorem.. Wiele osób zastanawia się jak wyleczyć blizny po trądziku, co na czerwone blizny po oparzeniu skutecznie zmniejszy ich widoczność, a także jak usunąć blizny po operacji.

Poznaj ranking “ziołowych” preparatów oraz leków na potencję bez recepty!. Jakie są najlepsze pigułki dla mężczyzn?. Sprawdź nasz ranking tabletek na potencję .. Climax Control to uniwersalny preparat dla mężczyzn borykających się zarówno z zaburzeniami erekcji jak i przedwczesnym wytryskiem.. W takim wypadku niezbędna będzie wizyta u lekarza, który przepisze odpowiedni lek na potencję.. Wszelkie leki dostępne na receptę należy stosować jedynie pod nadzorem lekarza.. Sildenafil ułatwia osiągnięcie wzwodu za sprawą rozszerzenia naczyń krwionośnych, w wyniku czego zwiększa się napływ krwi do ciał jamistych penisa.. Jak działają tabletki na potencję?. Czy środki na erekcję są bezpieczne dla zdrowia?. Bezpieczeństwo stosowania tabletek należy rozdzielić na: suplementy oraz leki.. Leki zawierające sildenafil (te na recepty jak i bez recepty) bądź jej pochodne są znacznie bardziej niebezpieczne dla zdrowia.. Przed zakupem dokładnie sprawdź skład preparatu oraz opinie.. Możesz również spytać się lekarza lub farmaceuty, które środki są skuteczne i można bezpiecznie stosować.. Wszystkie tabletki z rankingu suplementów oraz leków na potencję dostępne są bez recepty .. Przypominamy, że na leki zawierające powyżej 25 mg sildenafilu niezbędna jest recepta.

Po stymulacji seksualnej pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co umożliwia napływ krwi i prawidłową erekcję i silniejszy męski orgazm.. Suplement dostępny bez recepty .. Suplement dostępny bez recepty .. Preparat sprawdzi się w przypadku nadwrażliwości na wardenafil (np.. Eron Plus Before – 2-4 kapsułki na 30 minut przed stosunkiem.. lub psychiczne (np.

Tabletki na potencję mogą być wydawane bez recepty lub na receptę, w zależności od zawartej w nich substancji czynnej.. Leki na potencje bez recepty to zwykle suplementy diety, które mają wspomagać erekcję.. Tabletki na potencję, które można kupić bez recepty to zwykle suplementy diety .. Leki na potencję zawierające sildenafil działają na problemy z erekcją wywołane przez czynniki psychiczne lub neurologiczne.. Może on przepisać tabletki na potencję dostępne na receptę.. W przypadku leków na potencję przeciwwskazania zależne są od substancji czynnej zawartej w leku.. Leki na potencję dostępne bez recepty zawierające sidenafil można kupić w opakowaniach po 4 tabletki.

Vigrafast to suplement wręcz stworzony dla facetów, którzy chcą cieszyć się satysfakcjonującym seksem bez obawy, że nie staną na wysokości zadania lub że podczas seksu erekcja osłabnie, bądź też że skończą zdecydowanie za szybko niż sami by tego chcieli i niż chciałaby tego partnerka.. masz silne i długotrwałe erekcje i cieszysz się lepszymi doznaniami; nie kończysz za wcześnie, możesz kochać się znacznie dłużej, masz szybszą regenerację po wysiłku ; przestajesz odczuwać spadek popędu seksualnego, twoje libido znów jest na wysokim poziomie; czujesz przypływ męskiej energii, masz więcej wigoru; prowadzisz w pełni udane życie seksualne, możesz dać swojej partnerce maksimum przyjemności.. Vigrax skierowany jest zarówno do dojrzałych mężczyzn, u których sprawność seksualna nie jest już na takim poziomie, jak przed laty, jak również do młodszych, borykających się z kłopotami z erekcją na skutek stresu, niezdrowego trybu życia etc.. Jego zadaniem jest również pobudzenie libido i zwiększenie możliwości seksualnych – mamy większą ochotę na seks, możemy kochać się dłużej i cieszyć lepszymi niż dotąd doznaniami oraz pełniejszymi orgazmami.. Niektóre z preparatów na zaburzenia erekcji zbudowane są na bazie sildenafilu, inne opierają się na naturalnych ekstraktach i L-argininie (niekiedy również wzbogacane są witaminami i minerałami).. tabletki na potencję Maxon Active, Maxigra Go, Mensil , Kamagra czy Viagra) mają niezaprzeczalny plus, którym jest „wywoływanie erekcji na życzenie” – bezpośrednio po zażyciu możemy liczyć na silny i długotrwały wzwód, a tym samym pozbywamy się krępujących łóżkowych problemów.. Musimy pamiętać, że przyjmując tabletki na potencję z sildenafilem, działamy doraźnie i tylko na chwilę tłumimy problemy z erekcją.

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Prof. Nancy Dach

Last Updated: 07/02/2022

Views: 5859

Rating: 4.7 / 5 (77 voted)

Reviews: 92% of readers found this page helpful

Author information

Name: Prof. Nancy Dach

Birthday: 1993-08-23

Address: 569 Waelchi Ports, South Blainebury, LA 11589

Phone: +9958996486049

Job: Sales Manager

Hobby: Web surfing, Scuba diving, Mountaineering, Writing, Sailing, Dance, Blacksmithing

Introduction: My name is Prof. Nancy Dach, I am a lively, joyous, courageous, lovely, tender, charming, open person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.